766627-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Torzym oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Torzym oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie: 5 750 168,02 PLN (słownie: pięć milionów siedemset pięćdziesiąt tysięcy sto sześćdziesiąt osiem złotych 02/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Torzym oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów.
Interne Kennung: BGN.II.271.14.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm), istnieje możliwość skrócenia terminu składania ofert jednak nie krócej niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Przepis ten stosuje się gdy zachodzi pilna potrzeba zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynikające z konieczności zagwarantowania ciągłości realizacji zadań publicznych Gminy oraz kończący się rok budżetowy, na który zaplanowany był w uchwale budżetowej (wraz z późniejszymi zmianami) kredyt na sfinansowanie deficytu. Wcześniejsze wystąpienie do Regionalnej Izby Obrachunkowej o wydanie opinii było niemożliwe ze względu na analizę sprawozdań roku 2022 oraz 2023. Dodatkowo Gmina Torzym uzyskała pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej 4 grudnia 2023 r. przy czym wniosek złożyła 6 listopada 2023 r., który wymagał uzupełnienia i złożenia wyjaśnień, z których Gmina Torzym niezwłocznie się wywiązała 15 listopada 2023 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ogłoszenie zostaje unieważnione
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001