See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace związane z utrzymaniem i zagospodarowaniem terenów zieleni w Siemianowicach Śląskich na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Prace związane z utrzymaniem i zagospodarowaniem terenów zieleni w Siemianowicach Śląskich na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części. Zamówienie Część 1: Bieżące utrzymanie czystości wraz z okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 1 – 2 Zamówienie Część 2: Bieżące utrzymanie czystości wraz okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 3, 4 i 5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Prace związane z utrzymaniem i zagospodarowaniem terenów zieleni w Siemianowicach Śląskich na potrzeby MOSiR „PSZCZELNIK” Dział Zieleni i Utrzymania Czystości. Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części. Część 1: Bieżące utrzymanie czystości wraz z okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 1 – 2. Część 2: Bieżące utrzymanie czystości wraz okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 3, 4 i 5. Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępna są pod linkiem: https://mosir-siemianowice.logintrade.net/zapytania_email,209294,3a3f9b3832fc17f3396d1f9d7ade0a8d.html
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Bieżące utrzymanie czystości wraz z okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 1 – 2
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest bieżące utrzymanie czystości wraz z okresem zimowym na terenach zieleni miasta rejon Siemianowice Śląskie 1 i 2, obejmujące w szczególności: a) utrzymanie czystości na zieleńcach i w parkach wraz z opróżnianiem koszy, b) utrzymanie zimowe terenów zielonych (odgarnianie śniegu/ skucie lodu wraz z jego usunięciem z alejek i schodów), c) posypywanie piaskiem alejek i schodów, usuwanie piasku z alejek i schodów przy dodatniej temperaturze, w dniach bezśnieżnych usuwanie zanieczyszczeń oraz opróżnianie koszy, d) bieżąca konserwacja ławek i koszy na śmieci (malowanie wraz z pracami przygotowawczymi i naprawczymi koszy, ławek i siedzisk zgodnie z technologią oraz ich zakup) e) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) b) Dodatek nr 5a – Zestawienie elementów małej architektury– w odniesieniu do Części 1 c) Dodatek nr 6a – Zestawienie obiektów i powierzchnia – w odniesieniu do Części 1 d) Dodatek nr 7a – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia - w odniesieniu do Części 1 e) Dodatek nr 8a – Planowany Zakres prac Zamówienia – w odniesieniu do Części 1 f) Dodatek nr 9a – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 1 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Dokumentacji, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Dodatek 9a do SWZ w odniesieniu do Części 1. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy Pzp , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o który mowa w pkt 1.3.2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Bieżące utrzymanie czystości wraz okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowic Śląskich Rejon 3, 4 i 5
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest bieżące utrzymanie czystości wraz z okresem zimowym na terenach zieleni miasta Siemianowice Śląskie rejon 3-5 obejmujące w szczególności: a) utrzymanie czystości na zieleńcach i w parkach wraz z opróżnianiem koszy, b) utrzymanie zimowe terenów zielonych (odgarnianie śniegu/ skucie lodu wraz z jego usunięciem z alejek i schodów) c) posypywanie piaskiem alejek i schodów, usuwanie piasku z alejek i schodów przy dodatniej temperaturze, w dniach bezśnieżnych usuwanie zanieczyszczeń oraz opróżnianie koszy, d) bieżąca konserwacja ławek i koszy na śmieci (malowanie wraz z pracami przygotowawczymi i naprawczymi koszy, ławek i siedzisk zgodnie z technologią oraz ich zakup) e) zagospodarowanie odpadów pozostałych z wykonywanych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dodatek nr 4b - Formularz cenowy w odniesieniu do Części 2 b) Dodatek nr 5b – Zestawienie elementów małej architektury – w odniesieniu do Części 2 c) Dodatek nr 6b – Zestawienie obiektów i powierzchnia – w odniesieniu do Części 2 d) Dodatek nr 7b – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia - w odniesieniu do Części 2 e) Dodatek nr 8b – Planowany Zakres prac Zamówienia – w odniesieniu do Części 2 f) Dodatek nr 9b – Projektowane postanowienia umowy - w odniesieniu do Części 2 - zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Dokumentacji, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Dodatek 9b do SWZ. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o który mowa w pkt 1.4.2 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.