766217-2025 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Usługa kompleksowego ubezpieczenia dla Łużyckiego Centrum Recyklingu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Marszowie.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa kompleksowego ubezpieczenia dla Łużyckiego Centrum Recyklingu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Marszowie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa kompleksowego ubezpieczenia Łużyckiego Centrum Recyklingu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Marszowie z podziałem na nw. zadania (części), tj.: 1) Zadanie nr I: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej; 2) Zadanie nr II: Ubezpieczenia komunikacyjne dla pojazdów; 3) Zadanie nr III: Grupowe ubezpieczenie na życie; 4) Zadanie nr IV: Ubezpieczenie odpowiedzialności prawnej z tytułu zanieczyszczenia środowiska; 5) Zadanie nr V: Ubezpieczenie odpowiedzialności za roszczenia w związku ze składowaniem lub magazynowaniem odpadów; 6) Zadanie nr VI: Ubezpieczenie odpowiedzialności za roszczenia w związku z transgranicznym przemieszczaniem odpadów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach nr 8, 15, 18, 20, 22, 25 do SWZ stanowiących jednocześnie integralną część umowy.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr I: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej.
BeschreibungI. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje swoim zakresem wszelkie szkody (utrata, zniszczenie, uszkodzenie lub ubytek wartości) które powstaną w okresie ubezpieczenia w mieniu zgłoszonym do ubezpieczenia w związku z zaistnieniem zdarzeń ubezpieczeniowych, za wyjątkiem tych szkód, które są wyraźnie wyłączone na podstawie poniższych akceptowalnych wyłączeń. II. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje swoim zakresem wszelkie szkody, które powstaną w okresie ubezpieczenia w mieniu zgłoszonym do ubezpieczenia w związku z zaistnieniem zdarzeń ubezpieczeniowych, za wyjątkiem tych szkód, które są wyraźnie wyłączone na podstawie poniższych akceptowalnych wyłączeń. III. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem. Minimalne wymagane zakresy ubezpieczenia wymienionych wyżej składowych zadania I oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 8 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0002
TitelZadanie nr II: Ubezpieczenia komunikacyjne dla pojazdów.
BeschreibungW zakres ubezpieczenia komunikacyjnego dla pojazdów Łużyckiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. wchodzą: I. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone w związku z ruchem tych pojazdów. II. Ubezpieczenie Autocasco. III. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego. IV. Ubezpieczenie Assistance (autopomoc). V. Ubezpieczenie szyb samochodowych (autoszyba). Minimalne wymagane zakresy ubezpieczenia wymienionych wyżej składowych zadania nr II oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 15 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0003
TitelZadanie nr III: Grupowe ubezpieczenie na życie.
BeschreibungGrupowe Ubezpieczenie na Życie dla Pracowników, Współmałżonków i Pełnoletnich Dzieci Ubezpieczonych Pracowników Łużyckiego Centrum Recykligu Sp. z o.o. w Marszowie. Stan na dzień 31.10.2025. Liczba Pracowników – 170 Założenia do ubezpieczenia. W Łużyckim Centrum Recyklingu Sp z o.o. zatrudnionych jest 170 osób. Wykonawca przyjmuje do wiadomości że Zamawiający nie ma wpływu na indywidualne decyzje pracowników odnośnie decyzji o przystąpieniu do ubezpieczenia. W przypadku wyrażenia akcesu do ubezpieczenia przez mniej niż 60 % ogółu zatrudnionych Wykonawcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. Tym samym Wykonawca nie będzie kierował roszczeń do Zamawiającego w sytuacji gdy nie dojdzie do zawarcia Umowy Ubezpieczenia Grupowego z powodu braku akcesu przystąpienia do ubezpieczenia przez Pracowników Zamawiającego (...) Do ubezpieczenia mogą przystąpić Pracownicy, Współmałżonkowie, Partnerzy oraz Pełnoletnie Dzieci Ubezpieczonych Pracowników Zamawiającego, którzy w dniu składania deklaracji przystąpienia ukończyli 18 rok życia i nie ukończyli 69 roku życia. Wysokość składki jak i zakres ochrony ubezpieczeniowej powinna być równa dla Pracownika, Współmałżonka i Pełnoletnich Dzieci Ubezpieczonego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania III określony został w załączniku nr 18 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
LosLOT-0004
TitelZadanie nr IV: Ubezpieczenie odpowiedzialności prawnej z tytułu zanieczyszczenia środowiska.
