2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług sprzątania obiektu Termy Maltańskie w Poznaniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi sprzątania Kompleksu „Termy Maltańskie” położonego w Poznaniu przy ul. Termalnej nr 1 (dalej jako Kompleks), na który składają się budynki (dalej jako Obiekt), baseny zewnętrzne, tereny zielone, parkingi, ciągi komunikacyjne i inne tereny zewnętrzne. Kompleks pełni funkcje usługowe dla Klientów. Kompleks ma wydzieloną część sportową i część rekreacyjną, część administracyjno-biurową oraz zaplecze techniczne. Na terenie Kompleksu działalność prowadzą firmy zewnętrzne: wynajmują powierzchnie lub świadczą usługi. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania procedur opisowych, którymi będzie się posługiwał w trakcie wykonywania usługi (dalej: Procedury Wykonania Usługi – PWU. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania pełnej dokumentacji BHP dla całego personelu Wykonawcy i dokumentacji szkoleń wynikających z odrębnych przepisów oraz podpisania porozumienia w sprawie powołania koordynatora ds. BHP wskazanego przez Zamawiającego (art. 208 Kodeksu Pracy). Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia oświadczenia o przeprowadzonych przez niego szkoleniach z zakresu obsługi klienta i tematyki pokrewnej przez osoby wykonujące usługi w bezpośredniej styczności z klientami. Personel Wykonawcy wykonujący prace na terenie Kompleksu musi posiadać aktualne, wyniki badań sanitarno – epidemiologicznych dopuszczające pracowników do wykonywania pracy. Zamawiający wymaga jednakowego stroju (odzieży roboczej) dla personelu Wykonawcy, zaakceptowanego przez Zamawiającego w formie pisemnej. odzież dostosowaną do różnych warunków atmosferycznych i warunków panujących w różnych częściach Obiektu i Kompleksu (temperatura i wilgotność powietrza). Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów od Zamawiającego i przekazywania tych odpadów do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów właściwej dla siedziby Zamawiającego, chyba że ta regionalna instalacja nie przyjmuje danego typu odpadów lub chodzi o odpady medyczne. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt umowy z firmą wywożącą z terenu Kompleksu odpady inne niż komunalne. Na podstawie art. 95 Ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących Usługi objęte przedmiotem zamówienia, jeśli wykonanie wykonywanych przez nie czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 27 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania własnych środków chemicznych i sprzętu niezbędnego do wykonania usługi. Dobór sprzętu musi odpowiadać wymaganiom określonym w załączonej do OPZ dokumentacji dotyczącej zasad konserwowania i czyszczenia powierzchni i elementów wyposażenia Obiektu. Wykonawca zobowiązany jest do umycia elewacji szklanych wraz z ramą 3 razy w trakcie trwania umowy: na przełomie czerwiec/lipiec, w październiku i po zimie, po uzgodnieniu z Zarządcą Obiektu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu, mycia elewacji szklanych. Wykonawca zobowiązany jest do mycia okien wraz z ramą oraz elewacji szklanej w trakcie trwania umowy na bieżąco do 4m wysokości liczonej od posadzki budynku, przy użyciu teleskopowych wysięgników. Wykonawca zobowiązany jest do czyszczenie dachu wraz z usuwaniem zanieczyszczeń z rynien odpływowych (3 szt.) i udrożnieniem odpływów dachowych półkolistych powierzchni dachów hal basenów sportowych i strefy rekreacji. Wykonawca zobowiązany jest do doczyszczenia posadzki szatni części sportowej i części rekreacyjnej 1 raz w czasie trwania umowy Zamawiający wymaga oczyszczania na bieżąco elementów metalowych w tym wykonanych z stali nierdzewnej, niklowanej, ocynkowanej lub podobnej lub lakierowanych na terenie całego Kompleksu środkami do tego przewidzianymi. Zamawiający wymaga kontroli żywołapek na gryzonie. Wykonawca zobowiązany jest do pielęgnacji róż, traw ozdobnych, krzewów i żywopłotów i usuwanie kretowisk na terenie zewnętrznym Kompleksu, również w części nie ogrodzonej (działka nr 1/27) oraz na parkingach. Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia i utrzymania w czystości mat spełniających rolę wycieraczek na terenie Obiektu we własnym zakresie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, w dniu 10.12.2025r., przekazał do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wstępne ogłoszenie informacyjne w celu skrócenia terminu składania ofert. Ogłoszenie zostało opublikowane w dniu 11.12.2025r. pod numerem S:239/2025.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90620000 Schneeräumung, 77312100 Unkrautvernichtung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi sprzątania Kompleksu „Termy Maltańskie” położonego w Poznaniu przy ul. Termalnej nr 1 (dalej jako Kompleks), na który składają się budynki (dalej jako Obiekt), baseny zewnętrzne, tereny zielone, parkingi, ciągi komunikacyjne i inne tereny zewnętrzne
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnie z art. 214 ust.1 pkt 7 PZP.