2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiotem zamówienia jest dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej. Przedmiot zamówienia nie obejmuje usług dystrybucji energii – zamawiający dysponuje obowiązującymi umowami dystrybucyjnymi zawartymi na czas nieokreślony z Enea Operator Sp. z o. o. (OSD). 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części III i IV SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca posiadał zawartą umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. Enea Operator Sp. z o.o. na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przez OSD (dotyczy wykonawców nie będących właścicielem sieci dystrybucyjnej). 4. Zamawiający informuje, że dla każdego PPE objętego niniejszym postępowaniem okres rozliczeniowy przekazywania danych pomiarowych przez OSD wynosi jeden miesiąc. 5. Zamawiający informuje, że na punktach PPE o numerach 590310600002226004 oraz 590310600030580826 są przyłączone do sieci OSD (od grudnia 2023 roku) należące do zamawiającego mikroinstalacje fotowoltaiczne energii odnawialnej o mocy zainstalowanej elektrycznej 49,82kW każda. Zamawiający wymaga, by wykonawca na okres realizacji przedmiotu zamówienia zawarł z zamawiającym dla powyższych PPE umowy, zobowiązujące wykonawcę do odbioru od zamawiającego energii z ww. źródeł odnawialnych wprowadzonej do sieci OSD oraz zapłaty za tę energię. Przedmiotem tych umów będzie: 1) sprzedaż przez zamawiającego (posiadającego status wytwórcy, o którym mowa w art. 2 ust. 39 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz. U. 2024 r. poz. 1361 z późn. zm.) na rzecz wykonawcy, energii wytworzonej w mikroinstalacji przez zamawiającego i wprowadzonej do sieci OSD, 2) pełnienie przez wykonawcę na rzecz zamawiającego funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe. Na potrzeby ustalenia należności za energię sprzedawaną wykonawcy przez zamawiającego, Strony stosować będą cenę netto, wynoszącą 100% średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym w poprzednim kwartale ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie art. 23 ust. 2 pkt 18a ustawy Prawo energetyczne. Zamawiający nie posiada statusu prosumenta.
Vorherige Bekanntmachung: 528124-2025
Interne Kennung: PN 11/08/2025 – energia elektryczna_II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001