See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na podstawie zawartego porozumienia w zakresie zadań zleconych administracji rządowej.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest: Realizacja programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem” na podstawie zawartego porozumienia w zakresie zadań zleconych administracji rządowej na rok 2026. Przedmiot zamówienia to usługi polegająca na przeprowadzeniu zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęć specjalistycznych dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od 0 do chwili rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole z terenu Powiatu Nowosądeckiego w ramach zadania z zakresu administracji rządowej w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem” w zakresie zapewnienia realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego (Priorytet II zadanie 2.4.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami udziału został określony w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: PCUW.261.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312500 Rehabilitation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen, 85140000 Diverse Dienstleistungen im Gesundheitswesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Lekarz neonatolog - konsultant
Beschreibung: Lekarz neonatolog - konsultant - profilaktyka, diagnozowanie i leczeniem schorzeń u noworodków u których istnieje podejrzenie nieprawidłowego rozwoju. Konsultacje w zespołach specjalistów określających rodzaj terapii ilość godzin terapii w tym określanie postępów w terapii dzieci. (200 godzin).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia dopuszcza możliwość zwiększenia lub zmniejszenia wartości umowy w granicach +/- 30 % (prawo opcji). Z tego względu Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego roszczenie odszkodowawcze z tytułu zmniejszenia zamówienia w określonej powyżej granicy. Wykonawcy nie przysługuje również roszczenie wykonania zwiększonej wartości Zamówienia o 30 %. Zamawiający gwarantuje wykonanie zamówienia na poziomie 70% wartości umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Wczesne Wspomaganie Rozwoju
Beschreibung: Wczesne Wspomaganie Rozwoju - kompleksowe, multidyscyplinarne działania mające wspomóc rozwój psychomotoryczny dziecka na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Szeroki wachlarz działań terapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych niemowląt 0-12 msc., specyfika terapii neurorozwojowej w różnych typach zaburzeń napięcia mięśniowego i ruchu (hipertonia, hipotonia, hiperkineza), fizjoterapia oddechowa układu oddechowego od pierwszych dni życia, oraz inne terapie naturalne ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z problemami oddechowymi (astma, alergia) oraz profilaktyka dla dzieci od 5 roku życia. (1800 godzin)
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Terapia Metodą Vojty
Beschreibung: Terapia Metodą Vojty – terapia dzieci mająca na celu uzyskanie przez ośrodkowy układ nerwowy dostępu do poszczególnych częściowych wzorców motorycznych, niezbędnych do wykonania określonego ruchu. (1300 godzin).
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – Terapia Integracji Sensorycznej
Beschreibung: Terapia Integracji Sensorycznej – diagnoza i terapia dzieci z nieprawidłowym przetwarzaniem i organizowaniem wrażeń sensorycznych. (1800 godzin).
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – Terapia Metodą Bobath
Beschreibung: Terapia Metodą Bobath - terapia wcześniaków, niemowląt, dzieci starszych polegająca obniżaniu napięcia wzmożonego oraz podwyższaniu obniżonego, wyzwalaniu, wspomaganiu oraz prowadzeniu ruchu w formie najbardziej zbliżonego do prawidłowego, hamowaniu odruchów nieprawidłowych oraz utrwalaniu zdobytych umiejętności w czynnościach dnia codziennego. Terapia ręki – Terapia ręki, fizjoterapia ukierunkowana na poprawę funkcji i aktywności kończyny górnej (ręki, nadgarstka, łokcia i obręczy barkowej). Zależnie od dysfunkcji w obrębie małej motoryki ukierunkowanie terapii na obszary neurorozwojowe oraz związane z integracją sensoryczną. W razie konieczności jest prowadzenie pracy na tkankach miękkich, rozluźnianie powięziowe i aktywizowanie tkanek. Stymulacje czucia powierzchownego i proprioceptywnego, rozwijanie koordynacji i dysocjacji ruchów wspierają rozwój umiejętności życia codziennego. Terapia wymuszona metoda (CIMT) - Stosowana u dzieci z porażeniem mózgowym – hemiplegią (2100 godzin).
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 – Terapia zburzeń rozwojowych
Beschreibung: Terapia zburzeń rozwojowych Oligofrenopedagog - terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Tyflopedagog - terapia dzieci niewidomych i niedowidzących Surdopedagog - terapia dzieci niesłyszących i słabosłyszących Terapia widzenia, Trening Umiejętności Społecznych (1500 godzin).
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - Terapia logopedyczna i neurologopedyczna
Beschreibung: Terapia logopedyczna i neurologopedyczna - usprawnianie aparatu mowy, wyrównywanie opóźnień rozwojowych mowy, nauka mowy która się nie wykształciła przywracane mowy w przypadku jej utraty Innowacyjne metody elektrosymulacji zewnętrznej i wewnętrznej. Kinezjotaping – wspomaganie terapii logopedycznej. AAC (2500 godzin)