2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Przebudowa mostu na przepust łukowy o większym świetle w ciągu drogi leśnej Borownica-Ulucz w km 3+463”
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka istniejącego mostu w km 3+463 i wykonanie w jego miejscu przepustu łukowego w ramach zadania inwestycyjnego: „Przebudowa mostu na przepust łukowy o większym świetle w ciągu drogi leśnej Borownica-Ulucz w km 3+463”. Celem zamówienia jest wykonanie normatywnego przepustu pod względem hydrologiczno-hydraulicznym. Projektuje się przepust stalowy o przekroju zamkniętym, łukowy o większym świetle z blachy falistej, spełniający wymogi dotyczące zlewni oraz wykonanie stabilizacji dna cieku, skarpy wzdłuż drogi oraz wlotu i wylotu przepustu. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia przejazdu przez przepust w czasie przerwy zimowej poprzez wykonania podbudowy z kruszywa łamanego. Celem zadania jest budowa przepustu kołowego dostosowanego do parametrów odpowiadających założeniom: Obiekt inżynierski: Przepust kołowy: - nośność obiektu: kl. „C” wg PN-85/S-10030 tj. 300 kN, - charakter obiektu – stały (trwały); - szerokości pasów ruchu na obiekcie: jezdnia 2 x 2,25 = 4,50 m, - urządzenia bezpieczeństwa ruchu – barieroporęcz BS-3/M/1, bariera SP-09/1,00 - wysokość ustrojowa hu= 1,35 m, - długość całkowita obiektu Lc= 20,00 m, - całkowita szerokość przepustu bc= 9,60 m, • droga (dojazdy): - szerokość jezdni 4,50 m. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie działek 13, 7/16, 21/12, 15, 75, obręb – 0006 Ulucz, gmina: 180203_2 Dydnia, powiat: brzozowski, województwo: podkarpackie Projekt realizowany w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021- 2027 (FEnIKS 2021-2027) FENX.02.04-IW.01-0065/24 Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Okres realizacji: 2024-2028 Cel główny projektu: Wzmocnienie odporności górskich ekosystemów leśnych na zagrożenia związane ze zmianami klimatu poprzez realizację do końca 2028 r. kompleksowych działań retencyjnych i przeciwerozyjnych ukierunkowanych na zapobieganie powstawaniu lub minimalizację negatywnych skutków naturalnych zjawisk/procesów klimatycznych takich jak susze i pożary, powodzie i podtopienia, intensywne lub długotrwałe opady atmosferyczne, ekstremalne przepływy wód w korytach, spływy powierzchniowe, niszczące działanie wód wezbraniowych. Cele szczegółowe: - Rozwój systemów małej retencji poprzez wykonanie obiektów i kompleksowych zadań gromadzących wodę do końca 2028 r. - Rozwój systemów związanych z przeciwdziałaniem zbyt intensywnym spływom powodującym nadmierną erozję wodną na terenach górskich poprzez wykonanie obiektów do końca 2028 r.
Vorherige Bekanntmachung: 614966-2025
Interne Kennung: SA.270.23.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka istniejącego mostu w km 3+463 i wykonanie w jego miejscu przepustu łukowego w ramach zadania inwestycyjnego: „Przebudowa mostu na przepust łukowy o większym świetle w ciągu drogi leśnej Borownica-Ulucz w km 3+463”. Celem zamówienia jest wykonanie normatywnego przepustu pod względem hydrologiczno-hydraulicznym. Projektuje się przepust stalowy o przekroju zamkniętym, łukowy o większym świetle z blachy falistej, spełniający wymogi dotyczące zlewni oraz wykonanie stabilizacji dna cieku, skarpy wzdłuż drogi oraz wlotu i wylotu przepustu. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia przejazdu przez przepust w czasie przerwy zimowej poprzez wykonania podbudowy z kruszywa łamanego. Celem zadania jest budowa przepustu kołowego dostosowanego do parametrów odpowiadających założeniom: Obiekt inżynierski: Przepust kołowy: - nośność obiektu: kl. „C” wg PN-85/S-10030 tj. 300 kN, - charakter obiektu – stały (trwały); - szerokości pasów ruchu na obiekcie: jezdnia 2 x 2,25 = 4,50 m, - urządzenia bezpieczeństwa ruchu – barieroporęcz BS-3/M/1, bariera SP-09/1,00 - wysokość ustrojowa hu= 1,35 m, - długość całkowita obiektu Lc= 20,00 m, - całkowita szerokość przepustu bc= 9,60 m, • droga (dojazdy): - szerokość jezdni 4,50 m. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie działek 13, 7/16, 21/12, 15, 75, obręb – 0006 Ulucz, gmina: 180203_2 Dydnia, powiat: brzozowski, województwo: podkarpackie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten