767215-2025 - Ergebnis
Dänemark – Abholdienst für Wäsche – Udbud på vask af beboertøj for kommunens borgere på plejehjem, Syddjurs Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud på vask af beboertøj for kommunens borgere på plejehjem, Syddjurs Kommune
BeschreibungUdbuddet vedrører vask af beboertøj for kommunens borgere på plejehjem i Syddjurs Kommune og omfatter følgende ydelser:afhentning af snavset beboertøjsortering af beboertøjvask af beboertøjtørretumbling af beboertøjsammenlægning af beboertøjpakning af beboertøj i hensigtsmæssig emballagereturnering af beboertøjFor nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til kravspecifikationen (bilag 2) og tilbudslisten (bilag 3) samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål (bilag 1) og øvrige bilag.
Interne Kennung259937519
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentlig udbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
LosLOT-0000