See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury informatycznej - dostawa macierzy wraz z niezbędną infrastrukturą i oprogramowaniem oraz dostawa zestawów komputerowych
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa macierzy wraz z oprogramowaniem, osprzętem instalatorskim oraz usługą konfiguracji urządzeń, a także dostawa zestawów komputerowych w ramach procesu modernizacji infrastruktury informatycznej Zamawiającego. Zamówienie podzielone jest na 2 pakiety (części). 2.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, gdzie część (pakiet) stanowi: Pakiet nr 1 - Macierz wraz z niezbędną infrastrukturą i oprogramowaniem Pakiet nr 2 - Zestawy komputerowe. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a)Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 („Formularz cenowy”) oraz załączniki nr 1.2 i 1.3 („Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”) w zakresie poszczególnych pakietów. b)Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2.1 i 2.2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 679548-2025
Interne Kennung: AZP/25/P/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na fakt, iż stan techniczny obecnie eksploatowanej infrastruktury informatycznej (w szczególności macierzy dyskowej oraz stacji roboczych) w niespodziewanie szybkim tempie uległ znacznemu pogorszeniu wynikającym z dynamicznie postępującej cyfryzacji procesów, uruchomieniem nowych systemów wspierających jednostkę oraz zwiększających jej poziom cyberodporności i koniecznością wdrażania ww. działań zgodnie z obowiązującym prawem, istnieje realne ryzyko wystąpienia awarii skutkującej: a. utratą lub uszkodzeniem danych medycznych pacjentów, b. przerwaniem ciągłości działania kluczowych systemów informatycznych szpitala, c. zakłóceniem udzielania świadczeń zdrowotnych, co mogłoby bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo pacjentów i funkcjonowanie jednostki. Dalsza eksploatacja obecnych zasobów informatycznych stwarza wysokie ryzyko awarii, co w konsekwencji może prowadzić do: d. naruszenia obowiązków ustawowych w zakresie ochrony danych medycznych, e. zagrożenia dla prawidłowego działania systemów wspierających proces leczenia, W związku z powyższym, Zamawiający zastosował możliwość skrócenia terminu składania ofert, zgodnie z art. 138 ust 2 ustawy Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Pełen opis procedury postępowania zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia ( SWZ ), zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania tj. platformie online : https://eProPublico.pl/ Zamawiający przewiduje procedurę uprzedniej oceny ofert, o której mowa w art. 139 Pzp (procedura odwrócona). Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ww. ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp. W związku z powyższym, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. Zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1): 1) Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji (...) na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48820000 Server, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Macierz wraz z niezbędną infrastrukturą i oprogramowaniem
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 („Formularz cenowy”) oraz załączniki nr 1.2 („Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”) w zakresie poszczególnych pakietów. b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2.1 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zestawy komputerowe
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostaw zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 („Formularz cenowy”) oraz załączniki nr 1.3 („Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”) w zakresie poszczególnych pakietów. b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2.2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete