771429-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ KOŁO I Z PSZOK. (2)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ KOŁO I Z PSZOK. (2)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości na terenie miasta Koła, na których zamieszkują mieszkańcy i z PSZOK w okresie 364 dni tj. od 02.01.2026 roku do 31.12.2026 roku w ilościach: 1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości z terenu Gminy Miejskiej Koło, na których zamieszkują mieszkańcy - szacowana ilość odbieranych odpadów komunalnych w ciągu roku kalendarzowego - 6.300,00 Mg, 2) odbiór i zagospodarowanie odpadów selektywnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Miejskiej Koło zlokalizowanego pod adresem ul. Zakładowa 25, 62-600 Koło - szacowana ilość odbieranych odpadów komunalnych w ciągu roku kalendarzowego - 530,00 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz wzór umowy dołączony do SWZ.
Interne KennungZP.271.31.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSkrócono termin składania ofert do 15 dni w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), ze względu na zachodzącą pilną potrzebą udzielenia zamówienia związaną z terminem realizacji zamówienia, który to termin wyznaczony jest na okres 364 dni, i rozpoczyna się od dnia 2 stycznia 2026 roku i trwa do 31 grudnia 2026 r. Zatem skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający wszczął wcześniej postępowanie w przedmiocie zamówienia, które zostało unieważnione w dniu 07.11.2025 r., że względu na ceną jedynej złożonej w postępowaniu oferty przewyższającą wartość planowanych środków finansowych na jego realizację. Złożona w postępowaniu oferta to oferta Wykonawcy Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Dąbska 40K, 62-600 KOŁO z ceną brutto 6.572.044,52 zł. Kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to kwota 6.390,000,00 zł. Na realizację zamówienia brakuje 182.044,52 zł. Ogłoszenie wszczynające zamówienie zostało przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 02.10.2025 r. oraz opublikowane w Dz. Urz. UE: 2025 / S 190 - 647823 z dnia 03.10.2025 r. Podstawa prawna skrócenia terminu składania ofert: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) w brzmieniu: Art. 138. 1. Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. 3. W sytuacjach określonych w art. 133 ust. 2 i 3 terminy składania ofert, o których mowa w ust. 1 i ust. 2 pkt 1, ulegają wydłużeniu o 5 dni. 4. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ KOŁO I Z PSZOK.(2)