See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs ofert nr 66/KŚZ/25 na świadczenie usług w zakresie badań mikrobiologicznych dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie badań mikrobiologicznych dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu Ofert/Umowy. 2.Oferent musi przedstawić wykaz wszystkich badań z informacją o sposobie pobierania materiału do badań oraz przedstawić czas oczekiwania na wynik każdego zamawianego badania. 3. Oferent musi być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz posiadać numer wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o których mowa w art. 8 oraz art. 11 ustawy o działalności leczniczej. 4. Oferent zobowiązany jest do przyjmowania i odbierania od Udzielającego zamówienia materiału oraz właściwego opisywania wyników. 5. Oferent zobowiązuje się do niezwłocznego informowania telefonicznie Udzielającego zamówienia o uzyskaniu wyniku – „patogenu alarmowego” oraz w szczególnych przypadkach o wyniku dodatniego posiewu krwi na podstawie bezpośredniego preparatu barwionego metodą Grama. 6. Oferent zobowiązany jest do przyjmowania i odbierania materiału od Udzielającego zamówienia dwa razy na dobę we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli. 7. Pobranie materiału do badania w zakresie pozycji 49 – 53 załącznik nr 1 – formularz ofertowy, po uprzednim ustaleniu terminu pobrania będzie wykonywane w siedzibie Oferenta, z zastrzeżeniem, iż wskazany punkt nie może znajdować się w odległości większej niż 20 km od siedziby Szpitala. 8. Oferent zobowiązany jest do świadczenia usług całodobowo w przypadku badań pilnych. 9. Oferent będzie dostarczał na swój koszt wyniki badań mikrobiologicznych oraz wyniki badań sanitarnych z powierzchni w formie papierowej po dwa egzemplarze. W wyjątkowych przypadkach przekaże ich treść personelowi zatrudnionemu u Udzielającego zamówienia, także telefonicznie. 10. Oferent udostępni kody dostępu do wyników dla: lekarzy wyznaczonych w oddziałach zlecających badania, wyznaczonego personelu Medycznego Laboratorium Diagnostycznego oraz Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych. 11. Ponadto w ramach przekazywania wyników zleconych badań, Oferent wykona na swój koszt integrację bezpośredniej wymiany danych (dwustronną) z systemem HIS Udzielającego zamówienia (Asseco AMMS). Udzielający zamówienia jest w posiadaniu licencji na integrację systemu HIS z systemami zewnętrznymi. Prace wdrożeniowe po stronie partnera Asseco – firmy InfoLider przeprowadzone zostaną na koszt Oferenta. 12. W razie awarii Oferent zapewnia nieprzerwane wykonywanie badań tj. w razie potrzeby zapewnia transport do innej placówki w celu wykonania badań oraz utrzymuje ceny zgodne z zawartą umową. 13. Oferent zapewnia transport na koszt własny, w odpowiednich warunkach wymaganych dla tego rodzaju materiału, zapewniający należyte zabezpieczenie jakościowe. 14. Każdy wynik badania mikrobiologicznego musi zawierać wartość MIC – minimalne stężenie hamujące (dla wszystkich drobnoustrojów), za wyjątkiem badań sanitarnych z powierzchni. Dopuszczalna metoda dyfuzyjno-krążkowa dla niektórych drobnoustrojów zgodnie z rekomendacjami EUCAST. 15. Sprzęt jednorazowy do poboru i transportu materiału stanowi integralną część badania i musi być dostarczony przez Oferenta na jego koszt. 16. Przyjmujący zamówienie będzie dostarczał na swój koszt analizy mikrobiologiczne Zespołowi Kontroli Zakażeń Szpitalnych:1) od momentu zawarcia umowy do końca roku kalendarzowego; 2) następnie co 12 miesięcy do końca lutego za rok ubiegły; 3) w roku zakończenia umowy za okres, w którym obowiązywała umowa. Analiza powinna być wykonana osobno dla każdego oddziału szpitalnego. Analiza mikrobiologiczna musi zawierać: - wymaganą łączną liczbę badań mikrobiologicznych na poszczególnych oddziałach z podaniem liczby posiewów krwi (wszystkie pobrane próbki oraz liczby badań osobno z zakażeń i osobno z badań przesiewowych), - wymaganą liczbę lub procentowy udział patogenów w oddziale (należy uwzględnić wystąpienia bez powtórzeń –tylko jeden raz), - wymaganą liczbę i procentowy udział patogenów alarmowych w oddziale (podstawa obliczania wskaźnika oporności oddziale, należy uwzględnić wystąpienia bez powtórzeń – tylko jeden raz), - analizę lekowrażliwości, która powinna zawierać wyłącznie dane dotyczące wrażliwości (W), oporności (O) i wrażliwości zależnej od ekspozycji (WZE), - analizę lekowrażliwości, która powinna być wykonana osobno dla patogenów i osobno dla alert patogenów (w przypadku małej liczby - łącznie dla wszystkich oddziałów), - podanie liczby posiewów krwi i osobno płynu mózgowo rdzeniowego łącznie dla całego szpitala z uwzględnieniem liczby posiewów dodatnich (analiza dla audytorów), - raportowanie patogenów alarmowych dla ZKZ i czynników biologicznych dla TSSE zgodnie z obowiązującą procedurą (procedury do wglądu Udzielającego zamówienia), - wykrywanie nowych mechanizmów oporności i weryfikacja w Krajowym Ośrodku Referencyjnym. 17. Oferent zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez NFZ, udostępnić wszelką dokumentację i udzielić wszelkich wyjaśnień w zakresie usług wynikających z zawartej umowy. 18. Oferent zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez uprawnionego przedstawiciela Udzielającego zamówienia. 19. Oferent zobowiązany jest do wpisania umowy do Portalu Świadczeniodawcy z uwzględnieniem harmonogramu wykonywania badań, wykazu personelu oraz sprzętu. W terminie 3 dni od zawarcia umowy Oferent zobowiązany jest do przedstawienia wydruku z Portalu Świadczeniodawcy, który będzie potwierdzał fakt wpisu do portalu. 20. Laboratorium Oferenta musi być wpisane do ewidencji prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. 21.Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo realizowania zamówień w asortymencie i ilościach uzależnionych od rzeczywistych potrzeb i posiadanych środków finansowych oraz do zmiany zamówienia w zakresie ilościowym, co nie stanowi odstępstwa od umowy nawet w części.
Interne Kennung: 66/KŚZ/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85145000 Dienstleistungen von medizinischen Laboratorien
5. Los
Los: LOT-0001