770866-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Umweltschutz – Region Syddanmarks udbud af ressourcepersoner
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRegion Syddanmarks udbud af ressourcepersoner
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Region Syddanmark at indhente tilbud på ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet henholdsvis råstofområdet og er nærmere beskrevet i udkastene til rammeaftaler (udbudsmaterialets bilag A og B). Anskaffelsen er opdelt i to delaftaler: Delaftale 1: Ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet (bilag A) (der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører). Delaftale 2: Ressourcepersoner inden for råstofområdet (bilag B) (der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører). Dette udbud er ét af fem parallelle, separate udbud, som gennemføres samtidigt af Region Hoved-staden, Region Sjælland, Region Midtjylland, Region Nordjylland og Region Syddanmark med bistand fra Danske Regioner.
Interne Kennung424746
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 90715000 Untersuchung von Verschmutzungen, 90730000 Rückverfolgung und Überwachung von Verschmutzungen und Sanierung, 90732000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Bodenverschmutzung, 90732400 Beratung in Sachen Bodenverschmutzung
5. Los
LosLOT-0001
TitelRessourcepersoner inden for jordforureningsområdet
BeschreibungDelaftale 1: Ressourcepersoner inden for jordforureningsområdet. Der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører.
Interne Kennung1-0
LosLOT-0002
TitelRessourcepersoner inden for råstofområdet
BeschreibungDelaftale 2: Ressourcepersoner inden for råstofområdet. Der påtænkes indgået enslydende rammeaftaler med 6 leverandører.
Interne Kennung2-1