BeschreibungZakres ubezpieczenia. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność prawną za szkody w środowisku, w związku z prowadzeniem Łużyckiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. oraz w zakresie posiadania i zarządzania składowiskami odpadów. Zgodnie z art. 125 Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r (Dz. U z 2013r. poz. 21 ze zm.), niniejsze ubezpieczenie powinno zapewniać ochronę w razie wystąpienia negatywnych skutków w środowisku lub szkód w środowisku i Wykonawca (ubezpieczyciel) ureguluje zobowiązania w przypadku, o którym mowa w art. 131 ust. 4, na rzecz organu, o którym mowa w art. 129 ust. 1 przedmiotowej ustawy (tj. Marszałka Województwa Lubuskiego). Ubezpieczeniem są objęte szkody wynikające z emisji powstałej w okresie od 25.11.2014r. (chyba, że zapisy dla poszczególnych składowisk stanowią inaczej) stwarzającej ryzyko wystąpienia szkody w środowisku. Odpowiedzialność Wykonawcy (Ubezpieczyciela) obejmuje szkody powstałe w wyniku zdarzeń nagłych i niezamierzonych, powstałych na skutek emisji powolnej a także wyrządzone gatunkom chronionym oraz w chronionych środowiskach przyrodniczych. W zakres ochrony ubezpieczeniowej włączone są w szczególności następujące koszty działania związane z wystąpieniem lub zagrożeniem wystąpienia szkody: a) koszty przeprowadzenia działań naprawczych bezpośrednich i uzupełniających szkód w środowisku w porozumieniu z organem ochrony środowiska; b) koszty przeprowadzenia działań zapobiegawczych, kompensacyjnych i/lub naprawczych, które musi ponieść Zamawiający; c) koszty związane z uszkodzeniami ciała, szkodami materialnymi i niematerialnymi (przez szkodę niematerialną rozumie się uszczerbek majątkowy osoby trzeciej wynikający z braku możliwości korzystania z rzeczy ruchomej lub nieruchomości, która nie została uszkodzona lub zniszczona; przez szkodę niematerialna rozumie się również zmniejszenie wartości rzeczy o ile nie zostało uwzględnione w szkodzie materialnej); d) szkody w chronionych gatunkach i siedliskach, a także szkody w wodzie i glebie; e) koszty, które poniósł ubezpieczony w wyniku działań zleconych przez ubezpieczyciela, mających na celu uniknięcie lub minimalizację efektów emisji; f) koszty minimalizacji, wynikające z koniecznych działań podjętych samodzielnie i w dobrej wierze przez Zamawiającego, w celu uniknięcia emisji, która może lub mogłaby prowadzić do powstania Roszczenia, bądź w celu uniknięcia lub zminimalizowania skutków tej emisji, w takim zakresie, jak jest to nagłe. Przez konieczne działania podjęte samodzielnie należy rozumieć w szczególności działania zapobiegawcze w rozumieniu Ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 roku o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie. (Dz.U. z 2014 roku poz.1789); g) koszty oczyszczania w zakładzie ubezpieczonego wynikające z emisji, która przedostanie się poza składowisko odpadów, z wyłączeniem kosztów związanych lub wynikających ze składowania odpadów; h) uzasadnione i niezbędne koszty odbudowy mienia zniszczonego w związku z przeprowadzonym oczyszczaniem obszaru skażonego, poniesione za uprzednią zgodą ubezpieczyciela; i) koszty ochrony prawnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania IV określony został w załączniku nr 20 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. IV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
LosLOT-0005
TitelZadanie nr V: Ubezpieczenie odpowiedzialności za roszczenia w związku ze składowaniem lub magazynowaniem odpadów.
