2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni wysokiej na terenie miasta Tychy w 2026 roku – Zadanie nr 1 - 5
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące swym zakresem utrzymanie zieleni wysokiej na terenie miasta Tychy w 2026 roku, z podziałem na pięć części zwanymi dalej zadaniami, pn.: Zadanie nr 1 – „Pielęgnacja drzew w parkach i na terenach pozaparkowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku” Zadanie nr 2 – „Pielęgnacja drzew w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku” Zadanie nr 3 – „Wycinka drzew w parkach i na terenach pozaparkowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku” Zadanie nr 4 – „Wycinka drzew w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku” Zadanie nr 5 – „Pielęgnacja drzew młodych w parkach, skwerach i na terenach pozaparkowych oraz w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku”.
Interne Kennung: DO.261.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pielęgnacja drzew w parkach i na terenach pozaparkowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 1 obejmuje m.in.: - pielęgnację drzew w parkach, na skwerach i na terenach zieleni nieurządzonej, - usuwanie odrostów u podstawy drzew oraz odrośli z pnia, - odsłonięcie opraw oświetlenia parkowego, - usuwanie drzew powalonych i złamanych, - oczyszczanie terenu z wiatrołomu – zbieranie dużych gałęzi i konarów po działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. silne wiatry), - karczowanie pni, - frezowanie pni, - awaryjne usuwanie drzew powalonych i konarów zwisających na drzewie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: • załączniku nr 2A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, • załączniku nr 3A do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia podstawowego, • załączniku nr 4A do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia opcjonalnego, • załączniku nr 5A do SWZ – Projektowane postanowienia umowy
Interne Kennung: DO.261.14.2025 _ Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w załącznikach do SWZ, tj. projektowane postanowienia umowy, kosztorysy ofertowe. Warunkiem skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług oraz oświadczenie woli zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 19 projektowanych postanowień umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Pielęgnacja drzew w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 2 obejmuje m.in.: - pielęgnację drzew w pasach drogowych, - odsłonięcie skrajni, - odsłonięcie znaków i sygnałów drogowych oraz opraw oświetlenia ulicznego, - usunięcie odrostów u podstawy oraz odrośli z pnia, - usuwanie drzew powalonych i złamanych, - oczyszczanie terenu z wiatrołomu – zbieranie dużych gałęzi i konarów po działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. silne wiatry), - karczowanie samosiejek w pasach drogowych, - karczowanie pni, - frezowanie pni, - awaryjne usuwanie drzew powalonych, złamanych i konarów zwisających na drzewie Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: • załączniku nr 2B do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, • załączniku nr 3B do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia podstawowego, • załączniku nr 4B do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia opcjonalnego, • załączniku nr 5B do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DO.261.14.2025 _ Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Wycinka drzew w parkach i na terenach pozaparkowych zlokalizowanych w Tychach w 2025 roku
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 3 obejmuje m.in.: - wycinkę drzew w parkach, na skwerach i na terenach zieleni nieurządzonej, - zabezpieczenie terenu w obrębie wycinanego drzewa, - prowadzenie wycinki drzew metodą dostosowaną do warunków istniejących w terenie, - prowadzenie prac metodą selekcyjną przy użyciu podnośnika samochodowego (zwyżki) w przypadku obecności zabudowań lub linii energetycznych, - frezowanie pni po wykonanej wycince, uzupełnianie dołu ziemią, - przygotowanie pozyskanego drewna do transportu w miejsce wskazane przez zamawiającego, - uporządkowanie miejsca wycinki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: • załączniku nr 2C do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, • załączniku nr 3C do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia podstawowego, • załączniku nr 4C do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia opcjonalnego, • załączniku nr 5C do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DO.261.14.2025 _ Zadanie nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Los: LOT-0004
Titel: Wycinka drzew w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 4 obejmuje m.in.: - wycinkę drzew w pasach drogowych, - oznakowanie miejsca prac zgodnie z wykonanym wymaganymi przepisami projektem uproszczonym tymczasowej organizacji ruchu, obowiązkowym podczas prowadzenia prac związanych z utrzymaniem zieleni w pasie drogowym na terenie miasta Tychy, - zabezpieczenie znaków drogowych i innych urządzeń drogowych zlokalizowanych w zasięgu obalających się drzew, - prowadzenie wycinki metodą dostosowaną do warunków istniejących w terenie, - prowadzenie prac metodą selekcyjną przy użyciu podnośnika koszowego (zwyżki) w przypadku obecności zabudowań lub linii energetycznych, - frezowanie pni po wykonanej wycince, uzupełnianie dołu ziemią, - przygotowanie pozyskanego drewna do transportu w miejsce wskazane przez zamawiającego, - uporządkowanie miejsca wycinki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: • załączniku nr 2D do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, • załączniku nr 3D do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia podstawowego, • załączniku nr 4D do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia opcjonalnego, • załączniku nr 5D do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DO.261.14.2025 _ Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pielęgnacja drzew młodych w parkach, skwerach i na terenach pozaparkowych oraz w pasach drogowych zlokalizowanych w Tychach w 2026 roku
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w zakresie zadania nr 5 obejmuje m.in.: - podlewanie drzew, we własnym zakresie i dowolnym sposobem, - wymiana uszkodzonych lub uzupełnienie brakujących palików, - poprawianie palików i wiązań bądź ich usuwanie, - przycinanie, formowanie koron drzew, usuwanie dzikich odrostów, - usuwanie drzew obumarłych, po uzyskaniu zgody zamawiającego, - nawożenie drzew w razie zaistnienia takiej potrzeby Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: • załączniku nr 2E do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, • załączniku nr 3E do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia podstawowego, • załączniku nr 4E do SWZ – Kosztorys ofertowy w ramach zamówienia opcjonalnego, • załączniku nr 5E do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DO.261.14.2025 _ Zadanie nr 5
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w załącznikach do SWZ, tj. projektowane postanowienia umowy, kosztorysy ofertowe. Warunkiem skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług oraz oświadczenie woli zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 18 projektowanych postanowień umowy.