765643-2025 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Dostawa ciągnika rolniczego, maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa ciągnika rolniczego, maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Dostawa ciągnika rolniczego, maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych. Dostawa realizowana jest w ramach realizacji przedsięwzięcia dofinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności nr A1.4.1. Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu” w obszarze: Wsparcie dla szkół rolniczych w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. 1) Zamówienie podzielone jest na trzy zadania częściowe: a) zadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1A do SWZ. b) zadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego i drona wykonawczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1B do SWZ c) zadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1C do SWZ. 2) Zgodnie z art. 257 pkt 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3) Wszystkie stawiane wymagania zawarte w SWZ są jednakowe dla każdej z trzech części zamówienia; należy je traktować oddzielnie w stosunku do poszczególnych zadań z wyjątkami opisanymi bezpośrednio w SWZ. 1) Rozwiązania równoważne: a) jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentach zamówienia zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy "lub równoważne" i wszędzie tam Zamawiający dopuszcza stosowanie równoważnych nazw producenta, nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia; b) jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji znajdują się odniesienia do norm europejskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, wszędzie tam Zamawiający dodaje do tych nazw wyrazy "lub równoważne" i wszędzie tam Zamawiający dopuszcza stosowanie równoważnych norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych; c) do materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry określone w dokumentacji projektowej i nie powinny być gorsze od założeń projektowych; d) Wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno - wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie; e) Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych materiałów lub urządzeń. Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania w tym względzie z opinii ekspertów. 1. Wymagania określone w art. 95 Pzp. Zamawiający nie stawia wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób związanych z realizacją zamówienia. 2. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wymagania określone w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. Zamawiający nie przewiduje określania w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp 4. Wymagania dot. opcji. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji. 5. Informacje dotyczące wizji lokalnej. Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej. XI. Tajemnica przedsiębiorstwa: 1. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności, 2. Wszelkie pliki zawierające informacje zastrzeżone przez Wykonawcę jako tajemnica przedsiębiorstwa powinny zostać umieszone w osobnym folderze o nazwie „Tajemnica przedsiębiorstwa”, a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część skompresowane do jednego pliku .zip, 3. Wykonawca zobowiązany jest wraz z przekazaniem tych informacji do złożenia uzasadnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 4. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 Pzp. 5. W przypadku nie wykazania przez Wykonawcę wraz z przekazaniem informacji, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnice przedsiębiorstwa, lub gdy Zamawiający uzna zastrzeżenia za nieprawidłowe, informacje te mogą zostać odtajnione. II. Tryb udzielenia zamówienia. 1. Przetarg nieograniczony art. 132 w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „Pzp” 2. Zamawiający prowadzi postępowanie z zastosowaniem art. 139 Pzp w związku z czym najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia
Interne KennungZSCKR.27.8/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Titelzadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych.
Beschreibunga) zadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1A do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
LosLOT-0002
Titelzadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego i drona wykonawczego.
Beschreibungzadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego i drona wykonawczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1B do SWZ
LosLOT-0003
Titelzadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej.
Beschreibungzadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1C do SWZ.