2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu. Zakres dla zadania pn. „Budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu” obejmuje rozbudowę drogi poprzez: - dobudowę drogi dla pieszych i rowerów, - przebudowę odcinków drogi i skrzyżowań, zjazdów, zatok autobusowych, - budowę sygnalizacji świetlnej, - budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej, oświetlenia, - przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury podziemnej i nadziemnej.
Interne Kennung: 31/DZP/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W związku z wejściem w życie regulacji rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu zmienionym / określonym rozrządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (zwanym danej rozporządzeniem) oraz ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwanej dalej ustawą) – stanowiących regulacje prawa powszechnie obowiązującego, które statuują wobec tzw. podmiotów rosyjskich (tzn. podmiotów objętych / określonych dyspozycją tych aktów prawnych – zgodnie z poniższym) sankcje i zakazy związane z obszarem zamówień publicznych – wskazuje, iż na gruncie niniejszego postępowania, obok podstaw wykluczenia określonych w pkt 1 i 2 (tzn. statuowanych przepisami art. 108 i 109 ustawy Pzp), zastosowanie mają również sankcje określone tymi regulacjami szczególnymi. Wedle przedmiotowych regulacji: • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia, nie może uzyskać jakiegokolwiek zamówienia publicznego, ani dalej wykonywać jakiegokolwiek zamówienia publicznego (również przy udziale podmiotu trzeciego, podwykonawcy lub dostawcy w sytuacji, o której mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia) – przy zastrzeżeniu artykułu 5k ust. 4 rozporządzenia; • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, w okresie trwania okoliczności tam wskazanych, podlega obligatoryjnemu wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, tzn. złożona przez takiego wykonawcę oferta podlega odrzuceniu zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy, a ponadto w przypadku, jeżeli w okresie wykluczenia taki podmiot ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, to zgodnie z art. 7 ust. 6 ustawy podlega on karze pieniężnej nakładanej decyzją Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Wskazane sankcje i zakazy dotyczą: • podmiotów objętych dyspozycją artykułu 5k ust. 1 rozporządzenia, tzn. podmiotów stanowiących: a) obywateli rosyjskich lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; b) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a; c) osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a lub lit. b; • podmiotów objętych dyspozycją art. 7 ust. 1 ustawy, tzn. podmiotów stanowiących wykonawcę: a) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 01.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę, o której mowa w ust. 2, ustawy lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022 r., o ile została wpisana na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022 r., o ile został wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. W kontekście powyższego Zamawiający informuje, iż z racji bezwzględnego obowiązywania i bezpośredniego stosowania przedmiotowych regulacji prawnych (obok ustawy Pzp i niezależnie od samych zapisów SWZ – przywołujących podstawy wykluczenia określone w art. 108 i 109 ustawy Pzp) wykonawcy, wobec których istnieją okoliczności, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia i/lub art. 7 ust. 1 ustawy, podlegać będą wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu wprost na podstawie przedmiotowych szczególnych regulacji prawnych – niezależnie i obok podstaw wykluczenia statuowanych w art. 108 i 109 ustawy Pzp (określonych w pkt 1. i 2.), w związku z czym złożone przez nich oferty będą odrzucane jako oferty złożone przez wykonawców podlegających wykluczeniu z udziału w postępowaniu i oferty nieważne na podstawie odrębnych przepisów.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu. Zakres dla zadania pn. „Budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu” obejmuje rozbudowę drogi poprzez: - dobudowę drogi dla pieszych i rowerów, - przebudowę odcinków drogi i skrzyżowań, zjazdów, zatok autobusowych, - budowę sygnalizacji świetlnej, - budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej, oświetlenia, - przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury podziemnej i nadziemnej. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Dokumentacji projektowej oraz w Projektowanych postanowieniach umowy opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W zakresie zadania „Budowa trasy rowerowej w ramach zadania Rozbudowa ul. Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu na odcinku od ul. Serdecznej do granicy z Gminą Bieruń” Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym poniżej oraz w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. dokumentacja techniczna, projektowane postanowienia umowy oraz kosztorys ofertowy. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 15 Projektowanych postanowień umowy. Zakres przedmiotu zamówienia objęty prawem opcji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni ul. Oświęcimskiej. Zakres robót: • Frezowanie nawierzchni asfaltowej z wywozem materiału z rozbiórki na miejsce wskazane przez Zamawiającego, • Rozbiórka płyt betonowych wraz z wywozem i utylizacją • Wyrównanie i zagęszczenie podłoża • Ułożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC22P lub AC16 • Ułożenie warstwy wiążącej AC16W lub AC11W • Oczyszczenie nawierzchni • Skropienie warstw konstrukcyjnych • Ułożenie warstwy ścieralnej SMA 11 • Uszorstnienie nawierzchni • Wykonanie oznakowania poziomego • Wysokościowa regulacja urządzeń obcych