2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wraz z dostawą wyposażenia do Centrum Egzaminów Testowych w Budynku Centrum Stomatologii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do Centrum Egzaminów Testowych, tj. m.in. dostawa sprzętu i oprogramowania tworzącego CET wraz z jego instalacją, wdrożeniem i uruchomieniem w ramach projektu Umowy nr KPOD.07.05-IP.10-0003/25/KPO/5052/2025/208 o objęcie wsparciem ze środków Planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. Modernizacja i doposażenie bazy dydaktycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne, będącego elementem Inwestycji D2.1.1 pn. „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymaganych parametrów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych, w tym ilości asortymentowe przedmiotu zamówienia zamieszczono, w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: ASDA.261.19.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Jak wynika m.in. z § 2 ust. 2 umowy o dofinansowanie okres realizacji przedsięwzięcia to 01.04.2021 r. – 31.03.2026 r. Z kolei jak stanowi § 3 ust. 2 umowy o dofinansowanie w okresie realizacji Przedsięwzięcia muszą zostać osiągnięte wskaźniki określone w tabeli stanowiącej załącznik nr 7 do umowy. Wspominany załącznik w pkt. 5 stanowi o wskaźniku, jaki musi być osiągnięty w zakresie Projektu 5. W związku z powyższym jak wynika z umowy o dofinansowanie Projekt 5 powinien być zrealizowany i rozliczony do dnia 31 marca 2026 r., dotyczy to także zakupu wyposażenia dla Centrum Egzaminów Testowych. Rozliczenie przedmiotu umowy z zakresie etapu I-IV zgodnie z umową o dofinansowanie powinno nastąpić nie później niż do 31 marca 2025 r. Mając na uwadze powyższe oraz fakt, iż Postępowanie będzie – jako przekraczające tzw. progi unijne – prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, oznacza, to, że zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) (dalej jako: ,,ustawa Pzp”) termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Z kolei art. 138 ust. 2 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. W związku z tym w ramach przedmiotowego postępowania wyjściowym terminem składania ofert jest 30 dni. Zakładając, że Zamawiający byłby w stanie wszcząć postępowanie w dniu 6 listopada 2025 roku, to oznacza to, że według istniejących statystyk mógłby zawrzeć umowę z wykonawcą dopiero w dniu 3 lutego 2025 roku, co mając na uwadze obowiązujący Zamawiającego termin rozliczenia Projektu 5 w zakresie etapu I-IV oznaczałoby, że żaden wykonawca nie byłby w stanie wykonać tego zamówienia w tak krótkim czasie. Wobec powyższego przyjęcie standardowego terminu składania ofert – 30 dni powoduje istotne ryzyko, że wyłoniony wykonawca nie będzie w stanie zrealizować przedmiotu zamówienia w etapach I-IV w terminie pozwalającym na objęcie przedmiotowego przedsięwzięcia dofinansowaniem wynikającym z umowy o dofinansowanie. Powyższe powoduje, że obecnie istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż Zamawiający nie będzie w stanie przygotować oraz przeprowadzić Postępowania, a następnie udzielić zamówienia oraz zrealizować zamówienie, a także je rozliczyć w zakresie etapu I-IV terminie do dnia 31 marca 2026 r. Zamawiający nie miał obiektywnej możliwości wcześniej wszcząć przedmiotowego Postępowania, bowiem przedmiot niniejszego zamówienia – dostawa przedmiotowego wyposażenia ma nastąpić do Centrum Egzaminów Testowych, które to Centrum znajdować się będzie na ostatnim piętrze budynku dydaktycznego Centrum Stomatologii. Budowa Centrum Stomatologii rozpoczęła się po 7 maja 2025 roku, w której to dacie Zamawiający zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego na budowę wspominanego wyżej budynku. Inwestycja ta jest (ze względu krótki okres na rozliczenie projektu) prowadzona w formule zaprojektuj i wybuduj. Zgodnie z umową na budowę Centrum Stomatologii wykonawca był zobowiązany do 15 sierpnia 2025 roku opracować projekt budowalny i uzyskać pozwolenie na budowę. Projekt budowalny wskazywał kierunki działania i dopiero w oparciu o niego stało się możliwe rozpoczęcie przez Zamawiającego pracy na przygotowaniem opisu przedmiotu zamówienia do Postępowania. W związku z tym Zamawiający mógł rozpocząć prace nad przygotowaniem Postępowania dopiero na obecnym etapie. W związku z powyższym konieczne jest skrócenie terminu składania o ofert w Postępowaniu z 30 do 15 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 32321200 Audiovisuelle Geräte, 32330000 Geräte zur Bild- und Tonaufzeichnung und -wiedergabe, 32342412 Lautsprecherboxen, 32342100 Kopfhörer, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 32400000 Netzwerke, 42961100 Zugangskontrollsystem, 31625200 Brandmeldeanlagen, 32200000 Sendegeräte für den Funksprech- oder Funktelegrafieverkehr, Rundfunk oder Fernsehen, 32500000 Fernmeldebedarf, 32420000 Netzausrüstung, 32430000 Fernnetz, 30230000 Computerbezogene Geräte, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 39130000 Büromöbel
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück