2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi w zakresie medycyny pracy - Włocławek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej S.A. obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Kadr i Płac w Bydgoszczy, oraz inne komórki kadrowe Poczty Polskiej S.A., które wystąpią o wykonanie badań profilaktycznych.
Interne Kennung: BZ.26.589.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge, 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej S.A. obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Kadr i Płac w Bydgoszczy, oraz inne komórki kadrowe Poczty Polskiej S.A., które wystąpią o wykonanie badań profilaktycznych, zgodnie z przepisami określonymi w: − Kodeksie pracy (t. j. Dz. U. z 2023 poz.1465 ze zm.), − Rozporządzeniu MZiOS z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (t. j.: Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.), − Ustawie z dnia 27 czerwca 1997 roku o służbie medycyny pracy (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 437), − Ustawie z dnia 05 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (t. j. Dz. U. z 2024 poz. 1210 ze zm.), − Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (t. j. Dz. U. z 2022 poz. 2503 ze zm.), − Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. z 2020r., poz. 852), − Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy (t. j. Dz. U. z 2022 poz. 165 ze zm.), − Ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz.1539 ze zm.), − Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej (t. j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2344 ze zm.); − Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 44 ze zm.), − Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t. j. Dz.U. z 2024 r., poz. 924 ze zm.), w szczególności przez: 1. badań profilaktycznych, tj. badań wstępnych, okresowych, kontrolnych oraz poszerzonych przez lekarza przeprowadzającego badania, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy oraz art. 229 Kodeksu pracy; 2. badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 05 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców ( Dz. U. z 2022 r. poz. 2503) oraz badań psychologicznych kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy (Dz.U. z 2022 r. poz.165 ); 3. badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 05 grudnia 2022r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców ( Dz. U. z 2022 r., poz. 2503) oraz badań psychologicznych w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 165), badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia kierowców pojazdów przewożących wartości pieniężne, zgodnie z ustawą z dnia 05 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U.2024.1210 t.j. z dnia 2024.08.09); 4. badań lekarskich i psychologicznych kierowców dotyczących uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U.2024.1539 t.j. z dnia 2024.10.17); 5. badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej (t. j.: Dz.U. z 2022r., poz. 2344); 6. badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym ( Dz.U. z 2020 r., poz. 852); 7. badań lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych mających na celu wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażeń lub chorób zakaźnych na inne osoby - art. 7 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U.2024.924 t.j. ); cd poniżej: Informacje dodatkowe (BT-300-Lot)