2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa (zakup) oleju napędowego w systemie elektronicznych kart flotowych do pojazdów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku Spółka Akcyjna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego, polegająca na umożliwieniu tankowania pojazdów należących do Zamawiającego na stacji paliw Wykonawcy. 2. Zamówienie będzie realizowane poprzez tankowanie pojazdów należących do Zamawiającego (obecnie zamawiający posiada 76 autobusów i 4 samochody) na stacjach paliw Wykonawcy. Częstotliwość tankowania będzie uzależniona od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 3. Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem (12 miesięcy) wynosi 1 300 000 litrów. 4. Zamawiający zastrzega, że ilość oleju napędowego stanowi wartość szacunkową, w związku z czym oznaczenie jej na tym poziomie nie powoduje dla Zamawiającego żadnych negatywnych konsekwencji, w szczególności nie powoduje zmiany opustu w przypadku konieczności zamówienia, w okresie objętym umową, większej lub mniejszej ilości paliwa. Zamawiający będzie dokonywał zakupu odpowiednich ilości oleju napędowego w oparciu o faktyczne potrzeby. 5. Oferowany olej napędowy musi być dostosowany do panujących na zewnątrz warunków pogodowych oraz spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw oraz odpowiadać normie PN-EN 590 (w przypadku, jeżeli przepisy rozporządzenia przewidują wyższe wymagania niż norma, decydują przepisy rozporządzenia). Oferowany olej napędowy może być charakteryzowany przez normy zakładowe producenta, ale o parametrach jakościowych tożsamych lub lepszych od przedstawionych w przywołanych wyżej normach i rozporządzeniu. 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował co najmniej dwiema stacjami paliw, które znajdują się w granicach administracyjnych miasta Słupska. 7. Wykonawca musi zapewnić na stacjach paliw, do niego należących lub przez niego dysponowanych w Słupsku, możliwość tankowania oleju napędowego we wszystkie dni tygodnia oraz święta, co najmniej w godzinach od 7 do 20, oraz zapewnić możliwość tankowania przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia oraz święta na co najmniej jednej stacji paliw całodobowej. 8. Stacje paliw Wykonawcy muszą posiadać przystosowane dla pojazdów typu autobus wjazdy oraz wyjazdy ze stacji paliw na publicznie dostępną ulicę (obecnie zamawiający posiada największy autobus o wymiarach: długość-12,9m; wysokość-3,65m; szerokość-2,55m; masa własna-13 850 kg). 9. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić możliwość rozliczania tankowanego oleju napędowego w formie bezgotówkowej za pomocą elektronicznych kart flotowych poprzez system zarządzający organizacją tankowań. 10. System zarządzający organizacją tankowań, powinien umożliwiać co najmniej: 1) identyfikację pojazdu; 2) zabezpieczenie karty flotowej numerem PIN; 3) wymuszanie podawania przez kierowcę stanu licznika; 4) możliwość nadawania przez Zamawiającego indywidualnych limitów ilościowych i kwotowych; 5) bieżący monitoring danych transakcyjnych tj. data, godzina, czas tankowania, ilość paliwa, wartość i tym podobne; 11. Wykonawca zobowiązany będzie wystawiać elektroniczne karty flotowe na pojazdy Zamawiającego (według numerów rejestracyjnych) oraz karty bez wskazywania pojazdów według potrzeb Zamawiającego. 12. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu elektroniczne karty flotowe w liczbie zgodnej ze zgłoszonym przez Zamawiającego zapotrzebowaniem. 13. Wszelkie koszty związane z wytworzeniem oraz dostarczeniem elektronicznych kart flotowych ponosi Wykonawca. 14. Wykonawca obciąży Zamawiającego za sprzedaż oleju napędowego w tygodniowych okresach rozliczeniowych: od poniedziałku do niedzieli. Za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego. 15. Zamawiający dopuszcza system potwierdzania tankowań oparty na dokumentach WZ na podstawie listy uprawnionych osób i pojazdów, oraz fakturach zbiorczych z wykazem tankowań wg kierowców i wg pojazdów. Do każdego pojazdu zostanie wydana karta identyfikacyjna. Wykonawca zobowiązany będzie również do przesyłania zestawień w formie elektronicznej (rozszerzenie pliku do ustalenia później), rozliczających wszystkie operacje w danym tygodniu kalendarzowym z wyszczególnieniem: daty i godziny tankowania, numeru rejestracyjnego pojazdu, ilości paliwa, ceny jednostkowej paliwa, wartości zatankowanego paliwa, stanu licznika pojazdu podczas tankowania.
Vorherige Bekanntmachung: 862552-2025
Interne Kennung: 01/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy z uwagi na fakt iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy (jednak nie krótszy niż 15 dni) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 300 000 Liter