769017-2025 - Ergebnis
Tschechien – Impfstoffe – Očkovací látky skupiny TBE 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Očkovací látky skupiny TBE 2025
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je uzavření smlouvy na postupné dodávky očkovacích látek (dále též jen „zboží“) určených pro očkování fyzických osob (dospělých i dětí) proti klíšťové encefalitidě, v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR číslo 537/2006 Sb. o očkování proti infekčním nemocem, ve znění pozdějších předpisů, uvedených v příloze 5 ZD (Cenová nabídka s technickou specifikací, kde je uvedena i informace o předpokládaném množství dodávek za dobu trvání smlouvy), dodávaných na jednotlivá vybraná pracoviště zadavatele uvedená v příloze 6 ZD.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZUUL 12400/2025-445
Optionen:
Beschreibung der Optionen: l) sjednání práva ve smlouvě na změnu závazku ze smlouvy podle § 100 odst. 1 ZZVZ za splnění následujících podmínek: 1) práva prodávajícího navrhnout změnu jednotkových cen zboží (jednotlivých položek plnění smlouvy) dojde-li: a. ke změně daňových právních předpisů ve smyslu změny zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů; cena může být zvýšena nejvýše o částku odpovídající této legislativní změně, nebo b. dojde-li k překročení hranice meziroční inflace o více než 5 %, přičemž: i. jednotková cena se zvýší maximálně o míru inflace nad rámec stanovené hranice 5% meziroční inflace, ii. mírou inflace se rozumí Průměrná roční míra inflace, kterou zveřejňuje každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech, iii. prodávající má právo navrhnout změnu jednou za daný kalendářní rok, nejdříve však v roce 2027, iv. navrhnout změnu jednotkových cen má prodávající právo do 30 dnů od zveřejnění míry inflace nejpozději do 1. dubna roku, pro nějž změnu navrhuje; po této době právo zaniká, v. případné vyrovnání ceny za plnění v období od 1. ledna do doby uzavření dodatku bude vypořádáno samostatnou fakturou, nebo c. dojde-li ke zvýšení nákladů v plnění této smlouvy o více než 10 %, za současného splnění následujících podmínek: i. zvýšení nákladů bylo způsobeno okolnostmi, které prodávajícímu nebyly známy, ani je při zpracování nabídkové ceny nemohl předvídat, ii. zvýšení nákladů bylo způsobeno okolnostmi, které prodávající nezpůsobil, iii. prodávající prokáže, že náklady se změnily a plnění ve smlouvě za původních podmínek není dostupné na trhu, a nelze jej za původní cenu zajistit ani s vynaložením veškerého úsilí, iv. nová jednotková cena nebude vyšší než cena srovnatelného zboží v místě a čase obvyklá, v. nová jednotková cena nebude zvýšena o více než kupujícím prokázané zvýšené náklady, vi. právo nebude uplatněno dříve než po 12 ukončených měsících plnění smlouvy. 2) právo kupujícího a prodávajícího navrhnout rozšíření či změnu jednotlivých nákupních položek předmětu plnění v této smlouvě za současného splnění následujících podmínek: a. V případě návrhu ze strany kupujícího nebo prodávajícího na zavedení nové metody či postupů nebo dodávání nových výrobků: i. kupující zavede nové vyšetřovací metody či pracovní postupy nebo se objeví nová potřeba kupujícího související s předmětem plnění veřejné zakázky, pro něž budou nezbytná jiná než v zadávací dokumentaci uvedená řešení, nebo prodávající nabídne inovované či nové výrobky, které nebyly při podání nabídky k této veřejné zakázce uvedeny na trhu, nebo nebyly registrovány, nebo byly registrovány jiným způsobem než v požadavcích v zadávací dokumentaci, ii. jednotková cena zboží a služeb nebude vyšší než cena v místě a čase obvyklá, iii. právo nebude uplatněno dříve než za 3 měsíce od zahájení plnění v této veřejné zakázce, nebude-li výjimečně z naléhavých důvodů dohodnuto jinak. b. V případě návrhu ze strany prodávajícího na dodávání náhradní položky: i. prodávající prokáže, že původní nabídnutá nákupní položka či služba není z důvodu vyšší moci nebo důvodů hodných zřetele dostupná na trhu, bez jeho zavinění a nelze jej zajistit ani s vynaložením veškerého úsilí, ii. prodávající prokáže, že nová náhradní nákupní položka zboží či služby bude mít stejné nebo lepší užitné vlastnosti než zboží či služba původně nabídnutá, a svými parametry splňuje minimální požadavky zadavatele stanovené ve smlouvě a zadávací dokumentaci, změnou nedochází ke snížení nabízené kvality v rámci hodnotících kritérií a změně parametrů hodnocení, včetně výsledku hodnocení veřejné zakázky. iii. jednotková cena každé jednotlivé nákupní položky zboží či služby nebude vyšší než cena v místě a čase obvyklá, iv. právo nebude uplatněno dříve než za 3 měsíce od zahájení plnění v této veřejné zakázce, nebude-li výjimečně z naléhavých důvodů dohodnuto jinak. 3) K uplatnění vyhrazených změn závazku výše uvedených v odstavci l) v bodech 1) a 2) článku 15 této ZD se vyžaduje sepsání písemného dodatku a kupující si současně v tomto dodatku vyhrazuje právo změny celkové kupní ceny uvedené ve smlouvě prokazatelně odrážející výši provedených vyhrazených změn.