2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Centrum Dziedzictwa, Historii i Kultury Warmii w Gietrzwałdzie.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa Centrum Dziedzictwa, Historii i Kultury Warmii w Gietrzwałdzie”. 2. Zamówienie podzielone jest na 2 części: 1) Część 1 – Wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia sali widowiskowo-kinowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 został określony w rozdziale IIA i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 2) Część 2 - Kompleksowa realizacja wystawy stałej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 został określony w rozdziale IIB i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 3. Wykonawcy mogą składać ofertę na dowolną ilość części. 4. Zgodnie za art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Procedura odwrócona. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 6. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla zaoferowanego sprzętu oraz wyposażenia, spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu zamówienia. Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. W przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii /systemów /urządzeń /materiałów. W przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii /systemów /urządzeń /materiałów równoważnych, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. Mając na uwadze treść art. 105 ustawy pzp, Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie. 7. Poprzez dokumentację potwierdzającą minimalne wymagania parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. W przypadku zaoferowania materiałów/ wyrobów niespełniających minimalnych parametrów jakościowych, określonych w opisie przedmiotu zamówienia, oferta takiego Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, jako że jej treść nie będzie odpowiadała treści SWZ. 8. Zamawiający informuje, że tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 9. Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ oraz jej załącznikach opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne pod warunkiem, że będą one o nie gorszych właściwościach i jakości. 10. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (art. 100 ust. 1 ustawy Pzp) – Zamawiający wymaga uwzględnienia przy wycenie oferty oraz podczas realizacji niniejszego zamówienia wymagań określonych w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp oraz ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 z późn. zm.), w zakresie w jakim ww. przepisy mają zastosowanie.
Interne Kennung: ZP.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykaz przedmiotowych środków dowodowych, składanych przez Wykonawcę wraz z ofertą w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia 1. W celu potwierdzenia zgodności zaoferowanych materiałów, urządzeń oraz utworów z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga załączenia do formularza ofertowego niżej wymienionych przedmiotowych środków dowodowych. 2. W przypadku składania oferty na część 2 postępowania należy złożyć wraz z ofertą: 1) próbkę animacji o metrażu max 20 sekund, prezentująca proponowaną udźwiękowioną animację dotyczącą Animacja utworu literackiego „Lew i zwierzęta”- należy wykonać próbkę w postaci reprezentacji sceny. (uszczegółowić o jaką scenę chodzi a najlepiej wskazać fragment tekstu albo teks źródłowy). Na potrzeby postępowania przetargowego Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania próbki animacji Animacja utworu literackiego „Lew i zwierzęta” w rozdzielczości minimum 1920x1080 px, zapisanej w formacie MP4. 2) dwie wizualizacje z poziomu wzroku człowieka oraz dwie wizualizacje w rzucie izometrycznym eksponatu „Szkoła Polska w Gietrzwałdzie edukacja na Warmii”. Wizualizacje należy dostarczyć w formacie PDF, w formacie A3 lub A4, o rozdzielczości minimum 300 dpi., 3) cztery wizualizacje eksponatu nr 8: „Wagon Niepewności”: a) dwóch ujęć z perspektywy wzroku człowieka (ok. 160–170 cm wysokości): - jednej prezentującej wnętrze eksponatu, - jednej prezentującej zewnętrze eksponatu, b) dwóch ujęć w rzucie izometrycznym: - jednej ukazującej wnętrze eksponatu, - jednej ukazującej zewnętrze eksponatu. Każda wizualizacja powinna być wykonana w wysokiej jakości graficznej, z zachowaniem atrakcyjności wizualnej. Wizualizacje należy dostarczyć w formacie PDF, o rozdzielczości minimum 300 dpi. 4) Rzut poziomy (floorplan) 13 stref tematycznych składających się łącznie z 34 eksponatów i elementów scenograficznych, z zachowaniem skali wszystkich odwzorowanych elementów. Na rzucie mają zostać uwidocznione, przybliżone kształty (obrysy) eksponatów i elementów scenograficznych. 5. Zamawiający informuje, że uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 2 jest niedopuszczalne. Niezłożenie przedmiotowych środków wraz z ofertą spowoduje odrzucenie oferty. 6. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą. 7. Jeżeli wielkość pliku przedmiotowego środka dowodowego uniemożliwia złożenie go bezpośrednio poprzez platformę ezamowienia, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia próbki za pośrednictwem narzędzi IT umożliwiających transfer dużych plików za pośrednictwem sieci Internet (chmura danych itp.). Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie bezpośredni link do strony internetowej, za pomocą której Zamawiający będzie mógł bezpłatnie oraz bez limitu czasowego pobrać plik z próbką.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212300 Bauarbeiten für Kunst- und Kulturgebäude
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia sali widowiskowo-kinowej.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 został określony w rozdziale IIA i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją).
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45112500 Erdbewegungsarbeiten, 45421150 Bautischlerei-Einbauarbeiten ohne Metall, 45262500 Maurerarbeiten, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45410000 Putzarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45432200 Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45432110 Bodenverlegearbeiten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45443000 Fassadenarbeiten, 45223821 Fertigbauelemente, 45111300 Abbauarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45100000 Baureifmachung, 45111100 Abbrucharbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 32321200 Audiovisuelle Geräte, 32322000 Multimediaausrüstung, 32351000 Zubehör für Ton- und Videoanlagen, 32342400 Akustische Geräte, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32342410 Akustische Ausrüstung, 38652100 Vorführgeräte, 38653400 Leinwände, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 51313000 Installation von Audiogeräten
Los: LOT-0002
Titel: Kompleksowa realizacja wystawy stałej.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 został określony w rozdziale IIB i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją).
Interne Kennung: Część 2
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32321200 Audiovisuelle Geräte, 32322000 Multimediaausrüstung, 32351000 Zubehör für Ton- und Videoanlagen, 32342400 Akustische Geräte, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32342410 Akustische Ausrüstung, 38652100 Vorführgeräte, 38653400 Leinwände, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 39133000 Auslagensysteme, 39154100 Messestände, 39171000 Schauvitrinen, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 32353000 Tonaufzeichnungen, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 51313000 Installation von Audiogeräten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design, 72211000 Programmierung von System- und Anwendersoftware, 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72212520 Entwicklung von Multimediasoftware, 79530000 Übersetzungsdienste, 92111250 Herstellung von Informationsfilmen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315100 Elektrotechnikinstallation