770632-2025 - Wettbewerb
Polen – Zubereitung von Mahlzeiten – Przygotowanie i dostawa całodziennego wyżywienia dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i dostawa całodziennego wyżywienia dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zmówienia jest sukcesywne świadczenie usług całodziennego żywienia pacjentów wraz z dostawą posiłków oraz odbiorem i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych dla Szpitala Powiatowego w Gryfinie i jego jednostek organizacyjnych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określony został w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Sposób realizacji zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: SZG.ZP.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia wynikającą z obiektywnych i nieprzewidzianych okoliczności, których nie można było przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności. Obecna umowa na świadczenie usług żywienia pacjentów wygasa w najbliższym czasie, a brak ciągłości w realizacji usługi stanowiłby realne zagrożenie dla zapewnienia prawidłowej opieki nad pacjentami hospitalizowanymi w Szpitalu, w tym w oddziałach o charakterze opiekuńczo-leczniczym. Zapewnienie codziennego, zgodnego z normami żywieniowymi i wymaganiami dietetycznymi wyżywienia stanowi istotny element procesu leczenia i opieki medycznej, a przerwa w świadczeniu tej usługi mogłaby prowadzić do zagrożenia zdrowia pacjentów, w szczególności osób w stanie przewlekłym, wymagających specjalistycznych diet. Zamawiający podjął działania mające na celu przygotowanie postępowania z odpowiednim wyprzedzeniem, jednak ze względu na nieprzewidziane okoliczności organizacyjno-techniczne związane z koniecznością dostosowania zakresu zamówienia do aktualnych potrzeb oraz obowiązujących przepisów prawa w zakresie żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych, proces przygotowania dokumentacji uległ wydłużeniu. Dodatkowo, Zamawiający musiał unieważnić poprzednie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w tożsamym przedmiocie zamówienia przez wzgląd na to, że oferta z najniższą ceną, wśród ofert niepodlegających odrzuceniu, przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie dysponował możliwością zwiększenia środków finansowych na realizację przedmiotowego zamówienia. Spowodowało to konieczność powtórzenia procedury. W związku z powyższym, skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości świadczenia usługi i uniknięcia ryzyka przerwy w dostawach posiłków dla pacjentów, a tym samym – zagwarantowania realizacji obowiązków Szpitala jako podmiotu leczniczego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste, 55520000 Verpflegungsdienste