766586-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Miasta Wejherowa
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Miasta Wejherowa
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasta Wejherowa, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm., dalej jako: „ustawa o odpadach) i ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), tj.: 1) przetwarzanie odpadów komunalnych w instalacji do przetwarzania odpadów, 2) tymczasowe magazynowanie odpadów komunalnych. 2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje: 1) odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości oraz ich ewentualnego gromadzenia, pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów, przed ich transportem do miejsca przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej dla odpadów Wykonawcy, 2) transportu zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości lub miejsca ich czasowego gromadzenia, do miejsca ich przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej dla odpadów Wykonawcy, 3) dostarczania pojemników i worków do nieruchomości w celu gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, takich jak: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) szkło, 3) papier, 4) metale i tworzywa sztuczne (obejmujące również opakowania wielomateriałowe), 5) bio (odpady kuchenne ulegające biodegradacji), 6) odpady zielone (odpady ulegające biodegradacji), 7) odpady wielkogabarytowe, 8) popioły z palenisk domowych. 4. Planowana maksymalna ilość odpadów komunalnych do zagospodarowania wynosi 4 702,00 Mg, w tym maksymalna ilość dla odpadu o kodzie: 1) 20 03 01 – Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 2 550,00 Mg, 2) 20 02 01 – Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone): 220,00 Mg, 3) 20 01 08 – Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady): 533,00 Mg, 4) 15 01 02 – Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe): 556,00 Mg, 5) 15 01 07 – Opakowania ze szkła: 350,00 Mg, 6) 20 03 07 – Odpady wielkogabarytowe: 333,00 Mg, 7) 15 01 01 – Opakowania z papieru i tektury: 10,00 Mg, 8) ex 20 01 99 – Popioły z palenisk domowych: 150,00 Mg. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości przekazanych odpadów komunalnych, w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4 nie więcej jednak niż o: 1) 20% dla odpadów o kodach: 20 03 01, 20 02 01, 20 01 08; 2) 40% dla odpadów o kodach: 15 01 02, 15 01 07, 20 03 07, ex 20 01 99; 3) 100% dla odpadów o kodzie: 15 01 01 przy, czym wskazane ograniczenia ilości będą liczone odrębnie dla każdego rodzaju (kodu) odpadu. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4, nie więcej jednak niż o 10%, licząc dla każdego rodzaju (kodu) odpadu odrębnie. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji.
Interne KennungWZPiFZ.271.23.2025.BJ
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001