767151-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborreagenzien – Dzierżawa zintegrowanego, automatycznego systemu diagnostycznego oraz analizatora immunochemicznego wraz z dostawą odczynników biochemicznych i immunochemicznych, elektrod, materiałów zużywalnych i kontrolnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDzierżawa zintegrowanego, automatycznego systemu diagnostycznego oraz analizatora immunochemicznego wraz z dostawą odczynników biochemicznych i immunochemicznych, elektrod, materiałów zużywalnych i kontrolnych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dzierżawa zintegrowanego, automatycznego systemu diagnostycznego oraz analizatora immunochemicznego wraz z sukcesywną dostawą odczynników biochemicznych i immunochemicznych, elektrod, materiałów zużywalnych i kontrolnych. Oferowany przez Wykonawcę sprzęt medyczny oraz wyroby medyczne muszą posiadać aktualne zezwolenia do stosowania w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 z późn. zm.) oraz posiadać stosowne deklaracje zgodności (certyfikaty CE). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają Załączniki nr 1a, 2 oraz 4 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dzierżawa zintegrowanego, automatycznego systemu diagnostycznego oraz analizatora immunochemicznego wraz z sukcesywną dostawą odczynników biochemicznych i immunochemicznych, elektrod, materiałów zużywalnych i kontrolnych. Oferowany przez Wykonawcę sprzęt medyczny oraz wyroby medyczne muszą posiadać aktualne zezwolenia do stosowania w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 z późn. zm.) oraz posiadać stosowne deklaracje zgodności (certyfikaty CE)
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia zamówienia w okresie trwania umowy, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji. 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w przypadku wykorzystania środków objętych zamówieniem podstawowym lub w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego. 3. Zamawiający przewiduje ograniczenie zamówienia w zakresie rzeczowym i ilościowym. Zamawiający gwarantuje złożenie zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 65% zakresu określonego w formularzu asortymentowo-ilościowym stanowiącym załącznik do umowy. 4. Zamawiający zastrzega, iż ilość danego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia, stanowi wielkość szacunkową i może ulec zmianie w trakcie obowiązywania niniejszej umowy zgodnie z wynikającym bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, uzależnionym od ilości wykonywanych świadczeń medycznych oraz możliwości finansowych Zamawiającego. 5. Wielkość zmiany w ramach „prawa opcji” określa się na poziomie 35% licząc od „zamówienia podstawowego”, które zostało określone w formularzu asortymentowo-cenowym w kolumnie pt. „Ilość opakowań” (dotyczy zwiększenia ilości asortymentu w poszczególnych pozycjach asortymentowych). 6. Ceny jednostkowe w przypadku prawa opcji będą takie same, jak w zamówieniu podstawowym, tj. zgodne z ofertą Wykonawcy. 7. W przypadku skorzystania z prawa opcji wynagrodzenie płatne będzie w wysokości wynikającej z wartości dokonanej opcji, na zasadach przewidzianych w niniejszej umowie dla zamówienia podstawowego. 8. Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określone jako „prawo opcji” dla ilości poszczególnego asortymentu w ramach umowy jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie zobowiązaniem. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 9. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji dostawy objętej opcją po złożeniu oświadczenia woli w formie pisemnej, pod rygorem nieważności, przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Opcja uruchamiana jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia drogą elektroniczną poprzez wiadomość e-mail na adres poczty elektronicznej Wykonawcy. 10. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co „zamówienie podstawowe” i nie wymaga podpisania aneksu do niniejszej umowy. Wykonawca dopuszcza możliwość zmiany czasu obowiązywania umowy poprzez wydłużenie czasu obowiązywania umowy, w przypadku niezrealizowania w pierwotnym czasie jej obowiązywania, ilości asortymentu stanowiącego przedmiot „zamówienia podstawowego” wraz z ewentualnym „zamówieniem opcjonalnym”, do czasu zrealizowana niewykorzystanego zakresu rzeczowego (zamówienia podstawowego) wraz z „opcją”, z zastrzeżeniem, że ceny jednostkowe, w przedłużonej umowie nie mogą się różnić od cen, określonych przez Wykonawcę w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik do niniejszej umowy. Wydłużeniu ulega również okres dzierżawy urządzeń. Wydłużenie okresu obowiązywania umowy na zasadach wskazanych w ust. 3 następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia woli Zamawiającego, nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga sporządzenia odrębnego aneksu podpisanego przez Strony. W przypadku niewykorzystania zakresu rzeczowego w okresie trwania umowy wraz z ewentualnym „zamówieniem opcjonalnym” – umowa może zostać przedłużona na okres jego pełnego wykorzystania, nie dłużej jednak niż na okres 3 miesięcy