BeschreibungZakres ubezpieczenia Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność za roszczenia w związku ze składowaniem lub magazynowaniem odpadów. Podstawa prawna: Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (Dz. U z 2013r. poz. 21 ze zm.) Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń z dnia 7 lutego 2019r. (Dz. U. z 2019r. poz. 256) Zgodnie z art. 48a ust. 5 Ustawy o odpadach, niniejsze ubezpieczenie powinno zapewniać ochronę ubezpieczeniową dla sytuacji, w której w dowolnym momencie w trakcie trwania okresu ubezpieczenia, w razie wystąpienia negatywnych skutków w środowisku lub szkód w środowisku w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie, powstałych w wyniku niewywiązania się przez podmiot z obowiązków określonych w niniejszej ustawie, w tym obowiązków wynikających z posiadanego zezwolenia na zbieranie odpadów lub zezwolenia na przetwarzanie odpadów, lub konieczności usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich magazynowania lub składowania, Wykonawca (Ubezpieczyciel) uregulują zobowiązania na rzecz organu prowadzącego egzekucję tych obowiązków. Ochrona ubezpieczeniowa powinna zapewniać pokrycie kosztów wykonania zastępczego: a) decyzji nakazującej posiadaczowi odpadów usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania, o której mowa w art. 26 ust. 2 Ustawy o odpadach, b) obowiązku wynikającego z art. 47 ust. 5 Ustawy o odpadach – w tym usunięcia odpadów i ich zagospodarowania łącznie z odpadami stanowiącymi pozostałości z akcji gaśniczej lub usunięcia negatywnych skutków w środowisku lub szkód w środowisku w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie w ramach prowadzonej działalności polegającej na zbieraniu lub przetwarzaniu odpadów. Ochrona ubezpieczeniowa powinna obejmować zdarzenia powodujące powstanie kosztów wykonani zastępczego wynikłe z uchybień, których Zamawiający dopuścił się w okresie do 3 lat poprzedzających początek okresu ubezpieczenia wskazany w punkcie 4 (data retroaktywna). Wymagany zakres ubezpieczenia został opisany powyżej. Jeżeli jednak w ogólnych warunkach ubezpieczeń Wykonawcy (Ubezpieczyciela) znajdują się zapisy, które wskazują, że zakres ubezpieczeń jest szerszy od wymaganego zakresu ubezpieczenia to zapisy uznaje się za wprowadzone do zakresu ochrony ubezpieczeniowej Zamawiającego. W sprawach nieuregulowanych w SWZ, niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia i we wzorze umowy mają zastosowanie: - przepisy prawa (w tym przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2018 roku, poz. 1000) oraz Wytycznymi Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)); - Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) Wykonawcy (Ubezpieczyciela). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania V określony został w załączniku nr 22 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. V
LosLOT-0006
TitelZadanie nr VI: Ubezpieczenie odpowiedzialności za roszczenia w związku z transgranicznym przemieszczaniem odpadów.
BeschreibungZakres ubezpieczenia Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność za roszczenia w związku transgranicznym przemieszczaniem odpadów. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 czerwca 2007 r. o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów (Dz.U. 2007 nr 124 poz. 859) Rozporządzenie nr 1013/2006 z dnia 14 czerwca 2006 r. Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie przemieszczania odpadów Zgodnie z art. 6 ust. 1 przedmiotowego rozporządzenia, niniejsze ubezpieczenie powinno zapewniać pokrycie kosztów, a więc kosztów transportu przemieszczanych odpadów, ich odzysku lub unieszkodliwiania (w tym kosztów niezbędnych procesów przejściowych) oraz kosztów magazynowania odpadów przez okres 90 dni.. Ochrona ubezpieczeniowa powinna zapewniać: 1) kosztów transportu, 2) kosztów odzysku lub unieszkodliwienia, w tym kosztów niezbędnych procesów przejściowych oraz 3) kosztów składowania przez okres 90 dni w przypadku gdy:  przemieszczanie, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów nie mogą zostać zrealizowane zgodnie z planem, jak określono w art. 22 Rozporządzenia oraz  przemieszczanie albo odzysk lub unieszkodliwianie jest nielegalne, jak określono w art. 24 Rozporządzenia, oraz gdy Zamawiający lub Odbiorca odpadów nie zrealizował obowiązków dotyczących odpowiednio zwrotu odpadów do państwa wysyłki lub zagospodarowania ich na terenie państwa przeznaczenia, nałożonych w decyzjach, o których mowa w art. 24 lub 26 Ustawy. Wymagany zakres ubezpieczenia został opisany powyżej. Jeżeli jednak w ogólnych warunkach ubezpieczeń Wykonawcy (Ubezpieczyciela) znajdują się zapisy, które wskazują, że zakres ubezpieczeń jest szerszy od wymaganego zakresu ubezpieczenia to zapisy uznaje się za wprowadzone do zakresu ochrony ubezpieczeniowej Zamawiającego. W sprawach nieuregulowanych w SWZ, niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia i we wzorze umowy mają zastosowanie: - przepisy prawa (w tym przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U z 2018 roku, poz. 1000) oraz Wytycznymi Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)); - Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) Wykonawcy (Ubezpieczyciela). Trasa przewozu: Marszów – Grossraschen (Niemcy) Odbiorca odpadów: EEW Energy from Waste GmbH, Schöninger Straße 2-3, 38350 Helmstedt Masa odpadów w ilości 5.000 Mg, oraz liczbę transportów: 263 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania V określony został w załączniku nr 25 do SWZ.
Interne KennungBC.ŁCR.271.25.2025 - cz. VI