See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Czersk, w okresie 01.11.2025 – 30.11.2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Czersk, w okresie 01.11.2025 – 30.11.2026 r.” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 2.1. Odbieranie i transport odpadów komunalnych, ze wszystkich MGO nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia. 2.2. Wyposażenie tych nieruchomości, w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym. 3. Wykaz usług. 3.1. Odbiór, transport odpadów komunalnych według następujących grup: 3.1.1. Z terenu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy należy odbierać następujące rodzaje odpadów w każdej ilości: 3.1.1.1. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 3.1.1.2. odpady z metalu, tworzywa sztucznego i opakowania wielomateriałowe zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.3. odpady z papieru i tektury zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.4. odpady ze szkła zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.5. bioodpady zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.6. popioły zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.7. meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady tekstyliów i odzieży zebrane w sposób selektywny. 3.1.2. Odpady z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych w Gminie Czersk powinny być odbierane z częstotliwością określoną w OPZ - zał. nr 1 do Zaproszenia. 3.2. Wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów 3.2.1. Wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt (w ramach zaoferowanej ceny) do wyposażenia wskazanych przez Gminę nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej, w następujące urządzenia do zbierania odpadów komunalnych, spełniające wymagania określone w § 7 regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Czersk, 3.2.1.1. w pojemniki na zmieszane odpady komunalne, popioły, oraz odpady typu Bio, 3.2.1.2. w worki do selektywnej zbiórki w przypadku odpadów zbieranych selektywnie. 3.2.2. Wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt (w ramach zaoferowanej ceny) do wyposażenia wskazanych przez Gminę nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zabudowanych budynkiem wielolokalowym w następujące urządzenia do zbierania odpadów komunalnych spełniające wymagania określone w regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Czersk: 3.2.2.1. w pojemniki na zmieszane odpady komunalne, 3.2.2.2. w pojemniki do selektywnej zbiórki w przypadku odpadów zbieranych selektywnie, 3.2.3. Wykonawca w terminie nie dłuższym niż 7 dni kalendarzowych przed dniem pierwszego odbioru odpadów, wynikającym z harmonogramu, wyposaży wszystkie MGO w niezbędne pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującym Regulaminem, Wykonawca zobowiązany jest dostosować wielkość pojemników do istniejących punktów odbioru odpadów, 3.2.4. W przypadku zmian dotyczących liczby i pojemności pojemników lub powstania nowego MGO, Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć MGO w niezbędne pojemniki w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych, 3.2.5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy informacje o zaistniałych zmianach dotyczących nieruchomości w formie codziennego raportu. Raporty Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej, 3.2.6. Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego raportu o zaistniałych zmianach dotyczących nieruchomości, dokonuje stosownych zmian zgodnie z dyspozycją Zamawiającego. Wykonawca, po dokonaniu zmian, przekaże Zamawiającemu zwrotny raport z informacją o dokonanych zmianach. Raport o którym mowa, będzie przekazywany zbiorczo, po zakończeniu miesiąca, w którym nastąpiły zmiany, jako załącznik do faktury, 3.2.7. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy lub wymiany uszkodzonych pojemników na odpady na własny koszt w terminie 14 dni od zgłoszenia w formie pisemnej zapotrzebowania przez Zamawiającego, 3.2.8. Wykonawca jest zobowiązany za każdy odebrany od właściciela nieruchomości worek z zebranymi selektywnie odpadami pozostawić w zamian jeden worek tego samego rodzaju, 3.2.9. Dopuszcza się używanie pojemników będących własnością właściciela nieruchomości, o ile spełniają wymagania zawarte w Regulaminie, 4. Wymagania w zakresie odbierania odpadów. 4.1 Wykonawca jest zobowiązany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz selektywnie zbieranych odpadów z tworzywa sztucznego, metalu i opakowań wielomateriałowych, szkła, papieru i tektury, bioodpadów, popiołu, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem. 5. Standard sanitarny i ochrony środowiska. 5.1. Wykonawca świadcząc usługi odbierania odpadów komunalnych winien przestrzegać zasad wynikających z prawa ochrony środowiska, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o odpadach oraz aktów wykonawczych, 5.2. Wykonawca jest zobowiązany prowadzić usługę odbioru odpadów w taki sposób, aby nie dochodziło do wysypywania odpadów podczas przemieszczania pojemników i załadunku odpadów. W przypadku wysypania się odpadów wykonawca jest zobowiązany je uprzątnąć, 5.3. Wykonawca jest zobowiązany uprzątnąć i odebrać odpady umieszczone poza pojemnikami jeśli zostały rozsypane przez Wykonawcę, 6. Środki transportu. 6.1. Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną na terenie Gminy Czersk lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Czersk, na terenie, do którego posiada tytuł prawny, 6.2. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.
