770827-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Część I kredytu w wysokości 4.420.087,00 zł (słownie: cztery miliony czterysta dwadzieścia tysięcy osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka;
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCzęść I kredytu w wysokości 4.420.087,00 zł (słownie: cztery miliony czterysta dwadzieścia tysięcy osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka;
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w łącznej kwocie 6.342.587,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: I część ­ kredyt w wysokości 4.420.087,00 zł (słownie: cztery miliony czterysta dwadzieścia tysięcy osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka; II część ­ kredyt w wysokości 1.922.500,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset dwadzieścia dwa tysiące pięćset złotych 00/100), z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Zamawiający dokonał podziału całości zamówienia na 2 części Zamawiający dokonał podziału całości zamówienia na 2 części.
Vorherige Bekanntmachung556639-2025
Interne KennungZI.271.8.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I kredytu w wysokości 4.420.087,00 zł (słownie: cztery miliony czterysta dwadzieścia tysięcy osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka;;
Beschreibung2.1.1. Wypłata kredytu: kredyt będzie udzielony na rachunek Gminy Jabłonka w terminie do 31.12.2025 r. według zapotrzebowania Zamawiającego, w dowolnych terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego, z ostatecznym terminem wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2025 r. 2.1.2. Forma zabezpieczenia kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika. 2.1.3. Oprocentowanie kredytu zmienne przez cały okres kredytowania – zmiana stopy procentowej następować będzie, co kwartał kalendarzowy wg stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał kalendarzowy, poprzedzający okres obrachunkowy, lub ostatniego dnia roboczego przed datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowania, plus stała marża. W całym okresie kredytowania marża Wykonawcy pozostaje na niezmienionym poziomie. 2.1.4. W celu porównania złożonych ofert zamawiający wskazuje do obliczeń stawkę WIBOR 3M – 4,89 % z dnia 12 sierpnia 2025 roku, którą należy podać w Załączniku nr 1 do SWZ. 2.1.5. Wyłącznie do wyliczenia ceny kredytu należy przyjąć datę 15 listopada 2025 (data przyjęta dla potrzeb złożenia oferty). 2.1.6. Zamawiający przyjmuje sposób naliczania wartości odsetek stanowiący składnik całkowitego kosztu kredytowego zgodnie z Prawem Bankowym: 1) liczba dni odsetkowych rocznie: 365/366 w roku przestępnym 2) faktyczna liczba dni w miesiącu 2.1.7. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu. Spłata odsetek następować będzie, tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu, na podstawie dokumentów obciążeniowych. 2.1.8. Odsetki naliczane będą od kwoty faktycznego zadłużenia, Bank nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowych od zaangażowania kredytu tj. salda niewykorzystanej części kredytu. 2.1.9. Kredyt w kwocie 4.420.087,00 zł (słownie: cztery miliony czterysta dwadzieścia tysięcy osiemdziesiąt siedem złotych 00/100) z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Jabłonka będzie spłacany przez okres 10 lat w ratach kwartalnych: • w roku 2026 spłata 4 rat po 300.000,00 zł, • w roku 2027 spłata 4 rat po 100.000,00 zł, • w roku 2028 spłata 4 rat po 100.000,00 zł, • w roku 2029 spłata 4 rat po 100.000,00 zł, • w roku 2030 spłata 4 rat po 25.000,00 zł, • w roku 2031 spłata 4 rat po 25.000,00 zł, • w roku 2032 spłata 4 rat po 100.000,00 zł, • w roku 2033 spłata 4 rat po 100.000,00 zł. • w roku 2034 spłata 4 rat po 125.000,00 zł, • w roku 2035 spłata 1 raty po 130.087,00 zł, 3 rat po 130.000,00 zł. 2.1.10.Kredyt udzielony będzie na okres 10 lat z okresem spłaty rozpoczynającym się najpóźniej od 31 marca 2026 r. 2.1.11.Ustala się okres karencji w spłacie kredytu do dnia 30.03.2026 roku. 2.1.12.Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty bez ponoszenia dodatkowych opłat i prowizji. O terminie daty spłaty Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę w terminie 2 dni przed datą spłaty. (Powiadomienie zostanie doręczone osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź faksu). 2.1.14.Zamawiający dopuszcza przy naliczaniu odsetek przyjęcie kalendarza rzeczywistego. 2.1.15.W przypadku gdy termin zapłaty przypadnie na dzień wolny od pracy, uregulowanie należności nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonej dacie. 2.1.16.Dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego w terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego, z ostatecznym terminem wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2025 r. 2.1.17.Z tytułu przedterminowej spłaty części lub całości kredytu Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat i prowizji. 2.1.18.Jednorazowa prowizja bankowa zostanie pobrana w dniu spłaty pierwszej raty kredytu od kwoty wykorzystanego kredytu. 2.1.19.Wykonawca nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza wymienionymi w SWZ w załączniku Nr 1. 2.1.20.Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z zaciągnięcia kredytu bez żadnych konsekwencji finansowych. 2.1.21.Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej kwoty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów i bez wymaganej zgody Wykonawcy oraz konieczności sporządzenia aneksu 2.1.22.Wszystkie materiały niezbędne do zbadania zdolności kredytowej znajdują się na stronie pod adresem http://www.jablonka.pl/index.php/zamowienia-publiczne-mainmenu-37/62-dokumenty-finansowe
