770140-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Dierżawa 5 sztuk używanych, niskopodłogowych autobusów miejskich.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDierżawa 5 sztuk używanych, niskopodłogowych autobusów miejskich.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 5 sztuk używanych, niskopodłogowych autobusów miejskich, wyprodukowanych w 2020 roku, napędzanych silnikiem wysokoprężnym oraz silnikiem elektrycznym w rozwiązaniu Mild Hybrid (miękka hybryda). Zamawiający nie dopuszcza rozwiązania hybrydowego typu plug-in. 1) Wymiary autobusów: a) długość całkowita – od 11000 mm do 12500 mm b) szerokość całkowita – do 2550 mm bez lusterek c) wysokość całkowita – do 3300 mm (wraz z zabudową klimatyzacji) 2) Przebieg do 350.000 km. 2. Autobusy nie mogą być uszkodzone lub powypadkowe, nie mogą posiadać widocznych ubytków w nadwoziu i elementach podwozia, których przyczyną byłaby korozja lub inne czynniki. 3. Oferowane autobusy muszą spełniać wymagania: 1) polskich przepisów w sprawie dopuszczenia pojazdów do ruchu, zawarte w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1251) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 stycznia 2015 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 roku poz. 502); 2) posiadać aktualne świadectwo typu homologacji wraz z załącznikami oferowanego typu pojazdu wydane przez właściwego ministra; Zamawiający wymaga, aby świadectwo homologacji spełniało wymagania regulaminu nr 107 EKG ONZ – jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów kategorii M2 lub M3 w odniesieniu do ich budowy ogólnej (Dz.U.UE.L.2015.153.1 z dnia 18.06.2015r.); 4. Wykonawca dostarczy autobusy jednej marki, jednego typu i wersji, co oznacza, że powinny być identyczne, w szczególności pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, wyposażenia i kolorystyki. 5. Miejscem dostawy autobusów jest siedziba Zamawiającego mieszcząca się przy ul. Gnieźnieńskiej 9 w Koszalinie. 6. Koszt dostawy autobusów ponosi Wykonawca. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ 8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił minimum 3 miesiące gwarancji na układ jezdny, układ napędowy oraz układ elektryczny. 9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił, w formie elektronicznej, dostęp do katalogu części zamiennych. 10. Zamawiający, przed dokonaniem wyboru oferty, zastrzega sobie prawo do dokonania oględzin zaoferowanych autobusów. 11. Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5a ustawy Pzp, odrzuci ofertę, która została złożona przez wykonawcę pochodzącego z państwa trzeciego niebędącego stroną umowy międzynarodowej lub wspólnie z wykonawcą pochodzącym z państwa trzeciego niebędącego stroną umowy międzynarodowej. 12. Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%.
Interne KennungNO.2210.12.2025.JP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
LosLOT-0001
TitelDzierżawa 5 sztuk używanych, niskopodłogowych autobusów miejskich