769764-2025 - Wettbewerb
Polen – Organisation von einem Architektenwettbewerb – Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu w rejonie alei Architektów i ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak
Wettbewerbsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu w rejonie alei Architektów i ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak
BeschreibungOpracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu w rejonie alei Architektów i ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak
Interne KennungNZ.362.84.ZSP.Nowe_Żerniki.2025
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensOpis procedury znajduje się w Regulaminie Konkursu
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71230000 Organisation von einem Architektenwettbewerb
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu w rejonie alei Architektów i ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. 2.Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej architektonicznie, funkcjonalnie i eksploatacyjnie koncepcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z zagospodarowaniem terenu, która swoją formą i treścią będzie odpowiadała warunkom konkursu, będzie uwzględniała charakter i funkcje opisane w programie, a ponadto w sposób atrakcyjny urbanistycznie i architektonicznie wpisze się w otaczający krajobraz oraz spełni wymogi współczesnej wiedzy technicznej i standardów użytkowych ze szczególnym uwzględnieniem energooszczędności budynku oraz aspektów ekonomicznych związanych z realizacją inwestycji i eksploatacją obiektu. Rozwiązania komunikacyjne i architektoniczne powinny uwzględniać dostęp do obiektu i terenu ZS-P od strony: alei Architektów, skweru Hansa Scharouna, ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak oraz działek nr 62/67 AR_10 obręb Żerniki, 12/6 AR_23 obręb Żerniki zlokalizowanych po południowej stronie obszaru inwestycji. W projekcie konkursowym należy uwzględnić zagospodarowanie części pasa drogowego ulicy Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak – po stronie ZSP, na długości od alei Architektów do ulicy Hansa Poelziga, poprzez wprowadzenie drogi dla rowerów, drogi dla pieszych, zatoki parkingowej typu kiss§ride, zatoki postojowej dla autobusów szkolnych i zieleni.