LosLOT-0002
TitelCzęść II kredytu w wysokości 1.922.500,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset dwadzieścia dwa złote pięćset złotych 00/100) z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung2.2.1. Wypłata kredytu: kredyt będzie udzielony na rachunek Gminy Jabłonka w terminie do 31.12.2025 r. według zapotrzebowania Zamawiającego, w dowolnych terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego, z ostatecznym terminem wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2025 r. 2.2.2. Forma zabezpieczenia kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika. 2.2.3. Oprocentowanie kredytu zmienne przez cały okres kredytowania – zmiana stopy procentowej następować będzie, co kwartał kalendarzowy wg stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał kalendarzowy, poprzedzający okres obrachunkowy, lub ostatniego dnia roboczego przed datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowania, plus stała marża. W całym okresie kredytowania marża Wykonawcy pozostaje na niezmienionym poziomie. 2.2.4. W celu porównania złożonych ofert zamawiający wskazuje do obliczeń stawkę WIBOR 3M – 4,89% z dnia 12 sierpnia 2025 roku, którą należy podać w Załączniku nr 1 do SWZ. 2.2.5. Wyłącznie do wyliczenia ceny kredytu należy przyjąć datę 15 listopada 2025 (data przyjęta dla potrzeb złożenia oferty). 2.2.6. Zamawiający przyjmuje sposób naliczania wartości odsetek stanowiący składnik całkowitego kosztu kredytowego zgodnie z Prawem Bankowym: 3) liczba dni odsetkowych rocznie: 365/366 w roku przestępnym 4) faktyczna liczba dni w miesiącu 2.2.7. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu. Spłata odsetek następować będzie, tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu, na podstawie dokumentów obciążeniowych. 2.2.8. Odsetki naliczane będą od kwoty faktycznego zadłużenia, Bank nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowych od zaangażowania kredytu tj. salda niewykorzystanej części kredytu. 2.2.9. Kredyt w kwocie 1.922.500,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset dwadzieścia dwa tysiące pięćset złotych 00/100) z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek będzie spłacany przez okres 10 lat w ratach kwartalnych : • w roku 2026 spłata 1 raty po 108.566 zł, 3 rat po 108.564,00 zł, • w roku 2027 spłata 1 raty po 58.566,00 zł, 3 rat po 58.564,00 zł, • w roku 2028 spłata 1 raty po 58.566,00 zł, 3 rat po 58.564,00 zł, • w roku 2029 spłata 1 raty po 58.566,00 zł, 3 rat po 58.564,00 zł, • w roku 2030 spłata 1 raty po 8.566,00 zł, 3 rat po 8.564,00 zł, • w roku 2031 spłata 1 raty po 8.566,00 zł, 3 rat po 8.564,00 zł, • w roku 2032 spłata 1 raty po 58.566,00 zł, 3 rat po 58.564,00 zł, • w roku 2033 spłata 1 raty po 58.566,00 zł, 3 rat po 58.564,00 zł, • w roku 2034 spłata 1 raty po 33.566,00 zł, 3 rat po 33.564,00 zł, • w roku 2035 spłata 1 raty po 28.546,00 zł, 3 rat po 28.544,00 zł, 2.2.10.Kredyt udzielony będzie na okres 10 lat z okresem spłaty rozpoczynającym się najpóźniej od 31 marca 2026 r. 2.2.11.Ustala się okres karencji w spłacie kredytu do dnia 30.03.2026 roku. 2.2.12.Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty bez ponoszenia dodatkowych opłat i prowizji. O terminie daty spłaty Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę w terminie 2 dni przed datą spłaty. (Powiadomienie zostanie doręczone osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź faksu). 2.2.14.Zamawiający dopuszcza przy naliczaniu odsetek przyjęcie kalendarza rzeczywistego. 2.2.15.W przypadku gdy termin zapłaty przypadnie na dzień wolny od pracy, uregulowanie należności nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonej dacie. 2.2.16.Dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego w terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego, z ostatecznym terminem wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2025 r. 2.2.17.Z tytułu przedterminowej spłaty części lub całości kredytu Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat i prowizji. 2.2.18.Jednorazowa prowizja bankowa zostanie pobrana w dniu spłaty pierwszej raty kredytu od kwoty wykorzystanego kredytu. 2.2.19.Wykonawca nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza wymienionymi w SWZ w załączniku Nr 1. 2.2.20.Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z zaciągnięcia kredytu bez żadnych konsekwencji finansowych. 2.2.21.Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej kwoty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów i bez wymaganej zgody Wykonawcy oraz konieczności sporządzenia aneksu 2.2.22.Wszystkie materiały niezbędne do zbadania zdolności kredytowej znajdują się na stronie pod adresem http://www.jablonka.pl/index.php/zamowienia-publiczne-mainmenu-37/62-dokumenty-finansowe