768985-2025 - Wettbewerb
Polen – Baugerät – Dostawa wyposażenia na potrzeby Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie drogownictwa przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala w Sokółce - Ładowarka kołowa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wyposażenia na potrzeby Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie drogownictwa przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala w Sokółce - Ładowarka kołowa
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki ładowarki kołowej na potrzeby Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie drogownictwa przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala w Sokółce, fabrycznie nowej, sprawnej technicznie, wolnej od wad fizycznych i prawnych.
Interne KennungIR-I.272.37.2025.DM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione obiektywnymi okolicznościami. Jak wskazuje literatura przedmiotu, pilna potrzeba musi wynikać z realnych, zewnętrznych ograniczeń czasowych, a nie z subiektywnych preferencji Zamawiającego. Zamówienie udzielane jest w związku z realizacją projektu „Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie drogownictwa przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sokółce”, finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach Komponentu A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, jako inwestycja A3.1.1 – Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, Konkurs „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)” – edycja uzupełniająca. Zakup ładowarki realizowany jest z oszczędności powstałych w projekcie, co zgodnie z zasadami KPO jest możliwe wyłącznie pod warunkiem pełnego i terminowego wydatkowania środków w okresie kwalifikowalności. Z dokumentacji programu oraz harmonogramu projektu wynika jednoznacznie, że wszystkie środki muszą zostać wydatkowane i rozliczone najpóźniej do dnia 31 grudnia roku realizacji, a termin ten ma charakter nieprzekraczalny. Zastosowanie standardowego ustawowego terminu składania ofert (35 dni) spowodowałoby przesunięcie czynności postępowania w sposób uniemożliwiający dokonanie wyboru wykonawcy, zawarcie umowy oraz realizację dostawy w wymaganym czasie. W konsekwencji Zamawiający nie miałby możliwości wydatkowania oszczędności w ramach projektu, co skutkowałoby utratą środków i naruszeniem zasad realizacji zadania finansowanego z KPO. Pilna potrzeba ma zatem charakter obiektywny i wynika z zewnętrznych, sztywno określonych terminów kwalifikowalności wydatków, a nie z działań lub zaniechań Zamawiającego. Stanowisko to znajduje potwierdzenie m.in. w wyroku KIO z 14 lipca 2023 r. (KIO 1844/23), zgodnie z którym skrócenie terminu składania ofert jest dopuszczalne, gdy terminy wynikające z zasad finansowania uniemożliwiają stosowanie pełnych terminów ustawowych. Zgodnie z motywem 46 Dyrektywy 2014/24/UE dopuszczalne jest przyspieszenie procedury, jeżeli zachodzi konieczność dochowania nieprzesuwalnych terminów zewnętrznych, nawet jeżeli nie mają one charakteru nadzwyczajnego. W świetle powyższego spełnione zostały przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest konieczne, proporcjonalne i bezpośrednio związane z zapewnieniem możliwości wykorzystania środków finansowych w projekcie „Branżowe Centrum Umiejętności”. Zamawiający zapewnia jednocześnie wykonawcom pełny, nieodpłatny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co gwarantuje zachowanie zasad przejrzystości, konkurencyjności i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43300000 Baugerät
5. Los
LosLOT-0001
TitelŁadowarka kołowa - 1 szt.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki ładowarki kołowej na potrzeby Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie drogownictwa przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala w Sokółce, fabrycznie nowej, sprawnej technicznie, wolnej od wad fizycznych i prawnych. 2.Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na oferowaną maszynę. 3.Szczegółowy opis maszyny został zawarty w Formularzu specyfikacji technicznej oferowanej maszyny, stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ. 4.Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43250000 Frontschaufellader, 43260000 Löffelbagger, Bagger und Schaufellader sowie Bergbaumaschinen
Menge1 Stück