2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu Gminy Kamień Pomorski
Beschreibung: „Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu Gminy Kamień Pomorski”. Za część niezamieszkałą rozumie się tę część nieruchomości o której mowa w art. 3 ust 1 pkt 8 na których są świadczone usługi hotelarskie w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1944). 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi (wszystkie zadania należy traktować łącznie) polegającej na: 1) Odbiorze odpadów komunalnych zmieszanych (20 03 01) od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Kamień Pomorski, powstających w nieruchomościach zamieszkałych oraz w nieruchomościach w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych, przy czym za część niezamieszkałą rozumie się tę część nieruchomości, na których są świadczone usługi hotelarskie w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1944). 2) Odbiorze selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, wymienionych w pkt. 1 - w systemie pojemnikowym, obejmującym odrębne frakcje, tj. papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe. 3) Odbiorze selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, wymienionych w pkt. 1 - w systemie pojemnikowym, obejmującym frakcję bioodpady. 4) Prowadzeniu w gminie Kamień Pomorski Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscu łatwo dostępnym dla mieszkańców gminy. 5) Odbiorze w wyznaczonych okresach roku odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 4. Gmina nie przejęła obowiązków w zakresie odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, na których są wytwarzane odpady komunalne (z wyjątkiem części nieruchomości niezamieszkałych, w których prowadzona jest działalność hotelarska)– właściciele tych nieruchomości samodzielnie ustalają warunki odbioru odpadów i podpisują umowy z właściwym podmiotem odbierającym odpady komunalne. 5. Charakterystyka Gminy Kamień Pomorski: a) gmina miejsko-wiejska; b) powierzchnia geodezyjna gminy Kamień Pomorski wynosi 208,57 km2; c) w skład gminy wchodzi 41 miejscowości o łącznej liczbie stałych mieszkańców 12 600 (stan na dzień 13 października 2025 r.). d) liczba nieruchomości zamieszkałych, w których wytwarzane są odpady komunalne: 3127 w tym: - miasto 1382 nieruchomości, - wieś 1745 nieruchomości. 6. Rodzaje i ilość odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia: 1) Zmieszane odpady komunalne odbierane z nieruchomości zamieszkałych i części nieruchomości niezamieszkałych, w których prowadzona jest działalność hotelarska oraz zbiórki z terenów publicznych (kody odpadów: 20 03 01 oraz 20 03 03). 2) Odpady komunalne selektywnie zbierane we frakcjach wskazanych w ust. 1 pkt. 2 3) Przewidywana ilość odpadów w roku 2025 wynosić będzie 5 823,408 Mg odpadów. a. Przedmiotem zamówienia jest w szczególności: 1) świadczenie usług na terenie Gminy Kamień Pomorski w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. polegających na odbiorze i transporcie zmieszanych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych (kod odpadu 20 03 01), oraz transportu zebranych odpadów do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, lub innej instalacji mającej uprawnienia do przyjmowania danej frakcji odpadów, 2) usługę odbioru odpadów segregowanych w podziale na frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w systemie pojemnikowym lub workowym, 3) usługę odbioru odpadów segregowanych w podziale na frakcje: bioodpady w systemie pojemnikowym, 4) zorganizowanie zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego trzy razy w okresie trwania umowy, w miesiącach: marzec, lipiec, grudzień, 5) zorganizowanie PSZOK w Gminie Kamień Pomorski oraz stworzenie możliwości przekazania przez mieszkańców Gminy odpadów w godzinach od 7:00 do 15:00 przez cztery dni robocze w tygodniu oraz w godz. od 9:00 do 17:00 przez jeden dzień roboczy w tygodniu oraz ich transport do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz prawa miejscowego lub innej instalacji mającej uprawnienia do przyjmowania danej frakcji odpadów; 6) zabezpieczenie i umożliwienie właścicielom nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej odpłatnego wynajęcia lub zakupu pojemników na odpady komunalne, odpowiadających postanowieniom regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kamień Pomorski; 7) odbiór i transport odpadów zmieszanych i selektywnie zebranych po zgłoszeniu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego; 8) Dostarczanie worków do selektywnie zbieranych odpadów komunalnych. • dostarczanie w czasie odbioru odpadów worków do selektywnej zbiórki odpadów w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim przeznaczonych do zbierania określonych frakcji odpadów; • worki powinny mieć pojemność co najmniej 60 litrów i być wykonane z foli poliuretanowej o grubości dostosowanej do ilości i rodzaju odpadów według norm zatwierdzonych przez Polski Komitet Normalizacyjny dla worków do gromadzenia odpadów komunalnych; • worki powinny być przekazywane przy odbiorze odpadów z nieruchomości na zasadzie worek pusty za worek odebranych odpadów; • łączna liczba worków do zapewnienia odbioru odpadów w ciągu okresu obowiązywania umowy – 100 000 szt. 9) utrzymanie czystości wokół obsługiwanych pojemników. Szczegółowe informacje w rozdziale 1 swz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001