2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup i dostawa nowego fortepianu klasy mistrzowskiej wraz z akcesoriami”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż 2023 roku, koncertowego fortepianu mistrzowskiego wraz z akcesoriami. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: KS.26.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z akcesoriami do miejsca wskazanego przez Zamawiającego nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż 2023 roku, koncertowego fortepianu mistrzowskiego. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający otrzymał środki na realizacje zamówienia dnia 30.10.2025r. z okresem ich rozliczenia do dnia 31.12.2025r,. Po pozyskaniu środków finansowych Zamawiający przygotował dokumentację zamówienia w tym Opis Przedmiotu Zamówienia celem możliwie szybkiego procedowania postępowania. W ocenie Zamawiającego przygotowanie dokumentacji do wszczęcia postępowania w 47 tygodniu br. jest szybkie, mimo to niemożliwe jest dotrzymanie ustawowych terminów (35 dni od dnia przesłania ogłoszenia do publikacji) z uwagi na bardzo krótki termin wydatkowania środków narzucony przez instytucję finansującą realizację zamówienia tj w bieżącym roku budżetowym - do dnia 31.12.2025r. Krótki termin wydatkowania środków narzucony Zamawiającemu, uzasadnia pilną potrzebę jego udzielenia, gdyż brak jest możliwości późniejszego sfinansowania zamówienia. Nie ma jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji powyższego przepisu. Katalog możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty. Termin rozliczenia środków otrzymanych na realizację zadania to obiektywna przyczyna, niezależna od zamawiającego, której nie może wcześniej uwzględnić. Nie mając zapewnionego finansowania Zamawiający nie mógł ogłosić postępowania. W danych okolicznościach skrócenie terminu jest jedyną szansą realizacji zamówienia przy zachowaniu konkurencyjności postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37311000 Tasteninstrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37321600 Taschen, Etuis, Koffer und Zubehör für Instrumente, 98396000 Stimmen von Instrumenten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż 2023 roku, koncertowego fortepianu mistrzowskiego wraz z akcesoriami. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 37311000-1 instrumenty klawiszowe 37321600-0 - Pokrowce lub futerały na instrumenty muzyczne lub akcesoria 98396000-5 - Usługi strojenia instrumentów 3. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Zamówienie jest niepodzielne na części, stanowi jeden instrument wraz z akcesoriami. Ze względów technicznych jak i organizacyjnych tworzy nierozerwalną całość. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 p.z.p.