770725-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów o kodzie ex19 12 12 wytwarzanych z mielenia odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach k/Ełku na okres 6 miesięcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów o kodzie ex19 12 12 wytwarzanych z mielenia odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach k/Ełku na okres 6 miesięcy
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie odbioru i dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie ex19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych z zmielenia odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Siedliskach k/Ełku w okresie 6 miesięcy: 2. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów powstających po procesie mechanicznego przetworzenia odpadów komunalnych” tj.: 1) Do dalszego zagospodarowania przeznaczony jest odpad o kodzie: ex19 12 12 – Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, który powstaje po zmieleniu odpadów wielkogabarytowych o parametrach: 8,98 MJ/kg s.m. < ciepło spalania < 18,9 MJ/kg s.m. 2) Szacunkowa ilość: 1000 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie poszerzenie zamówienia o: 100 Mg w ramach 10% prawa opcji. 3. Odbiór odpadu: 1) Odbiór odpadów odbywać się będzie z terenu Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (tzw. Instalacji Komunalnej) prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., Siedliska 77, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie, powiat ełcki, gmina Ełk. Wykonawca zapewni do odbioru samochody przystosowane do przewozu odpadów komunalnych. 2) Odpady przekazywane będą w postaci luźnej, tj. niezbelowanej. 3) Odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu oraz rozładunku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. 2016 r. poz. 1742). 4) Załadunek odpadu na podstawione przez Wykonawcę pojazdy, jest obowiązkiem Zamawiającego. 5) Odbierane odpady będą ważone na zalegalizowanej wadze samochodowej, zlokalizowanej na terenie Instalacji Komunalnej. Dla określenia wagi odbieranego odpadu, pojazd Wykonawcy musi być zważony przed załadunkiem i po załadunku. 6) Do rozliczeń zostanie przyjęte każdorazowe ważenie odebranych odpadów potwierdzone dowodem ważenia. 7) Zakres pomiarowy wagi zlokalizowanej na terenie Instalacji Komunalnej wynosi 60 Mg, długość podestu - 18,75 m, szerokość podestu - 3 m. 8) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak i również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów od chwili wydania z Instalacji Komunalnej oraz w trakcie transportu, rozładunku odpadów do czasu poddania ich i zakończenia procesów odzysku. 9) Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania swego personelu oraz podmiotów, którymi posłużył się wykonując przedmiot zamówienia, np. przewoźników. 10) Z chwilą wydania odpadów Wykonawcy (wskazanemu przez niego Przewoźnikowi), przechodzą na Wykonawcę wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające. 11) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wykazania się dokumentami potwierdzającymi wykonania usługi w zakresie poddania odpadów procesowi odzysku. 12) Odbiór odpadów realizowany będzie według potrzeb Zamawiającego, przy ilości kursów dziennych wynoszącej od 0 do 2, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 7:00 do 16:00. Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o zapotrzebowaniu na daną ilość kursów. Za zgodą stron umowy ilość kursów w ciągu jednego dnia może być większa niż 2.
Interne KennungZP-PGO/08/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionenposzerzenie zamówienia o: 100 Mg w ramach 10% prawa opcji. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Przedmiot i zakres zamówienia będą tożsame z przedmiotem i zakresem przedmiotowego postępowania i będzie obejmował okres do 6 miesięcy. Szacunkowa ilość 1000 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie poszerzenie zamówienia o: 300 Mg w ramach 30% prawa opcji.