See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CIVICA - Udbud af rammeaftaler, indkøb af EL-ydelser
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af El-ydelser og materialer til drifts- og vedligeholdelse af spjældopgaver i boligselskabet CIVICA’s afdelinger. Ydelserne kan variere meget i størrelse og vedrører både opgaver inde i boligerne samt i udearealer, herunder f.eks.: • Udskiftning/rep. af kontakter, afbrydere, stik, kabler m.m. • Udskiftning/rep. af tavler og relæ • Rep. af elforsyning og fejlsøgning • Udskiftning/rep. af lamper • Tilslutning af elektriske apparater m.m. • Udskiftning/rep. af dørtelefoner • M.m Boligerne varierer typisk mellem 1 - 5 rums boliger. Udbuddet omfatter ikke materialer, som CIVICA indkøber til EL-arbejder, som udføres af ”egne medarbejdere”. Rammeaftalerne omhandler følgende områder: • Rammeaftale 1 omfatter område 1: Driftscenter Middelfart (ca. 1.000 boliger) • Rammeaftale 2 omfatter område 2: Driftscentrerne NordVest, Odense Vest og SydVest (ca. 3.300 boliger). • Rammeaftale 3 omfatter område 3: Driftscentrerne Odense Nord, Odense City, Odense Syd og SydØst (ca. 3.800 boliger). • Rammeaftale 4 omfatter område 4: Driftscentrerne Vollsmose, NordØst og Odense Øst (3.000 boliger). Der udbydes 4 rammeaftaler, én for hvert af delområderne 1-4. Civica (herefter betegnet bygherre) ønsker at indgå rammeaftaler med 1 entreprenører pr. rammeaftale, hvor samme entreprenør dog godt kan tildeles mere end en rammeaftale. En tilbudsgiver kan maksimalt tildeles kontrakt på to rammeaftaler. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Det udbudte arbejde og kravene hertil er mere detaljeret beskrevet i det øvrige Udbudsmateriale Der henvises generelt til udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 355136-2025
Interne Kennung: CIVICA - Udbud af rammeaftaler, indkøb af EL-ydelser
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud med prækvalifikation
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rammeaftale 1, EL
Beschreibung: Rammeaftale 1, EL omfatter område 1 der omhandler driftscenter Middelfart (ca. 1.000 boliger), Forventet omsætning (pr. år) 700.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftale med 1 entreprenører. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 1, EL
Haupteinstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 31680000 Elektrische Bedarfsartikel und Zubehör, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Rammeaftale 2, EL
Beschreibung: Rammeaftale 2, EL omfatter område 2 der omhandler driftscentrerne: Nord-Vest, Odense Vest og Syd-Vest (ca. 3.300 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 2.000.000 kr. inkl. moms Civica ønsker at indgå rammeaftale med 1 entreprenør. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 2, EL
Los: LOT-0003
Titel: Rammeaftale 3, EL
Beschreibung: Rammeaftale 3, EL omfatter område 3 der omhandler driftscentrerne: Odense Nord, Odense City, Odense Syd og Syd-Øst (ca. 3.800 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 2.000.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftaler med 1 entreprenør. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 3, EL
Los: LOT-0004
Titel: Rammeaftale 4, EL
Beschreibung: Rammeaftale 4, EL omfatter område 4: Driftscentrerne Vollsmose, NordØst og Odense Øst (3.000 boliger). Forventet omsætning (pr. år) 2.500.000 kr. inkl. moms. Civica ønsker at indgå rammeaftale med 1 entreprenører. Kontrakterne indgås for en periode på 2 år med mulighed for forlængelse på 2 gange af hver 12 måneder. Der henvises til beskrivelsen i afsnit 2.1
Interne Kennung: Rammeaftale 4, EL