See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inkoop dienstverlening gecertificeerde instellingen 2026 regio WBO
Beschreibung: Opdracht Het uitvoeren van kinderbeschermingsmaatregelen, jeugdreclassering en aanvullende diensten in het kader van de Jeugdwet voor de regio WBO. Looptijd Van 1 januari 2026 tot en met 31 december 2026. Opdrachtgever De opdrachtgever is de regio West-Brabant Oost (WBO). De regio WBO bestaat uit vijf gemeenten: Altena, Breda, Drimmelen, Geertruidenberg en Oosterhout,. De beoogde opdrachtnemers leveren dezelfde diensten ook voor de overige vier Brabantse jeugdzorgregio’s. Hierbij is sprake van een gezamenlijke strategie en doelstelling voor alle gemeenten uit Noord-Brabant. Naam van de beoogde opdrachtnemers Jeugdbescherming Brabant William Schrikker Stichting Jeugdbescherming & Jeugdreclassering Leger des Heils Jeugdbescherming & Reclassering Procedure De aanbestedende dienst past voor deze opdracht de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging toe, zoals bedoeld in artikel 2.32 van de Aanbestedingswet 2012. De relevante bepalingen zijn opgenomen in de artikelen 2.32 tot en met 2.37 van de wet. Motivatie toepassen onderandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging Op grond van de Jeugdwet mogen uitsluitend gecertificeerde instellingen kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering uitvoeren. Het aantal gecertificeerde instellingen in Nederland is beperkt. Binnen dit stelsel bestaan zowel regionaal georganiseerde als landelijk opererende instellingen. In Noord-Brabant is Jeugdbescherming Brabant de enige regionaal georganiseerde gecertificeerde instelling die deze taken uitvoert. Daarnaast zijn er twee landelijke instellingen: de William Schrikker Stichting Jeugdbescherming & Jeugdreclassering en het Leger des Heils Jeugdbescherming & Reclassering. Deze landelijke instellingen richten zich hoofdzakelijk op specifieke doelgroepen en opereren niet in concurrentie met de regionale instellingen of met elkaar. Aangezien binnen Noord-Brabant uitsluitend bovengenoemde instellingen bevoegd en beschikbaar zijn om de wettelijke taken uit te voeren, is er geen sprake van daadwerkelijke mededinging. Gemeenten kunnen derhalve uitsluitend met deze instellingen contracteren om te voldoen aan hun verplichting op grond van artikel 2.4, tweede lid, onderdeel a, van de Jeugdwet: het waarborgen van een toereikend aanbod van gecertificeerde instellingen. De overeenkomst wordt afgesloten voor de periode van één jaar (2026). Er zijn geen aanwijzingen dat de marktsituatie of de concurrentieverhoudingen in deze periode zullen wijzigen.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85323000 Kommunaler Gesundheitsdienst
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0000