See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Gryfino w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia polega na zapewnieniu transportu związanego z realizacją usługi dowozu uczniów do szkół z terenu Gminy Gryfino. Przewóz obejmuje trasę: z miejsca zamieszkania (miejsce wyznaczone) do szkół autobusami wykonującymi przewozy osób na liniach regularnych w krajowym transporcie drogowym, uczniowie mają pierwszeństwo przejazdu. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup imiennych biletów miesięcznych szkolnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 380 ze zm.). Dowozy i odwozy uczniów szkół Gminy Gryfino do Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie na podstawie opłaty wynikającej z ilości przejechanych kilometrów i stawki za jeden km.
Interne Kennung: BT.3300-4/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca jest zobowiązany do oferty dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej wypełniony Jednolity Europejski Dokument Zamówienia , o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy p.z.p. (zwanym dalej JEDZ) w zakresie wskazanym w pkt. 25 niniejszej SWZ. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. 2. Oferty stanowią formularze ofert zgodnie załącznikami nr 1 i 2 do SWZ. Składając ofertę Wykonawca obowiązany jest złożyć za pośrednictwem platformy e -zamówienia dokumenty określone w pkt 26 SWZ. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy e-zamówienia. 4. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej przy użyciu których Zamawiający będzie się komunikował z Wykonawcami oraz wymagania techniczne i organizacyjne przesyłania dokumentów elektronicznych i informacji zostały opisane w pkt. 29 SWZ. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust 1 p.z.p., z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 p.z.p. oraz w art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7 p.z.p. 6. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia określone w art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazane w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 537/2022 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 8. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zostały określone w SWZ. 9. W sprawach nieuregulowanych przepisami ustawy p.z.p. do postępowania będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz inne przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Gryfino w roku 2026, na podstawie biletów miesięcznych.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia polega na zapewnieniu transportu związanego z realizacją usługi dowozu uczniów do szkół z terenu Gminy Gryfino. Przewóz obejmuje trasę: z miejsca zamieszkania (miejsce wyznaczone) do szkół autobusami wykonującymi przewozy osób na liniach regularnych w krajowym transporcie drogowym, uczniowie mają pierwszeństwo przejazdu. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup imiennych biletów miesięcznych szkolnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 380 ze zm.). 3. Rozliczenie usługi objętej niniejszym postępowaniem następować będzie na podstawie miesięcznej listy uczniów. Listy każdorazowo wystawiane w terminie do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będą obowiązywać. 4. Przewozy będą realizowane w dni robocze z wyłączeniem wakacji, ferii, przerw świątecznych, dni wolnych od zajęć oraz dni w których szkoły będą całkowicie zamknięte z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS-CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19). W przypadku odpracowywania zajęć zkolnych4. w innym dniu, wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przewóz uczniom zgodnie z ustaleniami z osobami reprezentującymi placówki oświatowe objęte niniejszym zamówieniem. Uczniowie w trakcie przewozu powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. 5. Niniejszym postępowaniem objęty jest transport (trasa: miejsce zamieszkania – szkoła – miejsce zamieszkania) do następujących placówek na terenie Gminy Gryfino: 1) Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie, ul. Łużycka 22, 2) Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy, ul. Gryfińska 19, 3) Szkoła Podstawowa w Gardnie, ul Niepodległości 1, 4) Szkoła Podstawowa w Żabnicy, ul. Długa 20, 5) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, ul. Iwaszkiewicza 70, 6. Zamawiający udostępnia planowany rozkład jazdy w roku 2026 – załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowe rozkłady jazdy uczniów objętych zamówieniem zostaną ustalone na piśmie przez Wykonawcę, na podstawie propozycji – wniosków dyrektorów szkół. Przygotowane rozkłady jazdy wymagają akceptacji dyrektorów szkół. Szczegółowe rozkłady jazdy powinny być opracowane na każdą szkołę oddzielnie, z uwzględnieniem następujących danych: dni kursowania, trasa przejazdu, przystanki i godziny odjazdu, długość trasy w km. 7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany kierunków, trasy dowozu i odwozu, ilości przewożonych uczniów oraz przebiegu kilometrów w związku z sytuacja demograficzną i migracyjną ludności o czym przewoźnik zostanie poinformowany w celu opracowania rozkładu jazdy i uzyskania odpowiedniego zezwolenia na regularne przewozy osób. 8. Rozkłady jazdy mogą ulec zmianie w przypadku: zmiany planów lekcji, reorganizacji lub likwidacji szkół lub innych przyczyn uzasadnionych potrzebami szkoły. 9. Zamawiający oświadcza, że w roku 2026 transport uczniów do szkół obejmie 525 uczniów. Liczba dowożonych uczniów w okresie objętym niniejszym zamówieniem nie jest wartością minimalną i może ulec zmianie względem wskazanej powyżej liczby w zależności od liczby uczniów uczęszczających do szkół w danym roku szkolnym oraz przesłanek wskazanych w pkt. 7 i 8.
Interne Kennung: cz. I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60100000 Straßentransport/-beförderung
Los: LOT-0002
Titel: Dowóz uczniów do Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie.
Beschreibung: 1. Dowozy i odwozy uczniów szkół Gminy Gryfino do Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie na podstawie opłaty wynikającej z ilości przejechanych kilometrów i stawki za jeden km. 2. Zamawiający udostępnia planowany rozkład jazdy w roku 2026 – załącznik nr 5 do SWZ, oraz oświadcza że w roku 2026 r. miesięczna długość trasy dowozu wyniesie maksymalnie 650 km. Nie jest to wartość minimalna i może ulegać w trakcie trwania roku przewozów. 3. Transport na trasie szkoła- Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie – szkoła z następujących placówek: 1) Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy, Gryfińska 19, 2) Szkoła Podstawowa w Gardnie, ul Niepodległości 1, 3) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie, ul. 9 Maja 4, 4) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, ul. Iwaszkiewicza 70, 5) Szkoła Podstawowa w Żabnicy, ul. Długa 20 i Szkoła Podstawowa w Radziszewie, ul. Szczecińska 54 – przejazd łączony. 4. Przewozy odbywać się będą zgodnie z propozycjami dyrektorów szkół. Terminy przewozów mogą ulegać zmianie w przypadku: zmiany planów lekcji w trakcie roku szkolnego, reorganizacji lub likwidacji szkół, innych przyczyn uzasadnionych potrzebami szkoły. 5. Kursowanie autobusów odbywać się będzie w dni nauki szkolnej. 6. Wykonawca nie będzie naliczał Zleceniodawcy kosztów dodatkowych związanych z dojazdem do miejsca początkowego etapu trasy oraz powrotu z końcowej miejscowości do miejsca parkowania pojazdu. 7. Płatność na podstawie faktury wystawionej w wysokości iloczynu przejechanych kilometrów i stawki za jeden km. 8. Transport uczniów powinien odbywać się pod opieką osób dorosłych, których obecność w pojazdach zapewni Zamawiający. 9. W razie awarii autobusu Wykonawca zapewni zastępczy autobus .
Interne Kennung: cz. II