See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów selektywnych w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów.
Interne Kennung: 1/ZPU/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 w ilości szacunkowej 900 Mg.
Beschreibung: 1. Zadanie 1 – odbiór i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 w ilości szacunkowej 900 Mg. a) Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowa zlokalizowanej przy ul. Tęczowej 2 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) Odpady odebrane od Zamawiającego zostaną przekazane do podmiotu posiadającego decyzję określoną w art. 27 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) wskazanego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy. c) Bioodpady zostaną poddane obróbce tlenowej lub beztlenowej w wyniku czego powstanie kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał lub substancja które nie będą odpadami. d) Uzyskany kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał będzie wykorzystany jako produkt, materiał lub substancja i wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa (certyfikatu). 2. W zadaniu nr 1 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 3. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 4. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 5. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 6. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 7. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 8. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 9. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 11. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 12. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 Odbiór i zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02 w ilości szacunkowej 800 Mg.
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02 w ilości szacunkowej 800 Mg. a) Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. b) Zamawiający zastrzega, że w okresie od czerwca do sierpnia minimalna ilość kursów w tygodniu wynosi 4. 2. W zadaniu nr 2 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 3. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1 4. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 5. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 6. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 7. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 8. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 9. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 11. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 12. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 Odbiór i zagospodarowanie odpadów opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07 w ilości szacunkowej 600 Mg.
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07 w ilości szacunkowej 600 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. 3. W zadaniu nr 3 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 Odbiór i zagospodarowanie odpadów opakowań z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 w ilości szacunkowej 300 Mg
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów opakowań z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 w ilości szacunkowej 300 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. 3. W zadaniu nr 4 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 2. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 Odbiór i zagospodarowanie odpadów w postaci zużytych opon o kodzie 16 01 03 w ilości szacunkowej 50 Mg.
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów w postaci zużytych opon o kodzie 16 01 03 w ilości szacunkowej 50 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Tęczowa 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. 3. W zadaniu nr 5 odpady będą przekazane do odbioru luzem. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 odbiór i zagospodarowanie odpadów o zmieszanych z betonu i gruzu o kodzie 17 01 07 w ilości szacunkowej 520 Mg.
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów o zmieszanych z betonu i gruzu o kodzie 17 01 07 w ilości szacunkowej 520 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej zlokalizowanej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego.. 3. W zadaniu nr 4 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umow
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 32 – leki inne niż wymienione w 20 01 31 w ilości szacunkowej 0,20 Mg
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 32 – leki inne niż wymienione w 20 01 31 w ilości szacunkowej 0,20 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Tęczowa 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. 3. W zadaniu nr 7 odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w workach w których były odbierane w systemie workowym i pojemnikowym od właścicieli nieruchomości. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy.
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 w ilości szacunkowej 350 Mg.
Beschreibung: 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 w ilości szacunkowej 350 Mg. 2. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego ze stacji magazynowej przy ul. Olsztyńskiej 3 w Piszu lub innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego. 3. W zadaniu nr 8 odpady będą przekazane do odbioru luzem w postaci nierozdrobnionej. 4. Zamawiający nie ma wpływu na wielkość strumienia przyjmowanych odpadów, z uwagi na dużą zmienność tego strumienia, więc faktyczna ilość przekazanych odpadów w okresie trwania umowy może być niższa lub wyższa od ilości wskazanych w poszczególnych zadaniach podanych w ust. 1. 5. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.); 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.); oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 6. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca jest zobowiązany do ważenia odebranych odpadów, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca każdorazowo będzie ważył odebrane odpady na wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się na terenie miasta Pisz. Czynność ważenia odpadów zostanie każdorazowo udokumentowana sporządzonym przez Wykonawcę raportem wagowym i kartą przekazania odpadów. 8. Do rozliczeń ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej, wskazanej przez Wykonawcę. 9. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 10. W przypadku gdyby instalacja Wykonawcy uległa awarii lub nie mogłaby przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca o zaistniałym zdarzeniu każdorazowo poinformuje Zamawiającego. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 13. Wykonawca, który oświadczy w ofercie, że odpady odebrane od Zamawiającego przekaże podwykonawcy w celu ich zagospodarowania, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów przed zawarciem umowy. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań oraz warunki współpracy zostały opisane w załącznikach nr 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g do SWZ – wzór umowy