2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w okresie 01.02.2024r. - 31.12.2024r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w okresie 01.02.2024r. - 31.12.2024r.” 2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Projekt umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.2.9A.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w tym do osiągnięcia wymaganych poziomów. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do zakupu i dostarczenia właścicielom nieruchomości niezamieszkałych oraz właścicielom nieruchomości zamieszkałych pojemników przeznaczonych do zbierania każdej ilości odpadów komunalnych o odpowiedniej wytrzymałości dla danego rodzaju odpadu, wykonanych z tworzywa sztucznego. Pojemniki o których mowa w dziale IV SWZ muszą być dostarczone w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2024 r. Koszty związane z zakupem i rozstawieniem pojemników ponosi Wykonawca i nie ma możliwości obciążenia nimi Zamawiającego. W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego, których dostawa na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości, jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia. Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy pojemników, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do dodatkowego dostarczenia pojemników na swój koszt. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za utracone, zniszczone lub uszkodzone w inny sposób (np. podpalenie), dostarczone przez Wykonawcę pojemniki na odpady. 3. Wykonawca w ramach ceny ofertowej za realizację przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie każdorazowo (tj. w jednym cyklu odbioru) do odbioru i zagospodarowania od właścicieli nieruchomości każdej ilości niżej wymienionych odpadów komunalnych: 1) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane); 2) odpady komunalne zbierane selektywnie „u źródła” (papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło i opakowania wielomateriałowe, odpady komunalne ulegające biodegradacji oraz popiół); 3) odpady pochodzące z cmentarzy o kodach 200201, 200202, 200203 4. Wykonawca zobowiązany będzie do ważenia odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. 7. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi. 8. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do opracowania harmonogramu odbioru odpadów na okres 01.02.2024r. - 31.12.2024r. oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości i innych dokumentów związanych z systemem gospodarki odpadami, o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru. Harmonogram wywozu Wykonawca dostarczy mieszkańcom w następującym terminie do 31 stycznia 2024 r. 9. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich powstałe w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca. 10. Wykonawca zobowiązany będzie do zebrania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników, jeśli będzie to wynikiem jego działania. 11. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji usługi również w przypadku, gdy dojazd do nieruchomości jest utrudniony, w szczególności w przypadku złych warunków atmosferycznych, złego stanu nawierzchni dróg, prowadzonych remontów, objazdów itd. 12. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania przedmiotu zamówienia ręcznie poprzez wytaczanie pojemników do pojazdów lub np. pojazdami o niewielkich wymiarach umożliwiającymi odbiór odpadów z nieruchomości, do których dojazd jest utrudniony z powodu np. wąskich wjazdów, niskich bram itd. 13. Wykonawca ma obowiązek dotyczący prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia, o której mowa w dziale IV SWZ.