See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia wraz z usługą monitoringu, prowadzenia szatni, podjazdów grup interwencyjnych oraz konwojowania wartości pieniężnych. Świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego w należących do niego obiektach położonych na terenie miasta Łodzi Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego zawarte są w Załącznikach do zaproszenia do negocjacji (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Zaproszenia, Projekt umowy - Załącznik nr 5 do Zaproszenia).
Interne Kennung: 4/WR/ZP/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przy realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje wykorzystanie prawa opcji. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na wydłużeniu realizacji umowy o maksymalnie 3 miesiące (maksymalnie do 31.05.2026 r.) w przypadku, gdy w pierwotnie określonym terminie obowiązywania umowy nie zostanie zakończone postępowanie przetargowe 67/ZP/2025. Realizacja zamówienia w wydłużonym okresie będzie następowała na warunkach określonych w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do Umowy i po cenach jednostkowych obowiązujących przy realizacji zamówienia w pierwotnie określonym terminie obowiązywania umowy. 4. W przypadku skorzystania z prawa opcji wartość umowy ulegnie zmianie stosownie do przedłużonego okresu realizacji umowy. Maksymalna wartość opcji jest równa całkowitej kwocie za wykonanie przedmiotu zamówienia, przewidywanej przy pełnym jego wykonaniu, czyli kwocie określonej w § 14 umowy. 5. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Prawo opcji stwarza po stronie Zamawiającego zobowiązanie do realizacji zamówienia jedynie w okresie pierwotnie określonym w umowie, natomiast uprawnieniem Zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w okresie wydłużonym, z kolei obowiązkiem wykonawcy jest realizacja zamówienia w całości, to jest w okresie pierwotnie określonym i wydłużonym. Wykonawcy nie przysługuje natomiast prawo domagania się realizacji zamówienia w okresie wydłużonym, jeśli Zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji w toku realizacji umowy. 6. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający co najmniej na 10 dni roboczych przed 28.02.2026 r. złoży Wykonawcy pisemnie oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. Nie jest wymagana zgoda Wykonawcy na wykonanie prawa opcji.