See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego do kwoty 5 284 215,35 zł (pięć milionów dwieście osiemdziesiąt cztery tysiące dwieście piętnaście złotych trzydzieści pięć groszy) z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy na 2025 rok.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego do kwoty 5 284 215,35 zł (pięć milionów dwieście osiemdziesiąt cztery tysiące dwieście piętnaście złotych trzydzieści pięć groszy) z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy na 2025 rok: - sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Mielec w kwocie 3 461 155,35 zł, wynikającego z realizacji zadań inwestycyjnych; - spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w wysokości 1 823 060 zł. 2) Umowa kredytu zostanie sporządzona przez Wykonawcę, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, na jego koszt zgodnie z przepisami Ustawy Pzp oraz wszystkimi zastrzeżeniami zawartymi w SWZ - (wzór umowy należy dołączyć do oferty). 3) Warunki dotyczące kredytu: Charakterystyka kredytu: - kredyt w PLN - środki pieniężne udostępnione będą przez bank do 7 dni od dnia podpisania umowy do 31.12.2025 r. do wysokości 5 284 215,35 PLN - okres kredytowania od dnia udostępnienia środków pieniężnych przez Bank do 31.12.2042 r. - oprocentowanie kredytu zmienne w oparciu o WIBOR 3M - karencja w spłacie kredytu do 30.03.2026 r. - spłata kapitału kredytu w ratach kwartalnych, pierwsza rata 31.03.2026 r. ostatnia rata 31.12.2042 r. - spłata odsetek na bieżąco od kwoty aktualnie wykorzystanego kredytu w okresach kwartalnych, pierwsza płatność 31.12.2025 r. do 31.12.2042 r. (odsetki za rzeczywistą liczbę dni / w latach przestępnych luty ma 29 dni/ wyliczenie odsetek przy założeniu, że rok liczy 365 dni a w latach przestępnych 366 dni) - uruchomienie kredytu – przelewem, realizowane na zlecenie płatnicze Kredytobiorcy - zabezpieczenie kredytu – weksel In blanco opatrzony klauzulą ,,bez protestu” i klauzulą ,,bez indosu” wraz z deklaracją wekslową. Oprocentowanie liczone wg. stawki WIBOR 3M powiększonej o marże banku. Jeżeli data spłaty kredytu i odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, albo nie będącym dniem roboczym w banku, to za termin spłaty przyjmuje się pierwszy dzień roboczy po dniu wolnym . Zamawiający zastrzega sobie prawo uruchomienia kredytu w wysokości niższej niż kwota 5 284 215,35 PLN Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami (tj. prowizja przygotowawcza, prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu itp.). 4) W celu wstępnego zbadania zdolności kredytowej Zamawiającego, Zamawiający informuje że na stronie internetowej https://gminamielec.bip.gov.pl/ znajdują się pod danym linkiem: - Statut Gminy; https://gminamielec.bip.gov.pl/statut-gminy/statut-gminy-mielec.html - Uchwała Nr XV/118/2025 Rady Gminy Mielec z dnia 27.08.2025 r. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego; https://gminamielec.bip.gov.pl/uchwaly-rady-gminy/ - Uchwała Nr VIII/65/2024 Rady Gminy Mielec z dnia 23 grudnia 2024 r. Uchwała budżetowa Gminy Mielec na rok 2025 (nr 12); - Uchwała Nr VIII/64/2024 Rady Gminy Mielec z dnia 23 grudnia 2024 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Mielec (nr 13); - Uchwała Nr 16/11/2024 Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie z dnia 3 grudnia 2024 r. w sprawie opinii o przedłożonym projekcie uchwały budżetowej gminy Mielec na rok 2025 (nr 5); - Uchwała Nr 16/11/2024 Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie z dnia 3 grudnia 2024 r. w sprawie opinii o projekcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, przedstawionym wraz z projektem uchwały budżetowej gminy Mielec na rok 2025 (nr 6); https://gminamielec.bip.gov.pl/budzet-gminy/budzet-gminy-mielec-na-2025-rok.html - Sprawozdanie Rb-NDS o nadwyżce/deficycie za II kwartał 2025 r. (nr 10); - Sprawozdanie Rb-Z o stanie zobowiązań według tytułów dłużnych oraz poręczeń i gwarancji za II kwartał 2025 r. (nr 11); https://gminamielec.bip.gov.pl/budzet-gminy/budzet-gminy-mielec-na-2025-rok.html - Sprawozdanie finansowe za 2024 rok; - Zarządzenie Nr 0050.143/2025 Wójta Gminy Mielec z dnia 31.03.2025 r. w sprawie sprawozdania rocznego z wykonania budżetu Gminy Mielec za 2024 rok (nr 68); https://gminamielec.bip.gov.pl/budzet-gminy/budzet-gminy-mielec-na-2024-rok.html Skany dokumentów załącznik do SWZ - Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Mielec za 2024 rok; - Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie możliwości spłaty w latach 2026 - 2042 kredytu w kwocie 5 284 215,35 PLN; - Sprawozdanie kwartalne Rb-N o stanie należności oraz wybranych aktywów finansowych za II kwartał 2025 roku; - Zaświadczenie o wyborze Wójta Gminy Mielec; - Uchwała w sprawie powołania Skarbnika Gminy Mielec.
Vorherige Bekanntmachung: 617630-2025
Interne Kennung: ZP.271.20.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001