769390-2025 - Wettbewerb
Polen – Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis – Administrowanie nieruchomościami znajdujących się w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasto Zakopane
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAdministrowanie nieruchomościami znajdujących się w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasto Zakopane
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest bieżące administrowanie nieruchomości znajdującymi się w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasto Zakopane, konserwacja, usuwanie awarii oraz techniczne utrzymanie nieruchomości znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Zakopane oraz utrzymanie właściwego stanu sanitarnego i porządkowego budynków i terenów przynależnych znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Zakopane.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50711000 Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden, 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelBieżące administrowanie nieruchomości znajdującymi się w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasto Zakopane.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest bieżące wykonywanie czynności w zakresie administracji nieruchomościami znajdującymi się w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasto Zakopane tj. - budynki komunalne wraz z terenami przynależnymi, - lokalami stanowiącymi własności Gminy, położonych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, - pustostanami.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie nie zawiera opcji.
LosLOT-0002
TitelKonserwacja, usuwanie awarii oraz techniczne utrzymanie nieruchomości znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Zakopane.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: - ustalanie właścicieli sieci w przypadku zaistnienia awarii oraz niezwłoczne wezwanie odpowiednich służb w celu usunięcia awarii oraz jej skutków (lub usunięcie awarii w sytuacji, gdy jej likwidacja nie leży po stronie właściciela sieci), - zorganizowanie i zapewnienie usuwania awarii w dni wolne od pracy, w szczególności w zakresie napraw instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania, - wykonywanie wszelkich napraw bieżących w lokalach, budynkach Zamawiającego, - natychmiastowa likwidacja awarii i skutków zdarzeń zagrażających zdrowiu, życiu, mieniu najemców i osób trzecich, na terenie całej nieruchomości, - usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, nawisów śnieżnych, strącanie sopli z dachów, gzymsów i innych elementów budynku (w zależności od potrzeb) wraz z właściwym oznakowaniem, wydzieleniem i zabezpieczeniem terenu na którym występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz ich mienia, - podejmowanie czynności zabezpieczających w lokalach po dokonanych włamaniach, eksmisjach i w innych przypadkach, w razie stwierdzenia nieobecności najemcy, - zapewnienie transportu (usługa obejmuje wyniesienie rzeczy z lokalu oraz ich transport do nowego miejsca na terenie miasta Zakopane) dla osób przekwaterowywanych i ich mienia np. w wyniku egzekucji komorniczej (5 lokali w okresie trwania umowy), - w przypadku śmierci najemcy, eksmisji z lokalu lub też wystąpienia innych zdarzeń losowych powodujących powstanie pustostanu podejmowanie czynności zmierzających do przygotowania lokalu do ponownego zasiedlenia (w zależności od potrzeb, na wezwanie Zamawiającego: opróżnienie lokalu i wywiezienie wszystkich pozostawionych rzeczy i ich utylizacja, przegląd instalacji i usunięcie drobnych usterek w instalacji elektrycznej, c.o., wod.-kan., wymiana, naprawa gniazdek elektrycznych, deratyzacja, dezynfekcja itp.) w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty wystąpienia zdarzenia (12 lokali w okresie trwania umowy), - zabezpieczanie pustostanów przed dostępem osób trzecich, - zabezpieczenie wnętrz budynków przed ptakami, insektami (pszczołami, osami, itp.) oraz dostępem bezdomnych lub dzikich zwierząt wraz z likwidacją powstałych gniazd i siedlisk. - techniczne utrzymanie zasobu.
Haupteinstufung (cpv): 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
LosLOT-0003
TitelUtrzymanie właściwego stanu sanitarnego i porządkowego budynków i terenów przynależnych znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Zakopane.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje w szczególności utrzymanie należytego stanu sanitarnego i porządkowego budynków i terenów przynależnych do budynków, w tym: 1) mycie (raz w tygodniu) oraz zamiatanie (dwa razy w tygodniu) klatek schodowych, korytarzy, poręczy i balustrad (powierzchnia 2 500 m2), 2) utrzymywanie należytej czystości oraz usuwanie śmieci i odpadów z pomieszczeń wspólnego użytku (strychy, piwnice, pralnie, suszarnie, wózkownie, współużywalne w.c., itp.), 3) usuwanie nieczystości (dwa razy w tygodniu) z chodników (powierzchnia 1 200 m2) oraz dojść i dojazdów do budynków (powierzchnia 3 300 m2), 4) wykonywanie doraźnych czynności sprzątania w dni wolne od pracy w sytuacji, gdy zaistnieje pilna potrzeba (np. usuwanie zanieczyszczeń powstałych po wietrze halnym), po wcześniejszym wezwaniu ze strony Zamawiającego, 5) codzienne utrzymywanie czystości w miejscu ustawienia pojemników na śmieci, 6) sprzątanie strychów i części wspólnych budynków, polegające na usuwaniu odpadów nietypowych (przedmiotów wielkogabarytowych, gruzu, itp.) wraz z ich utylizacją, po wcześniejszym wezwaniu ze strony Zamawiającego, 7) niezwłoczne oczyszczanie miejsc i pomieszczeń wspólnego użytku po wystąpieniu zanieczyszczenia zagrażającego stanowi sanitarnemu posesji, 8) odśnieżanie chodników, dojść i dojazdów do budynków, parkingów, śmietników, schodów i podestów w sposób zapewniający dogodne i bezpieczne poruszanie się oraz posypywanie materiałami szorstkimi w przypadku wystąpienia oblodzeń, bezpośrednio po wystąpieniu opadów, także w dni wolne od pracy, 9) mycie stolarki okiennej i drzwiowej w częściach wspólnych budynków, nie rzadziej niż raz na kwartał (powierzchnia 620 m2), 10) niezwłoczne informowanie Zamawiającego o wszelkich zaistniałych w budynkach i na terenach przynależnych usterkach, aktach wandalizmu, awariach w formie telefonicznej lub elektronicznej (e-mail).
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung