767499-2025 - Ergebnis
Polen – Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen – Dostawa systemu do badań nano-reologii biomateriałów roślinnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemu do badań nano-reologii biomateriałów roślinnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu do badań nano-reologii biomateriałów roślinnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: systemu do badań nano-reologii biomateriałów roślinnych. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 36 miesięcy. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. Uwaga! Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XVIII SWZ. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungA-2401-71/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych - zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: systemu do badań nano-reologii biomateriałów roślinnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH: Lp. MINIMALNY PARAMETR WYMAGANY: 1. Głowica AFM 1.1. W pełni zmotoryzowane zestrojenie lasera i detektora 1.2. Rozdzielczość w skali atomowej 1.3. Dla próbek o rozmiarach min. Ø140 mm x 18 mm; 1.4. Wyposażona w trzy silniki krokowe do automatycznego zbliżania się do czujnika z zakresem ruchu > 19 mm 1.5. Głowica całkowicie szczelna przed parą i cieczami 1.6. Poziom szumu <2 pm RMS 1.7. Szerokość pasma detekcji odchylenia do 8 MHz 1.8. Kalibracja sondy przy pomocy szumu termicznego do 3,25 MHz Dołączone tryby obrazowania w powietrzu i cieczy: 1.9. • Tryb „tapping” z liniową kontrolą oddziaływania siły między dźwignią AFM a próbką z częstotliwością oscylacji dźwigni AFM do 10 kHz 1.10. • Obrazowanie ilościowe 1.11. • Tryb łączący tryb „tapping” z liniową kontrolą oddziaływania siły między dźwignią AFM a próbką z obrazowaniem ilościowym z ruchem liniowym 1.12. • Tryb kontaktowy z siłą boczną 1.13. • Tryb „tapping” z obrazowaniem przesunięcia fazowego oscylacji dźwigni AFM 1.14. • Mikroskopia sił magnetycznych Tryby inne niż obrazowe: 1.15. • Spektroskopia siła-odległość, 1.16. • Mapowanie krzywych siła-odległość Specyfikacja skanera: 1.17. • Kontrola w pętli zamkniętej 1.18. • Oś Z mechanicznie oddzielona od skanera XY 1.19. • 3-osiowe pojemnościowe czujniki położenia do pracy w pętli zamkniętej 1.20. • Szum Z (w sprzężeniu zwrotnym) <30 pm RMS 1.21. • Zakres skanowania XY minimum 100 μm x 100 μm (poziom szumu czujnika <90 pm RMS) 1.22. • Zakres skanowania Z minimum 15 μm (poziom szumu < 40 pm RMS na elemencie piezoelektrycznym 15 μm) 1.23. Źródło światła IR o niskiej koherencji i padaniu pionowym 1.24. Głowica zaprojektowana do integracji z odwróconymi mikroskopami optycznymi 1.25. Trzy silniki do automatycznego zbliżania i korekcji pochylenia obejmujące zdalny dostęp do monitorowania złożonych i długoterminowych eksperymentów za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego 1.26. Możliwość czyszczenia za pomocą detergentów, rozpuszczalników (wskazanych przez wykonawcę) i kąpieli ultradźwiękowej 1.27. W zestawie stojak na głowicę AFM 2. Kontroler 2.1. W pełni funkcjonalny, cyfrowy kontroler SPM 2.2. Przechwytywanie danych z maksymalną szybkością pikseli danych do 800 000 pikseli/s 2.3. Modułowa hybrydowa konstrukcja analogowo-cyfrowa z technologią FPGA/PPC (dwurdzeniowy PowerPC @ 1,4 GHz) 2.4. Minimum 2 minimum 16-bitowe kanały ADC z częstotliwością próbkowania minimum 60 MHz 2.5. Minimum 6 minimum 18-bitowych kanałów ADC z częstotliwością próbkowania minimum 800 kH 2.6. Minimum 1 szybki minimum 14-bitowy kanał DAC z częstotliwością próbkowania minimum 120 MHz 2.7. Minimum 4 minimum 20-bitowe kanały DAC z częstotliwością próbkowania minimum 800 kHz 2.8. Wzmacniacz do wykrywania amplitudy i fazy 2.9. Minimum 3-kanałowy niskoszumowy interfejs pojemnościowego czujnika odległości 2.10. Kalibracja sondy przy pomocy szumu termicznego do 3,75 MHz 2.11. Wyjście niskonapięciowe dla modułów elektroniki i przedwzmacniaczy o +/-15V i +/-5V 2.12. Wejście cyfrowe: minimum 6 kanałów (Sub-D), Wyjście cyfrowe: minimum 10 kanałów (Sub-D) 2.13. Podłączanie akcesoriów na panelu przednim 2.14. Zgodny z CE 2.15. Połączenie z komputerem sterującym przez 2 Gigabit LAN Konfiguracja samodzielnego komputera PC (minimalne): 2.16. • Zasilanie modularny zasilacz 520W NT 2.17. • Obudowa typu midi Tower lub równoważna obudowa 2.18. • Procesor 4-rdzeniowy, taktowanie 3.4 GHz spełniający poniższe kryterium wydajności: • cały oferowany systemu komputerowy min. 555 pkt w teście BAPCo CrossMark Notebook CPU Charts na stronie https://https://results.bapco.com/results?benchmark=CrossMark. Test CrossMark Desktop CPU Results wykonany na dzień 24.06.2025 r. w konfiguracji całego komputera identycznej z wymaganą oraz przy rozdzielczości ekranu co najmniej 1920x1080 pikseli i innymi ustawieniami zgodnymi z zaleceniami producenta testu. " 2.19. • Micro-ATX, obsługująca procesor spełniający kryterium wydajności w pozycji procesor. 1 PCIE 3.0x16, 1 PCIEx4, 1 xRJ45 min. 1 GB, 1xRJ45 min. 1 GB wbudowany lub dedykowana karta. Gniazdo M.2, 6 portów USB3.0, 1 HDMI 2.20. • Pamięć RAM DDR4 16 GB 2.21. • Chłodzenie dedykowane do zaoferowanego procesora. Średnica wentylatora min 92 mm 2.22. • Dysk twardy zbudowany w oparciu o pamięć flash co najmniej 256 GB dedykowany przez producenta komputera. 2.23. • Dodatkowy dysk twardy HDD lub SSD 4 TB. 2.24. • Karta graficzna 4 GB, która w teście wraz z procesorem spełniająca poniższe kryterium wydajności: • Cały oferowany systemu komputerowy min. 555 pkt w teście BAPCo CrossMark Notebook CPU Charts na stronie https://results.bapco.com/results?benchmark=CrossMark. Test CrossMark Desktop CPU Results wykonany na dzień 24.06.2025 r. w konfiguracji całego komputera identycznej z wymaganą oraz przy rozdzielczości ekranu co najmniej 1920x1080 pikseli i innymi ustawieniami zgodnymi z zaleceniami producenta testu" 2.25. • DVD-RW +/- RW 2.26. • Monitor 32-calowy wyświetlacz TFT 2.27. • Stabilny system operacyjny w języku polskim lub angielskim, zainstalowany na sprzęcie komputerowym objętym przedmiotem zamówienia, w pełni obsługujący pracę w domenie i kontrolę użytkowników w technologii ActiveDirectory zcentralizowane zarządzanie oprogramowaniem i konfigurację systemu w technologii Group Policy. Udzielenie licencji lub przeniesienia praw z licencji na oprogramowanie na czas nieoznaczony. (...) cd. w polu "Informacje dodatkowe"