769012-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – TOTALRÅDGIVNING I FORBINDELSE MED KAPACITETSUDVIDELSE PÅ SKOVVANGSKOLEN I GLOSTRUP
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TOTALRÅDGIVNING I FORBINDELSE MED KAPACITETSUDVIDELSE PÅ SKOVVANGSKOLEN I GLOSTRUP
Beschreibung: Glostrup Kommune ønsker at etablere 9 nye klasselokaler på Skovvangskolen. Opgaven er en kombination af ombygning og nybygning, hvor der skal etableres 4 basislokaler i den eksisterende bygningsmasse og en tilbygning med 5 basislokaler. Skolen vil med de nye klasselokaler gå fra at være en 2-3 -sporet til en 3-4 -sporet skole, hvor der kan ske udsving fra 2-5 spor på de forskellige årgange.
Interne Kennung: TOTALRÅDGIVNING I FORBINDELSE MED KAPACITETSUDVIDELSE PÅ SKOVVANGSKOLEN I GLOSTRUP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001