2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony osób i mienia na terenie Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług obejmujących kwalifikowaną ochronę fizyczną osób i mienia Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i na terenie stanowiącym własność i/lub zarządzanym przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie tj.: 1) Budynków i obiektów Muzeum Wojska Polskiego (w tym Pawilonu Południowego) zlokalizowanych na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Dymińskiej 13, 01-519 w Warszawie wraz z terenem przyległym, 2) Budynku i obiektów Muzeum Katyńskiego zlokalizowanych na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 w Warszawie wraz z terenem przyległym, 3) Budynku Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowanego przy ul. Aleje Jerozolimskie 3, 00-495 w Warszawie oraz przeciwdziałanie zagrożeniom, przez Wykonawcę posiadającego koncesję na wykonywanie działalności tego rodzaju, wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wykonywaną w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 532. ) oraz przepisy Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą (Dz. U z 2014 r. poz. 1240) będącego Specjalistyczną Uzbrojoną Formacją Ochronną (SUFO), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 roku w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r., poz.992). Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany będzie wykazać, że jest SUFO.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony z uwzględnieniem możliwości Zamawiającego do 16 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczność wyłonienia Wykonawcy, zanim wygaśnie umowa z aktualnym Wykonawcom i zapewnienie Zamawiającemu ochrony w kolejnym roku.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 75251110 Brandverhütung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi ochrony fizycznej osób i mienia Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług obejmujących kwalifikowaną ochronę fizyczną osób i mienia Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i na terenie stanowiącym własność i/lub zarządzanym przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie tj.: 1) Budynków i obiektów Muzeum Wojska Polskiego (w tym Pawilonu Południowego) zlokalizowanych na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Dymińskiej 13, 01-519 w Warszawie wraz z terenem przyległym, 2) Budynku i obiektów Muzeum Katyńskiego zlokalizowanych na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 w Warszawie wraz z terenem przyległym, 3) Budynku Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowanego przy ul. Aleje Jerozolimskie 3, 00-495 w Warszawie oraz przeciwdziałanie zagrożeniom, przez Wykonawcę posiadającego koncesję na wykonywanie działalności tego rodzaju, wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wykonywaną w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 532. ) oraz przepisy Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą (Dz. U z 2014 r. poz. 1240), będącego Specjalistyczną Uzbrojoną Formacją Ochronną (SUFO), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 roku w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r., poz.992). Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany będzie wykazać, że jest SUFO.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 1) Prawo opcji polegać będzie na: a) wydłużeniu terminu realizacji przedmiotu umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2027 r., b) zleceniu prac dodatkowych związanych z przedmiotem umowy, jednak w wysokości nieprzekraczającej 1 000 000,00 zł brutto ( słownie: milion złotych i 00/100) w roku 2026 i 1 050 000,00 zł brutto (słownie: milion pięćdziesiąt tysięcy złotych i 00/100) w roku 2027. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy: a) na czas przypadający po zakończeniu wykonywania zakresu podstawowego nie zostanie zawarta nowa umowa obejmująca swym zakresem określonego w ust. 1 przedmiotu zamówienia. (dotyczy pkt 1 lit a), b) Zamawiający stwierdzi wynikające z bieżących potrzeb okoliczności wymagające wykonania określonych prac związanych z przedmiotem umowy, a niebędących w zakresie objętym wynagrodzeniem podstawowym, w szczególności w przypadkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia (dotyczy pkt 1 lit b); 3) Prace dodatkowe będą zlecane przez Zamawiającego, na podstawie zidentyfikowania nowego zapotrzebowania na usługi Wykonawcy, które zostanie zwymiarowane przez Wykonawcę w formie zakresu prac dodatkowych wraz z ich kosztorysem oraz harmonogramem zespołu realizacyjnego, pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego (dotyczy pkt 1 lit b); 4) W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, zawierające potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będące załącznikiem do Umowy: a) W formie pisemnej, na 21 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji prawa opcji z pkt 1 lit a. Oświadczenie będzie zawierało określenie daty rozpoczęcia i zakończenia wykonywanych prac (przy czym miarą będą pełne miesiące), b) Poprzez wiadomość na adres e-mail Koordynatora SOM Wykonawcy – w przypadku zmian doraźnych powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku zmian stałych powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem (dotyczy pkt 1 lit b); 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 6) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe i: a) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit a - za taką samą cenę ryczałtową za miesiąc wykonywanych prac z uwzględnieniem 5% waloryzacji wynagrodzenia. b) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit b – za wskazaną w Umowie stawkę roboczogodzin, określoną na podstawie Oferty sporządzonej na podstawie Formularza Ofertowego. 7) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji; 8) Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.