76880-2025 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Bieżące utrzymanie, pielęgnacja terenów zieleni miejskiej oraz utrzymanie wybranych chodników w Świdnicy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące utrzymanie, pielęgnacja terenów zieleni miejskiej oraz utrzymanie wybranych chodników w Świdnicy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi: „Bieżące utrzymanie, pielęgnacja terenów zieleni miejskiej oraz utrzymanie wybranych chodników w Świdnicy”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających na utrzymaniu i pielęgnacji terenów zieleni miejskiej, w tym m. in: 1) sprzątanie powierzonych terenów zieleni, utrzymanie czystości chodników i alejek położonych w obrębie terenów zieleni przylegających do tych terenów, wywóz odpadów wraz z utylizacją 2) koszenie trawy z wywozem pokosu oraz bez wywozu pokosu, 3) usuwanie liści, 4) prace pielęgnacyjne w obrębie zadrzewienia takie jak cięcia sanitarno-korekcyjne, usuwanie posuszu, podkrzesanie koron, usuwanie drzew, usuwanie wiatrołomów, 5) cięcie krzewów ozdobnych, ich pielęgnacja, cięcia formujące żywopłoty, 6) plewienie nasadzeń krzewów, bylin i roślin rabatowych jednorocznych kwitnących, 7) sadzenie roślin i roślin rabatowych jednorocznych kwitnących w gruncie oraz w elementach małej architektury, 8) zapobieganie i zwalczanie chorób i szkodników roślin. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z wykazem i lokalizacją terenów indywidualny jest w Załączniku nr 11 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje: Bieżące utrzymanie, pielęgnacja terenów zieleni miejskiej oraz utrzymanie wybranych chodników w Świdnicy, w tym: 1) w pasach drogowych dróg gminnych, 2) w pasach drogowych dróg wojewódzkich, 3) na placach, skwerach i innych wskazanych terenach komunalnych na terenie miasta Świdnica, 4) utrzymanie czystości terenów zieleni miejskiej oraz utrzymanie wybranych chodników w pasach drogowych dróg gminnych, w pasach drogowych dróg wojewódzkich, na placach, skwerach i innych wskazanych terenach komunalnych na terenie miasta Świdnica. 4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 77310000-6 – usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych, 77314100-5 – usługi w zakresie trawników, 77342000-9 – przycinanie żywopłotów, 77211400-6 - usługi wycinania drzew, 77211500-7 - usługi pielęgnacji drzew, 77312100-1 – usługi odchwaszczania, 90513200-8 - usługi wywozu stałych odpadów miejskich 90610000-6 – usługi sprzątania i zamiatania ulic. 5. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji na okres 36 miesięcy na posadzone drzewa i krzewy oraz gwarancji na okres 1 miesiąca na wszystkie posadzone rośliny rabatowe jednoroczne kwitnące, 6. W trakcie gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do podlewania posadzonych drzew i krzewów. 7. W przypadku stwierdzenia w trakcie oceny stanu posadzonych roślin, braku zachowania żywotności, Wykonawca jest zobowiązany do ich ponownego posadzenia w terminie uzgodnionym z Zamawiającym. 8. Gwarancja nie obejmuje utraty żywotności rośliny spowodowanej aktami wandalizmu lub uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi przez pojazdy mechaniczne. 9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części usługi.
Interne Kennung: P-160/I/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77312100 Unkrautvernichtung, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314100 Anlegen von Rasen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste