765582-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 19 12 12 oraz odpadów o kodzie 19 12 04 z podziałem na 3 części”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 19 12 12 oraz odpadów o kodzie 19 12 04 z podziałem na 3 części”
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 19 12 12 oraz odpadów o kodzie 19 12 04 z podziałem na 3 części. Okres realizacji zamówienia dla każdej części jest odrębny. Dla wszystkich części: 3. Transport po stronie Wykonawcy, 4. Miejsce odbioru przedmiotu zamówienia – loco Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Oświęcimiu, ul. Nadwiślańska 36, 5. Załadunek odpadów wszystkich części po stronie Zamawiającego, 6. Odpad będzie przygotowywany przez Zamawiającego luzem lub w belach – według wyłącznej decyzji Zamawiającego; Wykonawca nie może wnosić zastrzeżeń w zakresie formy przyjęcia odpadów na środek transportowy. 7. Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru odpadów w każdy dzień roboczy, 8. Odbiór odpadów o kodzie 19 12 12 i 1912 04 może następować wyłącznie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 18.00. 9. Okres realizacji przedmiotu zamówienia – opisany dla każdej części osobno, 10. Wykonawca musi posiadać instalację do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia w procesie ich odzysku oraz posiadać zezwolenie na przetwarzanie lub unieszkodliwianie odpadów 19 12 12 (część 1 i 2) oraz 19 12 04 (część 3) wydane przez odpowiednie organy, a także zezwolenie na transport odpadów. 11. ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW POPRZEZ SKŁADOWANIE. 12. Zamawiający oczekuje aby proces odzysku odbywał się w kierunku produkcji paliwa alternatywnego. 13. Wykonawca jest odpowiedzialny za zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. 14. Wykonawca przyjmując do wykonania usługę odbioru i zagospodarowania odpadów zobowiązuje się zarazem do wykonywania jej z należytą starannością zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za należyte i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa wykonanie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów. W przypadku, gdyby w związku z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów Zamawiający poniósł jakąkolwiek szkodę, w szczególności poniósł koszty jakichkolwiek czynności określonych w odpowiednich przepisach prawa w celu doprowadzenia do stanu zgodnego z przepisami prawa bądź też został zobowiązany do zapłaty jakichkolwiek kar administracyjnych, grzywien lub odszkodowań, Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia szkody poniesionej przez Zamawiającego poprzez zapłatę kwoty pieniężnej odpowiadającej wysokości szkody w terminie 14 dni od dnia otrzymania stosownego wezwania wystosowanego przez Zamawiającego. Zapisy te mają zastosowanie nawet po zakończeniu umowy. 16. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy. Maksymalny czas reakcji Wykonawcy wynosi 48 h od zgłoszenia. Termin odbioru odpadów jest jednym z kryteriów oceny ofert. 17. Zamawiający podkreśla, że ilość odbieranych odpadów może ulec zmianie, jednakże gwarantuje wielkość jednorazowego odbioru w granicach pełnej pojemności środka transportowego Wykonawcy, uzgodnionego wcześniej z Zamawiającym. W związku z powyższym Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu sumarycznej ilości odpadów odebranych w okresie rozliczeniowym, w granicach wskazanej tolerancji. 18. Zamawiający nie dopuszcza, by Wykonawca nie odebrał od Zamawiającego odpadów na każde żądanie Zamawiającego, w granicach tonażu przewidzianego umową. 19. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak i również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów od chwili wydania w Instalacji komunalnej oraz w trakcie ich ew. magazynowania, rozładunku odpadów do czasu poddania ich i zakończenia procesów m.in. odzysku i/lub recyklingu (szeroko pojętego zagospodarowania). Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania swego personelu oraz podmiotów, którymi posłużył się wykonując przedmiot zamówienia, np. podwykonawców. 20. Z chwilą wydania odpadów Wykonawcy, przechodzą na Wykonawcę wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające. 21. Ewentualny podwykonawca musi posiadać odpowiednie decyzje wymagane przy realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie transportu lub/i transportu i zagospodarowania ww. odpadów. 22. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zorganizowania niezbędnego nadzoru w trakcie transportu odpadu. 23. Wzór Umowy stanowiący Załączniki Nr 6 a-c do SWZ są integralną częścią niniejszej SWZ i zapisy w nich zawarte traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia. 24. W przypadku wystąpienia awarii instalacji Wykonawcy lub zaistnienia innych przyczyn uniemożliwiających odbiór odpadów i przekazania do tej instalacji Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego. W przypadku awarii instalacji Wykonawcy powyżej 7 dni, Wykonawca jest obowiązany zapewnić zagospodarowanie odpadów w instalacji zastępczej, posiadającej wymagane prawem zezwolenia na prowadzenie takiej działalności. Odbiór i zagospodarowanie odpadów w instalacji zastępczej odbędzie się po cenie ofertowej, bez żadnych dodatkowych roszczeń Wykonawcy z tego tytułu wobec Zamawiającego. 25. Zamawiający oświadcza, że jest uprawnionym posiadaczem odpadów będących przedmiotem umowy, działającym w oparciu o decyzje pozwalające na wytwarzanie odpadów. 26. Zamawiający oświadcza, że nie będzie przyjmował zwrotów przekazanych odpadów. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia związane z cechami i parametrami otrzymanych odpadów. Zapisy te mają zastosowanie nawet po zakończeniu umowy. 27. W załączniku nr 8a-b do swz przedstawiono wyniki badań odpadu 19 12 12 i 19 12 04 (m.in. kaloryczność). Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferty można składać na jedną, dwie lub wszystkie części.
