767194-2025 - Wettbewerb
Dänemark – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Udbud af rammeaftale om levering af IT-konsulentydelser inden for Databricks Data Intelligence Platform (Azure).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale om levering af IT-konsulentydelser inden for Databricks Data Intelligence Platform (Azure).
BeschreibungAndel har løbende behov for at kunne indgå leveranceaftaler med eksterne konsulenter inden for IT-rådgivning, IT-udvikling samt bistand til projekter og driftsaktiviteter vedrørende IT, i relation til Databricks Data Intelligence Platform (Azure). Hos Andel medfører den almindelige drift og udvikling af IT-systemer samt projekter, at der kan er være et behov for konsulenter med både generelle og specialiserede kompetencer inden for dette felt.
Interne Kennung605656
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungAndel har løbende behov for at kunne indgå Leveranceaftaler med eksterne konsulenter inden for IT-rådgivning, IT-udvikling samt bistand til projekter og driftsaktiviteter vedrørende IT, i relation til Databricks Intelligence Platform (Azure). Hos Andel medfører den almindelige drift og udvikling af IT-systemer samt projekter, at der kan er være et behov for konsulenter med både generelle og specialiserede kompetencer, inden for dette område.
Optionen
Beschreibung der Optionen3 * 12 måneder