See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „DOSTAWA AUTOBUSU SZKOLNEGO”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu szkolnego, wyprodukowanego w roku 2026, posiadającego homologację oraz zgodnego z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi dla autobusów szkolnych, przeznaczonego do przewozu do szkół dzieci i młodzieży, w tym dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Wartkowice. 2. Opis minimalnych wymagań technicznych, wyposażenia oraz dokumentacji wobec autobusu szkolnego określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ, ponadto sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa niniejsza Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z umową stanowiącą Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Oferowany autobus szkolny powinien być dopuszczony do obrotu na terytorium Polski oraz przystosowany do ruchu po drogach publicznych na terytorium Polski, w szczególności powinien spełniać wymagania określone przepisami w szczególności: 3.1. ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.), 3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.); 3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz. U. poz. 1709 z późn. zm.); 3.4. ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1194). 4. Przedmiot zamówienia obejmuje serwis gwarancyjny autobusu szkolnego, polegający na wykonywaniu okresowych czynności serwisowych zgodnie z dokumentacją producenta autobusu i producentów wszystkich jego elementów, niezbędnych do zachowania warunków gwarancji w autoryzowanym serwisie producenta . Serwis gwarancyjny rozpoczyna się wraz z okresem gwarancji - od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. Serwis gwarancyjny nie obejmuje serwisu windy; serwis, przeglądy i naprawy windy organizuje i finansuje Zamawiający, z zastrzeżeniem odpowiedzialności Wykonawcy za wady wynikające z jego dostawy lub montażu. Wykonawca zapewni wykonanie co najmniej dwóch kolejnych okresowych przeglądów silnika i układów pomocniczych oraz jednego przeglądu skrzyni biegów - szczegóły procedur, terminów i rozliczeń zawiera umowa stanowiąca Załącznik nr 4 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany będzie utrzymać w całym okresie realizacji dostawy ubezpieczenie OC przedsiębiorcy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 1 500 000 zł (słownie: jeden milion pięćset złotych). 6. Gwarancja jakości jest udzielana bezpośrednio przez Wykonawcę, bez konieczności odwoływania się do warunków gwarancyjnych producenta pojazdu lub jego podzespołów. Wykonawca udzieli Zamawiającemu na przedmiot zamówienia następujących gwarancji jakości: 6.1. gwarancji jakości na cały autobus – na okres nie krótszy niż 24 miesiące. /kryterium oceny ofert/ Ostateczny okres obowiązywania gwarancji jakości na cały autobus będzie wynikał z oferty 6.2. gwarancji jakości na perforację podwozia autobusu na okres 120 miesięcy -na warunkach i w zakresie opasanym w SWZ i Załącznikach.
Interne Kennung: ZP.271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138. ust . 1. Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. [...] ust 34. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1. Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001