Interne Kennung: ZP.271.31.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Czersk, w okresie 01.11.2025 – 30.11.2026 r.” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 2.1. Odbieranie i transport odpadów komunalnych, ze wszystkich MGO nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia. 2.2. Wyposażenie tych nieruchomości, w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym. 3. Wykaz usług. 3.1. Odbiór, transport odpadów komunalnych według następujących grup: 3.1.1. Z terenu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy należy odbierać następujące rodzaje odpadów w każdej ilości: 3.1.1.1. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 3.1.1.2. odpady z metalu, tworzywa sztucznego i opakowania wielomateriałowe zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.3. odpady z papieru i tektury zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.4. odpady ze szkła zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.5. bioodpady zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.6. popioły zebrane w sposób selektywny, 3.1.1.7. meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady tekstyliów i odzieży zebrane w sposób selektywny. 3.1.2. Odpady z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych w Gminie Czersk powinny być odbierane z częstotliwością określoną w OPZ - zał. nr 1 do Zaproszenia. 3.2. Wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów 3.2.1. Wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt (w ramach zaoferowanej ceny) do wyposażenia wskazanych przez Gminę nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej, w następujące urządzenia do zbierania odpadów komunalnych, spełniające wymagania określone w § 7 regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Czersk, 3.2.1.1. w pojemniki na zmieszane odpady komunalne, popioły, oraz odpady typu Bio, 3.2.1.2. w worki do selektywnej zbiórki w przypadku odpadów zbieranych selektywnie. 3.2.2. Wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt (w ramach zaoferowanej ceny) do wyposażenia wskazanych przez Gminę nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zabudowanych budynkiem wielolokalowym w następujące urządzenia do zbierania odpadów komunalnych spełniające wymagania określone w regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Czersk: 3.2.2.1. w pojemniki na zmieszane odpady komunalne, 3.2.2.2. w pojemniki do selektywnej zbiórki w przypadku odpadów zbieranych selektywnie, 3.2.3. Wykonawca w terminie nie dłuższym niż 7 dni kalendarzowych przed dniem pierwszego odbioru odpadów, wynikającym z harmonogramu, wyposaży wszystkie MGO w niezbędne pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującym Regulaminem, Wykonawca zobowiązany jest dostosować wielkość pojemników do istniejących punktów odbioru odpadów, 3.2.4. W przypadku zmian dotyczących liczby i pojemności pojemników lub powstania nowego MGO, Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć MGO w niezbędne pojemniki w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych, 3.2.5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy informacje o zaistniałych zmianach dotyczących nieruchomości w formie codziennego raportu. Raporty Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej, 3.2.6. Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego raportu o zaistniałych zmianach dotyczących nieruchomości, dokonuje stosownych zmian zgodnie z dyspozycją Zamawiającego. Wykonawca, po dokonaniu zmian, przekaże Zamawiającemu zwrotny raport z informacją o dokonanych zmianach. Raport o którym mowa, będzie przekazywany zbiorczo, po zakończeniu miesiąca, w którym nastąpiły zmiany, jako załącznik do faktury, 3.2.7. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy lub wymiany uszkodzonych pojemników na odpady na własny koszt w terminie 14 dni od zgłoszenia w formie pisemnej zapotrzebowania przez Zamawiającego, 3.2.8. Wykonawca jest zobowiązany za każdy odebrany od właściciela nieruchomości worek z zebranymi selektywnie odpadami pozostawić w zamian jeden worek tego samego rodzaju, 3.2.9. Dopuszcza się używanie pojemników będących własnością właściciela nieruchomości, o ile spełniają wymagania zawarte w Regulaminie, 4. Wymagania w zakresie odbierania odpadów. 4.1 Wykonawca jest zobowiązany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz selektywnie zbieranych odpadów z tworzywa sztucznego, metalu i opakowań wielomateriałowych, szkła, papieru i tektury, bioodpadów, popiołu, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem. 5. Standard sanitarny i ochrony środowiska. 5.1. Wykonawca świadcząc usługi odbierania odpadów komunalnych winien przestrzegać zasad wynikających z prawa ochrony środowiska, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o odpadach oraz aktów wykonawczych, 5.2. Wykonawca jest zobowiązany prowadzić usługę odbioru odpadów w taki sposób, aby nie dochodziło do wysypywania odpadów podczas przemieszczania pojemników i załadunku odpadów. W przypadku wysypania się odpadów wykonawca jest zobowiązany je uprzątnąć, 5.3. Wykonawca jest zobowiązany uprzątnąć i odebrać odpady umieszczone poza pojemnikami jeśli zostały rozsypane przez Wykonawcę, 6. Środki transportu. 6.1. Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną na terenie Gminy Czersk lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Czersk, na terenie, do którego posiada tytuł prawny, 6.2. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pełen opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał. nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.
Interne Kennung: ZP.271.271.31.2025