Interne Kennung: SOK/07/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający wymaga złożenia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ - wraz z ofertą) oraz podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt. 2 poniżej przez: 1) Wykonawcę, 2) W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – przez każdego z Wykonawców, 3) W przypadku polegania na udostępnionych zasobach – również przez podmiot udostępniający zasoby. 2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Zamawiający wymaga złożenia: wraz z ofertą: 1) JEDZ zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2. Zaznaczenie odpowiedniej odpowiedzi w części III Podstawy wykluczenia w JEDZ bezie potwierdzeniem braku podstaw do wykluczenia wskazanych w części V ust. 2 SWZ. W części IV Wykonawca wypełnia JEDZ w zakresie części alfa – ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji oraz oświadczenia wg załącznika 7a (Wykonawca) i (o ile dotyczy) wg zał. nr 7b do swz. od Wykonawcy na wezwanie: 2) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 3) Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020r., poz. 107 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. 4) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. W przypadku, gdy odpis jest dostępny bezpłatnie w publicznej bazie danych zamawiający nie wymaga złożenia odpisu. 1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 11 do SWZ. 3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 2 pkt. 2 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w ust. 2 pkt. 2. 2) Odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – składa dokumenty lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3) Dokumenty, o których mowa w pkt. 1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w pkt. 2, powinny być wystawione nie wczesnej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 4) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 1 i 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w tym punkcie, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby lub osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Postanowienie pkt. 3) stosuje się. 4. Jeżeli wykonawca podlega wykluczeniu ze względu na zajście okoliczności wskazanych w przepisach znajdujących zastosowanie w postępowaniu – wykonawca przedkłada dowody wskazujące na spełnienie przesłanek określonych w art. 110 ust.2 ustawy Pzp. (samooczyszczenie).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - część 1"
Beschreibung: Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość frakcji nadsitowej do odbioru do 5 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 3 500 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 700,00 Mg do max 900,00 Mg, średnio ok. 800 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy
Interne Kennung: część 1
Menge: 5 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - część 2"
Beschreibung: Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość frakcji nadsitowej do odbioru do 5 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 3 500 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 700,00 Mg do max 900,00 Mg, średnio ok. 800 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 6 miesięcy od dnia 01 czerwca 2024r.
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 04.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 04. 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia dla części 3: 1) Całkowita ilość odpadów do odbioru; odpady o kodzie 19 12 04 - do 3.000 Mg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość jest wartością szacunkową, obrazującą możliwy maksymalny zakresu przedmiotu zamówienia. 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów i jest to minimalna wielkość przedmiotu umowy. Ilość ta może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, na które Zamawiający nie miał wpływu. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – średnio od 200,00 do max 300,00 Mg miesięcznie. 3. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 04 musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w Załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2022r., poz. 699 ze zm.). 4. Odpady z tworzyw sztucznych i gumy o kodzie 19 12 04 wg katalogu odpadów (Dz.U. z 2020r., poz. 10) powstają w SOK Sp. z o.o. w wyniku rozdziału materiałowego selektywnie zbieranych odpadów komunalnych na zautomatyzowanej linii sortowniczej. Jest to więc mix. różnego rodzaju tworzyw sztucznych pozostały po wydzieleniu takich materiałów jak: PP, PE, PET, PS, metali, opakowań wielomateriałowych itp. Odpad opisany powyżej będzie przygotowywany przez Zamawiającego w postaci sprasowanej, wiązany drutem stalowym albo luzem – w przypadkach uzasadnionych technologicznie. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą około 80x120x80-120 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi około 400-500 kg. 5. Odpady będące przedmiotem zamówienia w tej części mogą być wykorzystane jako komponent do produkcji paliwa alternatywnego. Odpad będzie przygotowywany przez Zamawiającego luzem lub w belach. 6. Parametry jakościowe odpadów: w załącznikach do swz znajdują się wydruki badań dla każdego odpadu. Podane wyniki zostały ustalone na podstawie jednej próby analitycznej przeprowadzonej przez Zamawiającego i mają charakter poglądowy. Należy założyć, że podane parametry jakościowe, co do danej partii mogą nieznacznie ulec zmianie. 7. Okres realizacji przedmiotu zamówienia – do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.04.2024r.
Interne Kennung: część 3
Menge: 3 000 Tonnen