768500-2025 - Wettbewerb
Polen – Kraftfahrzeugversicherungen – Ubezpieczenie ryzyk komunikacyjnych wybranych jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie ryzyk komunikacyjnych wybranych jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie ryzyk komunikacyjnych wybranych jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy (wraz z załącznikami nr 1, 2 i 3), stanowiący załącznik nr 9 do SWZ i załącznik nr 11 do SWZ (szkodowość – 2 pliki). 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie nie podzielenia zamówienia na części zostało wskazane w pkt 3.5. SWZ. 4. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1320 zpóźn. zm.), dalej zwanej ustawą. 5. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) w trakcie realizacji zamówienia, osoby na podstawie stosunku pracy do wykonywania czynności określonych w § 10 ust. 1 wzoru umowy (załącznik nr 9 do SWZ), na zasadach określonych w § 10 ust. 1-6 wzoru umowy (załącznik nr 9 do SWZ). Wykonywanie czynności określonych powyżej polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.). 6. Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy w wysokości nieprzekraczającej 100% wartości zamówienia podstawowego, tj. 2 160 000,00 zł netto. Warunki, na jakich będą udzielone ww. zamówienia zostały określone w pkt 3.8. SWZ. Uwaga! Wartość wskazana w pkt 2.1.3. oraz w pkt 5.1.5. ogłoszenia uwzględnia wartość tych zamówień. 7. Zamawiający w niniejszym postępowaniu zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększenia wielkości zamówienia na zasadach i warunkach określonych we wzorze umowy (stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ). Zamawiający oszacował wartość prawa opcji zwiększenia na – 2 160 000,00 zł netto. Uwaga! Wartość wskazana w pkt 2.1.3. oraz w pkt 5.1.5 ogłoszenia uwzględnia wartość opcji. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 12.Uwaga! Prawidłowy opis do pkt 5.1.12. ogłoszenia: Zamawiający w niniejszym zamówieniu nie wymaga złożenia katalogu elektronicznego, w rozumieniu art. 93 ustawy. 13. Uzasadnienie kryterium cena 90%: W niniejszym postępowaniu Zamawiający we wzorze umowy wraz z załącznikami do niej określił wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, obejmujące: - przedmiot ubezpieczenia – szczegółowy zakres objętych ochroną aktywów i ryzyk, - zakres ubezpieczenia – precyzyjne określenie ryzyk i zdarzeń podlegających ochronie, - system ustalenia sum ubezpieczenia oraz sum gwarancyjnych w OC – metodyka wyznaczania limitów ochrony, - system wypłaty odszkodowań – sposób kalkulacji i procedura realizacji świadczeń ubezpieczeniowych, - zasady likwidacji szkód – procedury i warunki dotyczące zgłaszania i rozpatrywania roszczeń, - pozostałe postanowienia dotyczące bieżącej obsługi umowy ubezpieczenia – obowiązki stron umowy wynikające z zawartej polisy, procedury zgłaszania zmian i aktualizacji zakresu ochrony. Dodatkowo, szczegółowe warunki ubezpieczenia zostały ujęte w specjalnych postanowieniach oraz klauzulach brokerskich, określonych we wzorze umowy i załącznikach do niej. 14. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
Interne KennungOR-10.271.77.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensMając na względzie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, Zamawiający skrócił termin składania ofert w postępowaniu, zwanym dalej również „Postępowaniem”, z uwagi na zaistnienie przesłanki polegającej na pilnej potrzebie udzielenia zamówienia oraz uzasadnionym skróceniu terminu składania ofert. Uzasadnienie: W przypadku Postępowania mamy do czynienia ze specyficznym zamówieniem, które ma za zadanie zapewnić ochronę ubezpieczeniową pojazdom mechanicznym Gminy Miejskiej Kraków w zakresie: 1. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r., poz. 367 z późn. zm.) oraz w Sekcji II Rozdziale 2 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy, zwanego dalej również „ubezpieczeniem OC”, „OC” lub „OC PPM”; 2. ubezpieczenia Auto Casco, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 3 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy, zwanego dalej również „ubezpieczeniem AC” lub „AC”; 3. ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowców i Pasażerów, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 4 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy, zwanego dalej również „ubezpieczeniem NNW” lub „NNW”; 4. ubezpieczenia Assistance, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 5 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy, zwanego dalej również „ubezpieczeniem ASS” lub „ASS”; 5. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 6 Załącznika nr 1 do wzoru Umowy, zwanego dalej również „ubezpieczeniem ZK” lub „ZK”. Ww. ubezpieczenia stanowią usługę, w ramach której w razie określonego w warunkach tych ubezpieczeń zdarzenia, Wykonawca poprzez swoje świadczenie doprowadzi do naprawienia szkody poprzez: zapłatę odszkodowania za szkodę wyrządzoną w majątku Gminy (zniszczenia lub utraty pojazdu mechanicznego w ubezpieczeniu AC), zapłatę odszkodowania za szkodę osobową lub rzeczową wyrządzoną osobie trzeciej w związku z ruchem pojazdów mechanicznych (w ubezpieczeniu OC PPM oraz w ubezpieczeniu ZK), zapłatę odszkodowania za szkodę osobową wyrządzoną kierującemu lub pasażerom w związku z ruchem pojazdów mechanicznych (w ubezpieczeniu NNW), organizację natychmiastowej pomocy assistance za pośrednictwem Centrum Alarmowego i pokrycie jej kosztów dla pojazdów mechanicznych (w ubezpieczeniu ASS). Umożliwi to naprawienie ww. szkód ze środków Wykonawcy, a nie ze środków własnych Gminy. Ponadto, Postępowanie będzie również obejmować zamówienie na usługę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r., poz. 367 z późn. zm.). Obowiązek ubezpieczenia w zakresie OC wynika więc z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a obecna „Umowa ubezpieczenia ryzyk komunikacyjnych Gminy Miejskiej Kraków” numer W/I/3075/OU/121/2022 wygasa w dniu 31 grudnia 2025 r. Tym samym, aby spełnić wymogi prawa, Gmina jest zobowiązana do zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia OC od dnia 1 stycznia 2026 r. co oznacza, że umowa ubezpieczenia w zakresie OC powinna obowiązywać w Gminie nie później niż od dnia 1 stycznia 2026 r. z uwagi na wynikający z przepisów prawa obowiązek zachowania ciągłości ochrony ubezpieczeniowej. Usługa ta jest więc istotnym elementem procesu zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym w Gminie Miejskiej Kraków. C.d. uzasadnienia znajduje się w pkt 2.1. "główne aspekty procedury".
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie ryzyk komunikacyjnych wybranych jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy (wraz z załącznikami nr 1, 2 i 3), stanowiący załącznik nr 9 do SWZ i załącznik nr 11 do SWZ (szkodowość – 2 pliki).
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający w niniejszym postępowaniu zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększenia wielkości zamówienia na zasadach i warunkach określonych we wzorze umowy (stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ). Zamawiający oszacował wartość prawa opcji zwiększenia na – 2 160 000,00 zł netto. Uwaga! Wartość wskazana w pkt 2.1.3. oraz w pkt 5.1.5 ogłoszenia uwzględnia wartość opcji. 2. Wskazany w pkt 5.1.3. okres obowiązywania umowy uwzględnia wydłużony okres realizacji umowy w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia wielkości zamówienia. Podstawowy termin wykonania zamówienia (bez opcji) wskazano w pkt 2.1.4. ppkt 2 ogłoszenia.