765796-2025 - Wettbewerb
Polen – Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 19 12 12.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 19 12 12.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 10, 19 12 12.” Przedmiot zamówienia podzielony został na poniższe zadania tzn. CZĘŚCI: ZADANIE I – usługa odbioru i dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 10 - odpady palne (paliwo alternatywne) w ilości ok. 2 700 Mg. ZADANIE II - usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 - (frakcja nadsitowa) tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w ilości ok. 5 500 Mg. 2. Miejscem powstawania odpadów jest Zakład gospodarki odpadami BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o. w Żywcu przy ul. Kabaty 2, POLSKA. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje także usługę transportu w/w odpadów do instalacji, którą dysponuje Wykonawca.
Interne KennungZS-107/2025/DF/ZP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE I – usługa odbioru i dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 10.
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i dalszego zagospodarowania materiału do produkcji paliwa alternatywnego o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne) w ilości ok. 2 700 Mg. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. DZ.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.) 2) Do produkcji materiału na paliwo alternatywne wykorzystywane są m.in.: niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01) oraz inne odpady nieulegające biodegradacji (20 02 03), odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach (20 03 99), zmieszane odpady opakowaniowe (kod 15 01 06), odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, (kod 15 01 02), opakowania z metali (kod 15 01 04) i odpady opakowaniowe z papieru i tektury (kod 15 01 01). Skład odpadów stanowią przede wszystkim odpady z tworzyw sztucznych – m.in. PE, PP oraz odpady z papieru i tektury. Materiał do produkcji paliwa alternatywnego będzie w postaci sprasowanej, wiązany drutem stalowym. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą około: 80 x 110 x 120 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi ok. 400 kg. Postać kaloryczna frakcji o cieple spalania większym niż 6 MJ/kg suchej masy. 3) Miejscem powstawania odpadów jest Zakład gospodarki odpadami BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o. w Żywcu przy ul. Kabaty 2. 4) Przedmiot zamówienia obejmuje także usługę transportu w/w odpadów do instalacji, którą dysponuje Wykonawca.
Interne KennungCZEŚĆ 1
Menge2 700 Tonnen
LosLOT-0002
TitelZADANIE II - usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 - (frakcja nadsitowa).
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa) – tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 z BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o. w Żywcu, przy ul. Kabaty 2. 2) Odpady o kodzie 19 12 12 pochodzą z procesu mechanicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pochodzących z selektywnej zbiórki. W wyniku tego procesu powstaje odpad 19 12 12, (frakcja pow. 80 mm) o wartości opałowej powyżej 6 MJ/kg s. m. Odpady te będą przekazywane luzem. 3) Wykonawca musi posiadać zezwolenie na zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w procesie R12, zgodnie z załącznikiem nr 1 do Ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. DZ.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.) 4) Ilość w/w odpadów planowana do przekazania Wykonawcy, w okresie obowiązywania umowy, wyniesie ok. 5 500 Mg. 5) Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami przetwarzania wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. DZ.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.) 6) Miejscem powstawania odpadów jest Zakład gospodarki odpadami BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o. w Żywcu przy ul. Kabaty 2. 7) Przedmiot zamówienia obejmuje także usługę transportu w/w odpadów do instalacji, którą dysponuje Wykonawca.
Interne KennungCZĘŚĆ 2
Menge5 500 Tonnen