See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWY ENERGI ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY OBIEKTÓW ZWiK SZCZECIN, PWiK, TS, PSSE MO, PSSE, ZWiK ŚWINOUJŚCIE, ZMPSiŚ, GWiK w 2026 ROKU
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. (z uwzględnieniem prawa opcji), Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o., Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., PSSE Media Operator Sp. z o.o., Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu, Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. 2.Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 6 do SWZ stanowiącym opis przedmiotu zamówienia 3. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. nie jest zamawiającym sektorowym, jednakże z uwagi na obowiązek wypełnienia informacji dotyczących nabywcy ww. podmiot został wskazany jako zamawiający sektorowy, czego w niniejszym ogłoszeniu nie można pominąć.
Vorherige Bekanntmachung: 470254-2025
Interne Kennung: Nr sprawy 44/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej "ustawą" bądź "ustawą Pzp"). Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit b) ustawy Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, zwany dalej także JEDZ). Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ) wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z Rozdziałem VI pkt 2 ppkt 1 SWZ. 2. Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia z ewentualnym zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp. oraz w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp (dotyczy obiektów Tramwajów Szczecińskich sp. z o.o.). Skorzystanie z prawa opcji polegać będzie na zakupie energii elektrycznej na potrzeby dodatkowych 8 obiektów TS. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji, dotyczące sposobu zapłaty, sposobu naliczenia kar umownych, wykonania praw i obowiązków oraz współpracy stron, będą takie same jak te, które zostały zawarte w umowie w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy (dotyczy Tramwajów Szczecińskich sp. z o.o.). 3. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie działa w imieniu własnym oraz jako pełnomocnik w imieniu i na rzecz: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. z siedzibą w Szczecinie, PSSE Media Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu, Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Goleniowie. 4. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 5. Wadium należy wnieść w wysokości: 1 000 000,00 zł (słownie: milion złotych) przed upływem terminu składania ofert. Decyduje moment wpływu środków do zamawiającego. 5. O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który nie podlega wykluczeniu z postępowania. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę, w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 i 2, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz z uwagi na treść art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także , gdy w stosunku, do wykonawcy zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Uwaga! na podstawie art. 393 ust. 4 w postępowaniu o udzielenie zamówienia sektorowego wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy. ZWIK Szczecin zawarło umowę w dniu 26/08/2025 na kwotę 10940677,26 zł netto, PWiK Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski zawarło umowę w dniu 28/08/2025 na kwotę 3880915,20 zł netto, ZWiK Świnoujście zawarło umowę w dniu 10/09/2025 na kwotę 2451391,13 zł netto, PSSE Media Operator zawarło umowę w dniu 10/09/2025 na kwotę 3153891,50 zł netto, TS Sp. z o.o. zawarło umowę w dniu 12/09/2025 na kwotę 6609999,47 zł netto, PSSE Sp. z o.o. zawarło umowę w dniu 24/09/2025 na kwotę 5539179,28 zł netto, GWiK Goleniów zawarło umowę w dniu 29/09/2025 na kwotę 1889388,80 zł netto, ZMPSiŚ S.A. zawarło umowę w dniu 07/10/2025 na kwotę 8355840,00 zł netto.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: „DOSTAWY ENERGI ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY OBIEKTÓW ZWiK SZCZECIN, PWiK, TS, PSSE MO, PSSE, ZWiK ŚWINOUJŚCIE, ZMPSiŚ, GWiK w 2026 ROKU”
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. (z uwzględnieniem prawa opcji), Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o., Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., PSSE Media Operator Sp. z o.o., Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu, Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. 2. Kod CPV 09310000-5 Elektryczność 3. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 6 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 4. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; – Uwaga! na podstawie art. 393 ust. 4 w postępowaniu o udzielenie zamówienia sektorowego wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, 7) który udaremnia lub utrudnia stwierdzenie przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywa ich pochodzenie, w związku z brakiem możliwości ustalenia beneficjenta rzeczywistego, w rozumieniu art. 2 ust. 2 pkt 1 usta-wy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. a także wyklucza się wykonawcę: 8) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; 9) z uwagi na treść art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 10) w stosunku, do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
Interne Kennung: Dostawy energii elektrycznej w 2026 r.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia z ewentualnym zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp. oraz w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp (dotyczy obiektów Tramwajów Szczecińskich sp. z o.o.). Skorzystanie z prawa opcji polegać będzie na zakupie energii elektrycznej na potrzeby dodatkowych 8 obiektów TS. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji, dotyczące sposobu zapłaty, sposobu naliczenia kar umownych, wykonania praw i obowiązków oraz współpracy stron, będą takie same jak te, które zostały zawarte w umowie w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy (dotyczy Tramwajów Szczecińskich sp. z o.o.).