770960-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Transport von Haushaltsabfällen – Borttransport af affald fra Bornholm til behandlingsanlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBorttransport af affald fra Bornholm til behandlingsanlæg
BeschreibungBOFA er Bornholms affaldsselskab, som driver øens genbrugspladser, affaldsenergianlæg og deponi.Opgaven omfatter Borttransport af affaldsfraktionerne Rent Træ og Asfalt fra Bornholm til behandlingsanlæg.
Interne KennungA296247
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOpgaven udbydes som et offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 Transport af rent træ
BeschreibungRent træ-fraktionen består af genanvendeligt træ fra erhvervsindsamling, storskraldsindsamling og indsamling på genbrugspladser på øen.Den årlige mængde af rent træ forventes at være på 5.260 ton pr. år svarende til ca. 315 læs pr. år. Opgaven omfatter: Levering af materiel til transport af affald, som i kontraktperioden skal stilles til rådighed af Leverandøren. Afhentning af affald fra omlastestation/genbrugscenter. Transport og levering af affald til behandlingsanlæg og returtansport af containere.
Interne Kennung2962471-0
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 Transport af asfalt
BeschreibungAsfalt-fraktionen fraktionen består af opbrudt asfalt både fra erhvervsindsamling og indsamlet på Rønne genbrugsplads.Den årlige mængde af asfalt forventes at være på 2.550 ton pr. år svarende til ca. 84 læs pr. år. Opgaven omfatter: Levering af materiel til transport af affald, som i kontraktperioden skal stilles til rådighed af Leverandøren. Afhentning af affald fra omlastestation/genbrugscenter. Transport og levering af affald til behandlingsanlæg og returtansport af containere.
Interne Kennung2962472-1